Announcement

Collapse
No announcement yet.

Genetika ili??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Genetika ili??

    moram podjelit s vama ovo.. naime imam frenda kojeg znam cjelu srednju i faks.. tad smo i bili cimeri i trenirali skupa nekih 6g.. e sad dečko je 173..kilaža je išla u tih par godina od 72 do 82..(zadnjih 6 mj ne trenira opče i kilaža je iste) a što je mene fasciniralo jer čitajuči forume i skupljajući iskustvo na sebi shvatiš u čemu si griješio itd..prehrana i ostalo..otkad ga znam bio je dobro građen.. poprilično izdefiniran i masivan za početak srednje škole..pod tjelesnim smo znali otiči u teretanu sa dosta prijatelja iz zezancije vidjeti ko je jači na leptiru hehe i on već tad je mogo povući dva puta max 60kg na leptiru..u drugom razredu krenuli smo u teretanu skupa jer sam ja bio mršav ekstra jer sam po cjele dane bio na igralištu igrao košarku i nisam jeo puno(175/52kg)i cilj je bio nabiti masu..nisamo znali ništa o prehrani nego je mjera bila jedi puno i što više .. nakon godinu dana pali su neki gainer..kreatin ovo ono..no da skratim..na faksu kad smo krenuli u teretanu bilo je likova koji su bili veliki i izgledali nabildano i to sve ali cimer je tad več dizao na benču preko 130kg.. na kilažu od 75kg.. upoznaš se sa ekipom.. ajd probaj "plava srceta" ok.. ajd za pola godine opet al daj sad 120 kom da imam za cijeli mj po 4 komada hahah i tak nismo puno znali o tome al bitno da se raste te je on na 80kg izbacivao 150kg na benču..210 na mrtvom..kad naslaže utega na benč svi su se čudili kao ti češ to dič..e i sad čitajuči forume i kako se raspravlja ova prehrana je loša moraš ovo jest.. inače ništa.. sredi prehranu.. metan vuče vodu i sve ostalo.. to je neizbježno da dobiješ salo ..solo je loš.. moraš radit pct..izgubit češ dio mase nakon prestanaka..moraš imat sređenu prehranu na kuri.. i sve to.. ali da vam ispričam šta je on jeo.. znači studentska prehrana iz menze koju je on solio da boli glava.. ujutro sendviči koji su praktički bili samo kruh i komada salame i uz to par jogurta.. ili pudinga.. nakon 4-5 sati ručak .. špageti(dupli)/meso/par pudinga/jbni sok u tetrapaku..ili kako se to stalno mjenjalo uvjek neki šrot od soka..nakon 4-5 sati večera.. isto tak .. ko je studiro i hranio se u mezi zna o čemu pričam..sve masno puno sode,pomfrit itd..pošto smo živjeli u domu nije bilo hladnjaka za ostavit hranu u sobi.. navečer smo trenirali jer zbog predavanja prije nije bilo moguće i to dosta kasno.. trening je bio od pola 9 do 10..te smo čuli nakon nekog vremena da se uz proteine pije i dextroza(još samo da napomenem kad nam je to ispričao dečko koji se natjeće i kad smo došli u teretanu od 10 ljudi koji piu proteine poslje treninga niko nije opče čuo da u whey ide dextroza a tek da negovorim čemu služi ..).. i to u omjeru 1mj proteina 2mjerice dextroze.. e da stvar bude gora to nije bio whey nego scitecov volume mass 35.. skojim smo još mješali dvije mjerice dex.. a pošto nikome nije palo napamet da je dex teži to je bilo preko 100g ak ne i više dex u gaineru hahahah.. zvuči banalno... e ja sam dobivao na masi al baš na masi.. i mišiča i sala i svega.. no on je bio suh na svu tu prehranu.. vidjele su mu se pločice.. i u teretani su ga pitali uvjek šta jede da je tak izdefiniran.. i niko nije vjerovo da opče nepazi na prehranu.. kad čitam sad o manipulaciji natrija i kalija(pošto je on imo mali bf).. i sjetim se sebe čega sam se sve odruco na definiciji pa se sjetim njega sve pada u vodu haha..da nastavim... poslje tog šejka nekih sat vremena.. točno prije spavanja jedino je bilo moguče jesti tunu u konzervi i to istreseš ulje kolko tolko i uz to neki jogurt i dva peciva.. e i on je poslje toga još igro igrice i jeo nutelu žlicom...ako kasno ostanemo budni znalo se popit i još jedna porcija proteina i to isto sa dex al stavimo samo jednu mjericu dex hahah i ajmo na spavanje..znači njemu je uz takvu prehranu rasla kilaža a pločice su i dalje bile vidljive da negovrim brutalne žile po rukama i bicepsu..kak mu je jedan reko imaš žile na podlaktici izgledaju ko korjenje drveta.. sala i vode nije bilo ni malo.. moro sam ovo podjelit s vama čitajuči razne teme..jelovnike..prehrane..nadam se da će bit zanimljivo onima starijim i iskusnijim koju su prošli vakve stvari na teži ili lakši način
    Originally posted by darios
    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

  • #2
    Re: Genetika ili??

    haha di meni nije tako jbt

    Comment


    • #3
      Re: Genetika ili??

      i sta ima itko od te tvoje price svugdje ima takvih genetskih frikova.. onaj ko nema tu srecu mora se trudit kak spada!

      Comment


      • #4
        Re: Genetika ili??

        Zamisli si kak bi taj frend izgledo da je još jeo pošteno.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #5
          Re: Genetika ili??

          eh, moj cimeri isto slično
          nit pazi što jede niti zna išta o BB (što se tiče teoretskog dijela)
          ali jebiga, ima prsa ko arnold i boli ga kita

          kako su stari grci bili nabildani i jaki? vraga su oni znali o proteinima ujutro, mastima navecer, o piletini, ribi i slicno
          to se jelo sto se imalo, savalo kad se moglo i slicno

          Comment


          • #6
            Re: Genetika ili??

            Da, genetičar je, ali ni to neće trajati vječno.
            Ako nastavi ovako kad tad će se forma pokvariti...
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Genetika ili??

              Originally posted by FcB View Post
              kako su stari grci bili nabildani i jaki? vraga su oni znali o proteinima ujutro, mastima navecer, o piletini, ribi i slicno
              to se jelo sto se imalo, savalo kad se moglo i slicno
              Samo što su u Grčkoj jedino kipovi bili nabildani i predstavljali zapravo "nedostignuti" ideal ljepote. Da random forumaša staviš u staru Grčku, za boga bi proglašen bio.
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment


              • #8
                Re: Genetika ili??

                Vis to i nije tako losa ideja, nego su im zene GABORI I GROBOVI I AKREPI! One obrve spojene! :P Ko jos moz kerebecit zenu koja ima 1(jednu) obrvu zaboga!
                DR. Lonnie Lowery

                Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                Comment


                • #9
                  Re: Genetika ili??

                  Originally posted by Dida View Post
                  Samo što su u Grčkoj jedino kipovi bili nabildani i predstavljali zapravo "nedostignuti" ideal ljepote. Da random forumaša staviš u staru Grčku, za boga bi proglašen bio.
                  sumnjam da je baš bilo tako
                  grci su u svom sustavu vrijednosti imali visoko misljenje o sportu i njime su se poprilicno bavili i njegovali ga (olimpijske igre dosta govore)
                  osim toga, ako su bili "nedostignuti" ideali, odakle im modeli? nije baš da je bilo interneta u to vrijeme

                  Comment


                  • #10
                    Re: Genetika ili??

                    Misliš da je onda postojao čovjek koji je izgledao ovako? http://farm4.static.flickr.com/3014/...821566d287.jpg

                    Bilderski izgled s ravnomjerno razvijenim skupinama u doba kad nije postojao, mislim, ni rudimentarni trening s utezima.

                    Da su ovakvi ljudi hodali po ulici ili makar po olimpijskim stadionima, skulputre bi izgledale kao Serge Nubret i bogovi bi se prikazivali takvima.
                    Originally posted by magarac
                    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                    dzaba mu sve

                    Comment


                    • #11
                      Re: Genetika ili??

                      A nebi se slozio, morate imat na umu da je muskarac prije u to davno doba sve sam radio, obradivao zemlju, gradio kucu, nosio sve zivo i svasta i onda jos 90% imao neki fizicki posao...

                      Takoder budimo realni i sigurni da se prije puno zdravije hranilo nego danas, pogotovo u grckoj koja je imala tada veliki udio ribe na jelovniku, a ostalo goveda... Povrće i sve slično se uglavnom jelo kuhano, i puno vise se jelo nego sada, a da ne spominjem kvalitetu namirnica od tada i od sada... Sad je vise manje sve GMO...

                      Tako da ja vjerujem da su prije muskarci ali i zene bili puno razvijeniji nego sada u fizickom smislu... Iako nije bilo bb-a vecina prosjecnih muskaraca je vjerojatno imalo vrlo izrazenu muskulaturu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Genetika ili??

                        http://en.wikipedia.org/wiki/Pankration

                        Pankration was a martial art introduced into the Greek Olympic Games in 648 BC and founded as a blend of boxing and wrestling but without any rules. The term comes from the Greek παγκράτιον [paŋkrátion], literally meaning "all powers" from πᾶν (pan-) "all" + κράτος (kratos) "strength, power". Spartans were taught to use this ancient technique with the sole purpose of fighting and killing on the battlefield. For that reason, Spartans were not allowed to participate in any competition including other Greeks.
                        Modern mixed martial arts competitions have come to feature many of the same methods that were used in pankration competitions in the ancient Greek world.

                        300px-Foul_pankration_BM_VaseE78.jpg 1106.jpg

                        Ovako mi je nekako bilo najlakše objasniti. Velika fizička aktivnost, zdrava i nemasna hrana, mali udio masti kod prosječnog čovjeka.. Vjerojatno tu nije bilo puno mase, ali vjerujem da si bili dosta atletski građani jer da su bili debeli ne bi mogli ni sudjelovati u antičkim olimpijskim igrama..
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • #13
                          Re: Genetika ili??

                          Originally posted by MarkoPolo View Post
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Pankration

                          Pankration was a martial art introduced into the Greek Olympic Games in 648 BC and founded as a blend of boxing and wrestling but without any rules. The term comes from the Greek παγκράτιον [paŋkrátion], literally meaning "all powers" from πᾶν (pan-) "all" + κράτος (kratos) "strength, power". Spartans were taught to use this ancient technique with the sole purpose of fighting and killing on the battlefield. For that reason, Spartans were not allowed to participate in any competition including other Greeks.
                          Modern mixed martial arts competitions have come to feature many of the same methods that were used in pankration competitions in the ancient Greek world.

                          [ATTACH=CONFIG]11266[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]11267[/ATTACH]

                          Ovako mi je nekako bilo najlakše objasniti. Velika fizička aktivnost, zdrava i nemasna hrana, mali udio masti kod prosječnog čovjeka.. Vjerojatno tu nije bilo puno mase, ali vjerujem da si bili dosta atletski građani jer da su bili debeli ne bi mogli ni sudjelovati u antičkim olimpijskim igrama..
                          Agree!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Genetika ili??

                            Originally posted by Dzoro View Post
                            Takoder budimo realni i sigurni da se prije puno zdravije hranilo nego danas, pogotovo u grckoj koja je imala tada veliki udio ribe na jelovniku, a ostalo goveda... Povrće i sve slično se uglavnom jelo kuhano, i puno vise se jelo nego sada, a da ne spominjem kvalitetu namirnica od tada i od sada... Sad je vise manje sve GMO...
                            Zdravije od koga? Debelih Amerikanaca?
                            Misliš da je svima bilo dostupno voće i povrće tada? Meso pogotovo? A i onima kojima je bilo, šta misliš da su oni posjedovali svijest da zbog vitamina i minerala trebaju jesti to i to, a ne čisto iz hedonističkih razloga?
                            Uostalom, koliki je bio prosječan životni vijek starogrka u usporedbi s modernim čovjekom?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Genetika ili??

                              Originally posted by Dravski Obad View Post
                              Zdravije od koga? Debelih Amerikanaca?
                              Misliš da je svima bilo dostupno voće i povrće tada? Meso pogotovo? A i onima kojima je bilo, šta misliš da su oni posjedovali svijest da zbog vitamina i minerala trebaju jesti to i to, a ne čisto iz hedonističkih razloga?
                              Uostalom, koliki je bio prosječan životni vijek starogrka u usporedbi s modernim čovjekom?
                              Pa to nema veze sa prehranom nego sa bolestima i higijenom.. Higijenski uvjeti su bili katastrofa, a umiralo se od najobičnijih groznica, lomova kostiju, otvorenih rana.. itd.. uglavnom, danas su to već banalne medicinski stvari koje se izliječe za par dana ili tjedana.. Grčka je bogata ribom i povrćem.. masline i ostale stvari koje su danas super hrana..

                              Dzoro je sve rekao, o GMO i konzerviranoj hrani ne ne moramo raspravljati..

                              Danas je više manje svaka kuhinja masna, ne samo američka..
                              "Your body is your biggest artwork."

                              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                              Comment

                              Working...
                              X