Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

    Pozdrav svima.

    Mislim da je ima smisla otvoriti ovakvu temu, koliko vas košta jedna dnevna prehrana? Šta kupujute ? Zanima me sve, baš sve što jedete u toku dana znači i prilozi i sve. Povrće itd, jogurti itd, sve sve.

    Baš me zanima evo prosječno koliko svatko od nas pojede kn po danu =)

    i napišite tko radi šta: da li masa, defka itd =)

    Pozz!


    edit; i da, pošto je zima, jel jedete "ko i po ljeti" ili radite rižotoe, maneštre itd? Kako sve pravite ručak?

    Pozdrav!
    Last edited by Zyxzed2; 23-12-11, 15:03.

  • #2
    Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

    Ja sam si bio racunao prije par mjeseci oko 70kn dnevno za cijeli dan sa wheyom, grozdanim i vitaminima i mineralima ... tu i tamo uleti nesto i van pravilne prehrane znaci popne se i do 2500kn mjesecno .. uglavnom standardna hrana zobene, meso, sir. jaja itd...

    Comment


    • #3
      Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

      Originally posted by Newbie View Post
      popne se i do 2500kn mjesecno .. uglavnom standardna hrana zobene, meso, sir. jaja itd...
      Ma kojih 2500 kuna, pa može se jesti puno i kvalitetno za cca 1000 kuna.


      MultiVM je 100 komada za cca 100kn, 1 kn na dan.

      Pileća prsa sa kostima cca 26 kn/kg. 200g po obroku je cca 5,20 kuna.

      Više vrsta ribe imaš po 20kn za kg, po obroku 4 kn.

      Kg riže je 6 kuna, ne možeš pojesti ni 100g po obroku; to je pola kune po obroku.

      Krumpir ide po 3 kn, po obroku manje od pola kune.

      Kruh te izađe cca 1kn po obroku.

      Povrće i voće svježe je ispod 10 kn za kg. Po obroku 1,5 kn

      5 jaja u obroku je 5 kn.

      Pola kile posnoga je 10 kuna, po obroku 5 kn.

      Zobene su pola kile 5,5 kn, po obroku 1,10 kn.

      Mjerica wheya je cca 5 kn.

      Dekstroza je pola kile 13 kn, 50g u PWM je 1,30 kn.


      Znači 5 kvalitetnih obroka po 6-7 kuna nije ni 40 kuna, jedino u dan treninga kad imamo i PWM prelazi 40 kuna.
      Last edited by kelly; 23-12-11, 20:04.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

        Pozdrav! Odlican odg na temi, mozes li molim te reci malo detaljnije o ovome (boldano)


        Ma kojih 2500 kuna, pa može se jesti puno i kvalitetno za cca 1000 kuna.


        MultiVM je 100 komada za cca 100kn, 1 kn na dan.koji je to?

        Pileća prsa sa kostima cca 26 kn/kg. 200g po obroku je cca 5,20 kuna. (gdje ih uzimas? Kako su pakirana takva, nisam uopce nikad igdje vidio tako jeftino pileća prsa moram priznati.

        Više vrsta ribe imaš po 20kn za kg, po obroku 4 kn. nemoj me zezat? To zaleđeno uzimaš ili kako? Hm ni ovo nisam vidio nigdje tako da bi bilo baš super ako imaš slučajno koju sliku.

        Kg riže je 6 kuna, ne možeš pojesti ni 100g po obroku; to je pola kune po obroku. pametan odabir.

        Krumpir ide po 3 kn, po obroku manje od pola kune. šta nije krumpir slab po pitanju UH?

        Kruh te izađe cca 1kn po obroku.koji uzimaš?

        Povrće i voće svježe je ispod 10 kn za kg. Po obroku 1,5 kn što sve uzimaš od povrća? voća? Kako pripremaš povrće? Da li radiš baš prave ručkove tipa maneštre itd ili baš imaš odvojeno po količini šta koliko jedeš?

        Kako pripremaš povrće? Ili ga jedeš sirovo?


        5 jaja u obroku je 5 kn.

        Pola kile posnoga je 10 kuna, po obroku 5 kn.isto vrlo povoljno. Vidio sam u Rijeci na placi imaju i svjezi sir 17kn/kg. Jeo sam ga i ok je. Neznam točno nutritivnu tablicu jer ga dobiješ u vrećici.

        Zobene su pola kile 5,5 kn, po obroku 1,10 kn.

        Mjerica wheya je cca 5 kn.

        Dekstroza je pola kile 13 kn, 50g u PWM je 1,30 kn.


        Znači 5 kvalitetnih obroka po 6-7 kuna nije ni 40 kuna, jedino u dan treninga kad imamo i PWM prelazi 40 kuna.
        pametno i efikasno!

        Comment


        • #5
          Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

          http://www.building-body.com/shop/product/one_a_day_-_100_tabl/

          http://www.building-body.com/shop/pr..._-_75_kapsula/

          U Osijeku na tržnici imaš svježa pileća prsa sa kostima po 26 kn/kg. Imaš i brazilku file za 27 kn.

          Oslić, skuša, srdela, papalina...

          Krumpir je OK.

          Biljemerkant ima polubijeli kruh za 4 kn.

          Povrće za salatu jedem sirovo, rajčica, paprika, krastavci, kupus. Ako kuham onda kelj, poriluk...
          Većina voća je ispod 10 kuna kg; jabuke, naranče, banane...

          Last edited by kelly; 23-12-11, 21:43.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

            Super! Hvala puno na ovim odlicnim informacijama!

            Bas cu potraziti malo ovih dana kada budem isao u shopping!

            jos jednom HVALA!!

            pozz!

            Comment


            • #7
              Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

              Originally posted by kelly View Post
              Ma kojih 2500 kuna, pa može se jesti puno i kvalitetno za cca 1000 kuna.


              MultiVM je 100 komada za cca 100kn, 1 kn na dan.

              Pileća prsa sa kostima cca 26 kn/kg. 200g po obroku je cca 5,20 kuna.

              Više vrsta ribe imaš po 20kn za kg, po obroku 4 kn.

              Kg riže je 6 kuna, ne možeš pojesti ni 100g po obroku; to je pola kune po obroku.

              Krumpir ide po 3 kn, po obroku manje od pola kune.

              Kruh te izađe cca 1kn po obroku.

              Povrće i voće svježe je ispod 10 kn za kg. Po obroku 1,5 kn

              5 jaja u obroku je 5 kn.

              Pola kile posnoga je 10 kuna, po obroku 5 kn.

              Zobene su pola kile 5,5 kn, po obroku 1,10 kn.

              Mjerica wheya je cca 5 kn.

              Dekstroza je pola kile 13 kn, 50g u PWM je 1,30 kn.


              Znači 5 kvalitetnih obroka po 6-7 kuna nije ni 40 kuna, jedino u dan treninga kad imamo i PWM prelazi 40 kuna.
              ja toliko trosim i to sam napisao .... i po ovim tvojim cijenama u grubo racunajuci za cas sam dosao do nekih 1500kn / mjesecno ...

              stime da nemas nabrojano crveno meso, zdrave masnoce (laneo, maslinovo ulje ), integralna riza , cijena ribe i piletine je upitna jer ja nemogu nabaviti za tu cijenu, razni zacini a i ima zdravih umaka sto ljudi vole dodati, dalo bi se tu jos dosta toga naci ...

              dalje naveo si cijenu wheya sto isto dosta ljudi ne uspije za tu cijenu nabaviti, meni je cak i niza 4.5kn po obroku ...

              Povrce i voce isto se da raspravljati ali to su sve nijanse ...

              ja sam na osnovnim dodacima prehrani tu bi se dalo jos dosta povecati mjesecnu cijenu sa kreatinom, raznim amino itd .....

              ovo je idealno situacija i totalno nerealna , nema ubacenog nikakvog junka u racun )nisu svi profici koji vazu u gram hranu i drze se pravila od A do Ž, da ne govorim o raznolikosti prehrane itd... za cas se tu nakupi jos kunica sto znaci da se opet vracamo onim mojim ciframa od pocetka, ubiti mogao bi ustediti 500kn mjesecno ako bi hodao po placevima, ribarnicama, mesnicama itd... trazi sezosnku hranu koja je uvjek najjeftinija itd..... stime da jako malo junkam ...



              Sada relano ako netko radi svaki dan 8h, plus trening, obaveze doma ( obitelj, prijatelji itd... ) nakuhavanje i priprema hrane svakodnevno i sve ostale obaveze, neznam za tebe ali meni uza sve to jako malo ostane sa trazenje salate koja je 50 lipa jeftinija .. nazalost mozda je to lose ali tako je ...
              Last edited by kelly; 24-12-11, 16:52.

              Comment


              • #8
                Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                Ovi mladići sa foruma od 60-70 kg mogu jesti jako dobro i kvalitetno za cca 1000 kuna mjesečno. Čovjek od 100 kila će pojesti više ali po meni je 1500 kuna plafon za dobru prehranu, ne znam gdje si našao 2500 kuna. Ja sam sada bio na masi, blizu 90 kg sam, jeo sam 5-6 pa i 7 obroka na dan, nisam nikada prešao 1500 kuna sa dodacima prehrani.

                2-3 puta mjesečno ja odem u shopping za nas četvero, obiđem tržnicu i par većih centara: Billa, Lidl, Kaufland, Konzum...žena kuha za nas četvero; znači nema nakuhavanja i lutanja svakodnevno po tržnicama i trgovinama. Prehrana mi je raznovrsna, pa nije ovo sve što sam nabrojao...

                Pileća prsa sa kostima su na osječkoj tržnici 26-27 kuna za kg, ima tu još Osječana na forumu pa neka kažu jel istina ili ne. Jabuke su po 6 kuna, banane po 7, naranče po 5 kn itd...pa nećemo jesti egzotično voće po 50-100 kuna kg. Riba u ribarnici; imaš puno vrsta ribe po 20-25 kn/kg...

                Sve preko 1500 kuna je pretjerano, bespotrebno rasipanje novaca...eto neka kažu i drugi forumaši koliko ih iziđe prehrana.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                  - 2-3 mjerice wheya (ON Gold) -2€
                  - 5 kuhana jaja -0,5€
                  - 1-2 tunjevine - 1,5€
                  - riza-piletina - 3€
                  - posni sir - 1,5€
                  - ponekad plazma-snickers i tako 1€

                  to je to od prilike, ma da tu nekad ima i krompira , mesa junetine , sunke purece, itd.. al ovo je standardno
                  ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                  Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                    Vidiš ja isto studiram u Osijeku a nisam znao da ima tak jeftine piletine na tržnici,morat cu obavezno pogledati,a inače sam dosad davao 40 kuna za kilogram smrznutih filea. Hvala Kelly

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                      40 za smrznute ? *****o.. pa imaš friške za 39 u pivca jbt..
                      Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                      R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                      <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                        A znam da je preskupo,inače sam iz Bosne,a studiram u Osijeku i ovdje doma piletina me košta nekih 8 KM kilogram ili otprilike 32 kune.tak da je razlika nebo i zemlja XD

                        Comment


                        • #13
                          Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                          Originally posted by TomyBravo View Post
                          Vidiš ja isto studiram u Osijeku a nisam znao da ima tak jeftine piletine na tržnici,morat cu obavezno pogledati,a inače sam dosad davao 40 kuna za kilogram smrznutih filea. Hvala Kelly
                          Odi tamo u onaj zatvoreni dio, ja uzimam od Vindije, ali ima ih nekoliko koji prodaju. A nedavno ti je i u Kauflandu otvorena prodaja piletine, točno preko puta blagajni od Kauflanda, tamo je par kuna skuplje ali daju 10% popust na gotovinu pa te izađe isto 26-27 kuna kg.

                          Brazilski smrznuti file imaš u Metrou i kod Stanića, za nekih 28 kuna kg.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                            Jel zna ko di mogu nać u Zagrebu u okolici Maksimira piletinu ispod 30kn/kg? Trgovine ne dolaze u obzir, tamo je pola kile po 30 kn. Di su tržnice?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koliko vas košta dnevna prehrana? Šta jedete?

                              Jedino što mi je onak "cool" cifra je posni sir na koji trošim 50 kn dnevno (maminih).
                              Originally posted by magarac
                              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                              dzaba mu sve

                              Comment

                              Working...
                              X