Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana od koje budemo jaki i zdravi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana od koje budemo jaki i zdravi!

    pozz svima

    treniram Ju-Jitsu i to su treninzi koji te guraju da izdržiš, vučeš, radiš cijelim tijelom, itd... znači kondicija, i snaga, izdržljivost, šta ja znam šta sve? Da li je uz takav sport moguće dobivati kile?


    evo imam par pitanja za prehranu,

    ako mi netko moze na njih odgovoriti jako sam mu zahvalan!


    evo da napomenem:

    zanima me ZDRAVA PREHRANA !! Od koja budemo jaki i zdravi! I masa. Želim biti zdrav,jak,čvrst.

    evo zanima me i

    1. od priloga uz jelo, šta jedete? Čujem da je kuhano jako važno jesti, i općenito primjećujem po sebi da mi to orgnaizam traži. Šta od povrća pripremate po zimi?

    2. Da li vam kod velikog unosa UH traži tijelo puno povrća?

    3. Od čega se povećava mišićna masa, što je važno, količina uh i p, ili baš ukupno pojedeni KCAL u 1 dan-u?

    4. Koliko dnevno potrošite na hranu?
    hvala Vam, pozz!
    Last edited by Zyxzed2; 09-10-11, 21:44.

  • #2
    Re: Pitanja vezana za prehranu!

    Originally posted by Zyxzed2 View Post
    pozz svima

    treniram Ju-Jitsu i to su treninzi koji te guraju da izdržiš, vučeš, radiš cijelim tijelom, itd... znači kondicija, i snaga, izdržljivost, šta ja znam šta sve? Da li je uz takav sport moguće dobivati kile?



    evo imam par pitanja za prehranu,

    ako mi netko moze na njih odgovoriti jako sam mu zahvalan!


    evo da napomenem:

    zanima me ZDRAVA PREHRANA !! Od koja budemo jaki i zdravi! I masa. Želim biti zdrav,jak,čvrst.

    evo zanima me i

    1. od priloga uz jelo, šta jedete? Čujem da je kuhano jako važno jesti, i općenito primjećujem po sebi da mi to orgnaizam traži. Šta od povrća pripremate po zimi?

    2. Da li vam kod velikog unosa UH traži tijelo puno povrća?

    3. Od čega se povećava mišićna masa, što je važno, količina uh i p, ili baš ukupno pojedeni KCAL u 1 dan-u?


    hvala Vam, pozz!

    Moguće je dobivati kile, samo treba prehrana biti prilagođena cilju.

    1.Kratak odgovor, sve. Od priloga jedino izbjegavam krumpir jel na 100g ima 15g UH, znaci da moram pojest 500g da dobijem iz tog izvora UH ko u 100g riže.

    2. Ovisi što je tebi veliki unos UH. Meni se jedino povračalo na 900g UH čiste hrane bez junkanja. (to je bila najveca glupost koju sam izveo)

    3.Nemaš neku formulu za povečanje mišične mase koja djeluje kod svih, moraš isprobat na sebi i vidjeti što ti odgovara. Moj primjer jednog jelovnika na masi je: 2.5-3g P/kg, 4-5gUH/kg, a M probam držat ispod 1g/kg.

    Comment


    • #3
      Re: Pitanja vezana za prehranu!

      krumpir je 20 uh na sto.. a i da mi je vidjet kak si jeo 900 gr uh .. al posto vidim da krivo gledas kolko sto ima uh pretpotavlam da nisi ontopic- trebas jesti vise nego sto trosis

      Comment


      • #4
        Re: Pitanja vezana za prehranu!

        Nije ovaj forum za prepucavanja i pametovanja, bar mislim. Ja sam mu samo rekao svoje iskustvo.

        Btw. http://www.coolinarika.com/namirnica...tivna-tablica/

        Ne vidim na kou foru je krumpir 20g UH.....

        Comment


        • #5
          Re: Pitanja vezana za prehranu!

          http://www.nutrientfacts.com/searchf...Grams&x=38&y=6 pa ti gledaj coolinariku xD...

          Comment


          • #6
            Re: Pitanja vezana za prehranu!

            I kako da se ja uvjerim da je to točno kad je na 10 različitih izvora 10 različitih podataka?

            Comment


            • #7
              Re: Pitanja vezana za prehranu!

              tocno je ovo sta je songoku stavia , hebala te kulinarka frende :PPP

              Comment


              • #8
                Re: Pitanja vezana za prehranu!

                pa najbolje ti ej da ne gledas nikakve str na hrv jeziku haha.. ugl nutritiondata.self.com i nutrientfacts.com su 2 najbolje stranice.. a ugl za sve uzmes okvirno i ens fulat riza i tijesto 80 uh, krumpir 20 batat 25, njoki 35, griz 70,zob 60..ak uzimas neke krekere i slicne stvari procitas na njima voila a mesa vise manje sva 20ak ak cemo bit precizniji pileci file 21 ,tuna oko 25 itd.. bjelanjak L 4p

                Comment


                • #9
                  Re: Pitanja vezana za prehranu!

                  Originally posted by Zyxzed2 View Post
                  pozz svima

                  1. od priloga uz jelo, šta jedete? Čujem da je kuhano jako važno jesti, i općenito primjećujem po sebi da mi to orgnaizam traži. Šta od povrća pripremate po zimi?

                  2. Da li vam kod velikog unosa UH traži tijelo puno povrća?

                  3. Od čega se povećava mišićna masa, što je važno, količina uh i p, ili baš ukupno pojedeni KCAL u 1 dan-u?

                  4. Koliko dnevno potrošite na hranu?
                  hvala Vam, pozz!
                  Moguće je dobivati kile Samo jaka prehrana i to je to.Treniram MMA pa znam!

                  Par smjernica:
                  - svaki obrok na masi neka ti bude P+UH osim zadnjeg
                  -PWM neka bude klasika dex+whey
                  -izbaci junk
                  -jedi 4-5 obroka dnevno.Ako možeš i više


                  Ovako otprilike ja jedem na masi:
                  1. whey+zobene+mlijeko(0,9%m.m.)
                  2.posni+crni kruh
                  3.riža+piletina+povrće
                  4.posni+crni kruh
                  5.tuna+crni kruh
                  6.posni+bademi

                  P: 2-3g/kg
                  UH: 5-6g/kg
                  M: masti što uleti.Osim zadnji obrok tu ih ciljano ubacim

                  Još kombiniram Jaja,piletinu u ostale obroke i sl.


                  Originally posted by insomnia View Post
                  I kako da se ja uvjerim da je to točno kad je na 10 različitih izvora 10 različitih podataka?
                  Zovi vidovitog Milana

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pitanja vezana za prehranu!

                    http://www.building-body.com/forum/s...jednosti-hrane
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pitanja vezana za prehranu!

                      Oo!

                      hvala puno svima na odgovorima!

                      Reci mi kolega Bilder 18 na kojoj si kilaži/visini?

                      jel jedeš puno juhe/povrća, da li ti tijelo traži? Naravno pored hrpe P
                      UH. Meni ful tijelo traži juha i povrća i, kad ručam onda ručam ko tenk


                      I još nešto, znate šta.
                      Ja Vam OBOŽAVAM jesti čokolino.
                      Šta mislite o njemu i je li bed 1. obrok znači doručak napraviti npr

                      čokolino + hyper mass + med + nutela = tu mislim da stvarno kalorija ima.

                      I samo da kažem sada svi koji su upravo pokrili oči xD Ja se ne bojim toliko šlauf-a jer sam mršav (68-70kg) i ~183cm, a nekako mi se čini kao da sve što pojedem ful potrošim i nemam nikakav šlauf!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pitanja vezana za prehranu!

                        Trenutno sam na 177cm/76kg.Treniram dugo ali sam s teretanom i prehranom krenuo intenzivno prije 3mj,sa 72kg.

                        Jedem dosta juhe od povrća,te povrće koje se kuhalo u juhi.To obavezno svaki dan uz ručak.

                        Unosim otprilike 3500kcal dnevno.U dane težih treninga i priprema za turnire i više.Oko 4000kcal.

                        Izbaci taj junk.Od junka nećeš dobiti mišiće.Jedi pravu hranu i vidjeti ćeš mase.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pitanja vezana za prehranu!

                          da se odma nadovežem pa da ne otvaram novu temu, sto mislite o pwm kao zadnjem obroku?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pitanja vezana za prehranu!

                            Nebi vjerovo što je tražilica pronašla :O

                            http://www.building-body.com/forum/s...t=zadnji+obrok

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pitanja vezana za prehranu!

                              Zanima me vase misljenje o onim Oslic filetama-Aljaska? jesu li dobri za prehranu,koliko imaju proteina,masti? Pozdrav

                              Comment

                              Working...
                              X