Announcement

Collapse
No announcement yet.

Keto dijeta - moja prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Keto dijeta - moja prehrana

    ne znam gdje bi to objavio a trebalo bi mi misljenje, nemogu prokuzit da li je ok

    dorucak: 4 cijela jaja, 100g gaude
    meduobrok: konzerva tune
    rucaK: 250 g prsa 100g gaude zelena salata
    meduobrok: konzerva tune ili posni
    vecera: gauda 100g , meso (prsa)250g i povrce (zelena ili brokula, cvjetaca)

    e sad, citao sam da unos masti treba biti oko 150g.

    100g gaude ima oko 27g masti, sto znaci da bi trebao jesti 4 obroka sir plus maslinovo ulje

    u meduobrocima cu kombinirat posni i ribu

    suplemen: vitamin c, bcaa, omega 3.

    kako sam ja to sebi zbrojio, dolazim do brojke oko 2500kcal (mislim da sam dobro zbrojio)

    1. sto jest pwm (bjeljanjke)

    htio bi samo neke smjernice,


    ako sam u krivu kategoriju ovo ubacio, prihvatite ispriku i prebacite.

    molim vas za smjernice, pomoc, znam da netko to malo bolje kuzi..

  • #2
    Re: Keto dijeta - moja prehrana

    mnogi izbjegavaju mlijecne proizvode u potpunosti tijekom ketoze...
    ali ima isto ljudi koji su uspjesno radili keto cikluse sa mlijecnim proizvodima
    vidi na sebi
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Keto dijeta - moja prehrana

      Originally posted by Mario1707 View Post
      mnogi izbjegavaju mlijecne proizvode u potpunosti tijekom ketoze...
      ali ima isto ljudi koji su uspjesno radili keto cikluse sa mlijecnim proizvodima
      vidi na sebi
      Zanima me kelly jel ok sto sam napisao? Unos npr masti, tj konkretno gaude jel sve ok ili radim neke greske?

      Comment


      • #4
        Re: Keto dijeta - moja prehrana

        Originally posted by doktor20 View Post
        Zanima me kelly jel ok sto sam napisao? Unos npr masti, tj konkretno gaude jel sve ok ili radim neke greske?
        pardon nisi kelly, krivo sam vidio. Zanima me jel to ok

        Comment


        • #5
          Re: Keto dijeta - moja prehrana

          dorucak: 4 cijela jaja, 100g gaude > mozes sama jaja
          kad ti dosadi ... kane sumabat je radio sa spekom dorucak ^^
          tipa 3 isprzena jaja + 3 lista slanine
          ja osobno izbjegavam to posto mrzim ista przeno, al valja ubiti monotoniju jednom tjedno

          meduobrok: konzerva tune kolika gramaza?
          meni osobno bi to bilo jako malo cak i za medjuobrok
          uzmi uz tunu 2 jusne kasike maslinovog ulja

          rucaK: 250 g prsa 100g gaude zelena salata ja bi isao 250g pilecih prsa + 200g brokule/karfiola ili zelene salate

          meduobrok: konzerva tune ili posni izbjegaji posni (moje osobno misljenje al eto... pitaj jos ljudi na forumu... mislim da ce se sloziti sa mnom da se mlijecni proizvodi izbace)

          vecera: gauda 100g , meso (prsa)250g i povrce (zelena ili brokula, cvjetaca)
          uzmi 250g pilecih prsa + dosta povrca + lanenog ulja ili maslinovog 2-3 kasike

          e sad, citao sam da unos masti treba biti oko 150g.
          zavisi kako za koga
          150g masti je 1350 kalorija
          ovisno koliko si tezak... za osobu oko 90kg, visoku 180 bazalni je oko 2000 kalorija
          dnevno iz 500g piletine uneses oko 100njak grama proteina (ovisno o nacinu obrade mesa)
          sto ti daje jos 400 kalorija
          to je ukupno oko 1750 kalorija sa unosom 150g masti
          dakle nisi jos ni bazalni izrefao ^^
          dakle trebao bi jos dodati 50ak grama masti ako ne i vise, ovisno o tome sta radis dnevno


          u meduobrocima cu kombinirat posni i ribu

          suplemen: vitamin c, bcaa, omega 3.

          kako sam ja to sebi zbrojio, dolazim do brojke oko 2500kcal (mislim da sam dobro zbrojio)

          1. sto jest pwm (bjeljanjke)

          htio bi samo neke smjernice,


          kao sto rekoh
          probaj iskombinirati nesto bez unosa mlijecnih proizvoda
          vjerujem da se bas na ovome forumu vodila polemika vezana za bas ovo
          da ili ne mlijecnim proizvodima u ketozi
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Keto dijeta - moja prehrana

            pwm ne bjelanjke to ti je glupo ejdi il cijela jaja ili mozes eventualno izolat u kombinaciji s nekim mastima npr natural maslac od kikirikija..al do tog se tesko dodje

            Comment


            • #7
              Re: Keto dijeta - moja prehrana

              ne mora se dolazit.. sam ga napraviš
              Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

              R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
              <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

              Comment


              • #8
                Re: Keto dijeta - moja prehrana

                mozes napraviti maslac od kikirikija bez pola muke

                ali zar nije bas vodjenja diskusija da whey ne valja uzimati jer izbaciva iz ketoze?
                ispravi me ako grijesim
                znam da ima logike da ce masnoca smanjiti cijeloukupan GI radi kombinacije sa wheyom (GI od wheya je poprilicno visok u usporedbi sa ostalim izvorima proteina, najnizi imaju skampe , pa tuna , pa piletina ...) al opet... mislim da je daleko bolji izbor cijela jaja
                Originally posted by servantess
                Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                Comment


                • #9
                  Re: Keto dijeta - moja prehrana

                  naravno da moze sam,al poznavajuci ljudsku ljenobu lakse je kupit hehe.. whey jest dosta inzulinogen al to nema veze pogotovo ne u kombi s mastima..jos k tome sam spomenuo izolat samo zbg manje carbsa... dave palumbo koj je glavni zagovornik keta i glupi ameri keto prakticki nazivaju palumbo diet ima u svom programu koj je kao opcenita sablona 2 obroka s wheyem i kikirikijem 2 obroka cijela jaja i 2 obroka meso s tim ak nije masnije je s maslinovim ili tako nesto.. ugl skroz oke.. prije bi se brinuo za malo vecu kolicinu sira no i da ga nesto izbacuje iz ketoze mislim da mu fatburn nebi trebao bit nesto smanjen dok god je deficit dobar

                  Comment


                  • #10
                    Re: Keto dijeta - moja prehrana

                    ma bitno je samo da udje u ketozu i da ostane u njoj par dana
                    ja prva 2-3 dana ne bi ni riskirao sa mlijecnim proizvodima

                    btw
                    kad si se mislio puniti?
                    ja kad sam buraza i frenda vodio kroz keto
                    jedan je izgubio 12 kg, drugi 14kg (imali su preko 100kg)
                    radili smo tako da idu na punjenje svako 9 dana

                    tipa
                    PON se pocne, SRI si vec u ketu (velik LI kardio), i tako drzi do UTO kad se puni cijeli dan
                    onda opet sutradan ide na keto dakle SRI se pocinje, LI non stop i u PET si vec lagano u ketozi
                    itd
                    bili su vise nego zadovoljni rezultatima
                    ali bitno je da si u kal deficitu nekih 250-300 kal dnevnog unosa
                    sto dovodi da si u deficitu 6 dana u tjedno i jednom u velikom suficitu
                    Originally posted by servantess
                    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                    Comment

                    Working...
                    X