Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ulje od sjemenki konoplje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ulje od sjemenki konoplje

    Zanima me što mislite o potencijalnom korištenju ovog ulja umjesto lanenog ili ribljeg? Od onoga što sam pročitao ima puno bolji omjer linoleinske naspram linolenske kiseline (omega6 naspram omega3 3:1), a osim toga sadži i gama linolensku koja je relativno rijetka u prirodi a dugoročno ima mnogo dobrih učinaka.
    Jedini je minus cijena, našao sam za 180kn pola litre to je dosta za mjesec dana, al opet puno skuplje od lanenog. Uzgoj industrijske konoplje još nije raširen zbog zakonskih regulativa pa je zato skupa, al valjda će se sad to promijenit, stvarno se biljka može koristit za sve. Takođe za svakoga ko misli drugačije, u ulju a ni u sjemenkama nema thc-a, dakle nema nikakvog psihoaktivnog učinka i potpuno je legalno
    Tu je par linkova da se uvjerite sami

    http://curezone.com/foods/fatspercent.asp

    http://www.innvista.com/health/foods/hemp/hempoil.htm

    P.S. Znam da postoji stari post na slicnu temu, ali to nije to

  • #2
    Re: Ulje od sjemenki konoplje

    Konopljino ulje je jako uravnoteženog sastava i ne oksidira brzo, ali ipak ima dosta manje omega-3 m.k. nego recimo laneno. Definitivno se ne isplati za tu cijenu, a ako te zanima GLA kupi ulje noćurka.
    Testovi za THC su vrlo osjetljivi, nemoj me držati za riječ, ali mislim da mogu otkriti i tako male količine koje se nalaze u ulju, pa imaj u vidu ako se negdje trebaš testirati.
    Željezo mi je u krvi!

    Comment


    • #3
      Re: Ulje od sjemenki konoplje

      Originally posted by Blackness View Post
      u ulju a ni u sjemenkama nema thc-a, dakle nema nikakvog psihoaktivnog učinka i potpuno je legalno 8
      hebes to onda.

      edit:ma nema thc-a u sjemenkama nist,al apsoluto nista
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #4
        Re: Ulje od sjemenki konoplje

        konopljino ulje ima vise omega 3 od lanenog, a pored toga ne sadrzi fitoestrogene kao laneno ulje, koje ima 10 puta vise fitoestrogena od soje, ali vazno je da soju svi znaju da od nje rastu sise... Konoplju konzumiram redovno i u svim oblicima: semenke, ulje, itd)))
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Ulje od sjemenki konoplje

          Originally posted by vege View Post
          Konoplju konzumiram redovno i u svim oblicima: semenke, ulje, itd)))
          I u obliku dima...



          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Ulje od sjemenki konoplje

            Originally posted by vege View Post
            konopljino ulje ima vise omega 3 od lanenog, a pored toga ne sadrzi fitoestrogene kao laneno ulje, koje ima 10 puta vise fitoestrogena od soje, ali vazno je da soju svi znaju da od nje rastu sise... Konoplju konzumiram redovno i u svim oblicima: semenke, ulje, itd)))
            Netko te gadno dezinformirao, pretpostavljam neki proizvođač konopljinog ulja Laneno ima 4 puta više ALA (omega-3), a što se tiče fitoestrogena vjerojatno se misli na lignane iz sjemenki lana kojih u ulju ima samo u tragovima.
            Željezo mi je u krvi!

            Comment


            • #7
              Re: Ulje od sjemenki konoplje

              u pravu si! pomešao sam sa podacima za chia seeds, koje isto jedem redovno))
              http://en.wikipedia.org/wiki/Omega-3_fatty_acid
              @ Kelly: hehehehhehe... taj sam!
              Originally posted by mužjak View Post
              Netko te gadno dezinformirao, pretpostavljam neki proizvođač konopljinog ulja Laneno ima 4 puta više ALA (omega-3), a što se tiče fitoestrogena vjerojatno se misli na lignane iz sjemenki lana kojih u ulju ima samo u tragovima.
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Ulje od sjemenki konoplje

                Meni ima malo neugodan okus, ali je super stvar za probavu.
                Ima je i jedan naš proizvođač, ja mislim da se zove Matičnjak, ima je u bočici od 100 ml kupit u biljnim ljekarnama, cca 60 kuna.
                Nema THC-a.
                Ima i po dućanima zdrave prehrane kupit sjemenke, koje se mogu kombinirat recimo s posnim.

                S obziom da su sjemenke, nema onu navodnu ljekovitost listova.
                E da, nije za termičku obradu.

                Ok ako ćeš za promjenu, ali mislim da su i laneno i konopljino vrlo kvalitetna ulja, jedino što lanenom ipak ide u prilog je to što je jeftinije.
                Last edited by PlosnatiOrao; 02-02-12, 16:18. Reason: fg

                Comment

                Working...
                X