Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wolfey - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Wolfey - prehrana

    Originally posted by t111
    neces vjerovati, al ja bi ti rekao da smanjis P. P ako se ne iskoristi prvo se pretvara u glukozu, sto ga cini vrlo skupom energijom, a 1g P i 1g UH = 4 kcal.
    Ucinio sam to.

    Comment


    • #17
      Re: Wolfey - prehrana

      Jos jedna promjena, dekstroza u PWM - u smanjena na 30g.

      Comment


      • #18
        Re: Wolfey - prehrana

        Jel moze netko iskusniji rec, hoce li dopremanje secera, aminokiselina i ostalih nutrijenata biti jednako i kao da ne pijem DWM i stavim vise dekstroze u PWM? Jer ovaj DWM moram imati jer mi to daje prednost pred protivnicima koji se izmore, a ja si stalno vracam energiju.

        Comment


        • #19
          Re: Wolfey - prehrana

          Evo da pojasnim. Prije treninga udje oko 32g secera zbog dva suplementa koji mi jako pomazu. Tijekom treninga udje 12g kompleksnih UH i 24g secera ( ljeti je to: 16g kompleksnih UH i 32g secera ) i 0.8g/kg dekstroze u PWM - u, a sad Kresimir Juranic mi je rekao da ne smetaju ovih 32g secera prije treninga, ali neka u PWM - u od dekstroze oduzmem toliko SAMO brzih ( NE kompleksnih UH ) secera koliko sam popio tijekom treninga, sto m ise cini logicno jer sam prakticki dijelom punio glikogen. Dosada nisam primnjenjivao ovu tehniku i uz sve to u PWM - u sam pio 55g dekstroze i zahvaljujem Bogu sto se nisam uprasio jer sam vjerojatno ili ektomorph ili mezomorph, a cak sam imao i dobre rezultate. Sada me zanima par stvari:
          1. Je li stvarno ne smetaju ovi seceri prije treninga? Ili je 15g od jednog mini weightgainera + 16.8g = 31.8g od NO - a koji ima glukozne polimere, ili ide 15g od elektrolitske plocice + 16g = 31g od elektrolitskog napitka ( izvor UH koje konzumiram i tijekom treninga)
          2. Da li je onda dobro da oduzmem od dekstroze u PWM - u SAMO brze secere KOJE UNOSIM TIJEKOM TRENINGA sto bi bilo 31g dekstroze u PWM -u kao sto mi je savjetovao Kresimir Juranic?
          3. Da li ce dopremanje ( transport ) proteina ( aminokiselina ) i hranjivih tvari u misice u PWM - u s 31g dekstroze biti jednak i kao da sam unio 55g dekstroze i hoce li glikogen biti popunjen i time biti sprjeceno pretvaranje proteina ( aminokiselina ) na glukozu?
          Smatram da Kresimir Juranic zna znanje, ali htio bih pitati vas sto vi mislite o tome i da li se slazete s time.
          Hvala.

          Comment


          • #20
            Re: Wolfey - prehrana

            Previse cjepidlacis, ja radije nebih unosio jednostavne secere prije treninga, dextroza ponajprije ima ulogu dizanja inzulina a ne punjenje glikogenskih rezervi(sa 30g UH nevjerujem da mozes i podlakticu napunit glikogenom )
            Radije u PWM uzmi 50-60g dextroze, sigurno se neces od tog umastit
            panta rei

            Comment


            • #21
              Re: Wolfey - prehrana

              Originally posted by baksuz
              Previse cjepidlacis, ja radije nebih unosio jednostavne secere prije treninga, dextroza ponajprije ima ulogu dizanja inzulina a ne punjenje glikogenskih rezervi(sa 30g UH nevjerujem da mozes i podlakticu napunit glikogenom )
              Radije u PWM uzmi 50-60g dextroze, sigurno se neces od tog umastit
              Ok. Ovi prije su od dobrih suplemenata, a tijekom isto. Dosada sam isto pio 55 g glukoze, a po vasim komentarima izgleda da se nisam umastio.

              Comment


              • #22
                Re: Wolfey - prehrana

                Evo PWM vracen na 0.8g dekstroze po kilogramu, cca 55g. Valjda me ovi seceri tijekom i poslije treninga nece umastiti, ako vjerojatno nisu do sada, samo me malo strah od secerne bolesti. Je li opravdan ili se brinem bez veze?

                Comment


                • #23
                  Re: Wolfey - prehrana

                  Je li vas mogu pitati, od ovih 24g secera tijekom treninga i 0.8g dekstroze po kg, to je oko 50 - 55g u PWM - u se ne bih trebao umastiti, buduci da je to 6 puta tjedno koliko su i treninzi? Jos samo je li mi prijeti dijabetes od toliko secera buduci da su treninzi 6 puta tjedno? Jer kolega baksuz kaze da trebam dignuti inzulin poslije treninga bez obzira na to sto unosim secere i tijekom treninga kako bih punio glikogen i bio izdrzljiviji u borbi i mogao vise trenirati.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Wolfey - prehrana

                    mogu ti rec da previse preciziras sa tim prostim secerima oko i posle treninga, 0,8 il 1 gr isti klinac, nece ti nista bit od 5 gr dexa vise, slobodno ubacuj i muti sve i tako to neces se umastit od toga,
                    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Wolfey - prehrana

                      Originally posted by Wolfey
                      Je li vas mogu pitati, od ovih 24g secera tijekom treninga i 0.8g dekstroze po kg, to je oko 50 - 55g u PWM - u se ne bih trebao umastiti, buduci da je to 6 puta tjedno koliko su i treninzi? Jos samo je li mi prijeti dijabetes od toliko secera buduci da su treninzi 6 puta tjedno? Jer kolega baksuz kaze da trebam dignuti inzulin poslije treninga bez obzira na to sto unosim secere i tijekom treninga kako bih punio glikogen i bio izdrzljiviji u borbi i mogao vise trenirati.
                      a kaj je s profi BB koji se dnevno pucaju i sa 50-100 IU inzulina, pa nisu secerasi... ljudi koji ne paze na prehranu i u svakom obroku dizu inzulin, pa opet nisu secerasi... a ti se brines zbog 6x tjedno...
                      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                      Comment


                      • #26
                        Re: Wolfey - prehrana

                        Originally posted by t111
                        Originally posted by Wolfey
                        Je li vas mogu pitati, od ovih 24g secera tijekom treninga i 0.8g dekstroze po kg, to je oko 50 - 55g u PWM - u se ne bih trebao umastiti, buduci da je to 6 puta tjedno koliko su i treninzi? Jos samo je li mi prijeti dijabetes od toliko secera buduci da su treninzi 6 puta tjedno? Jer kolega baksuz kaze da trebam dignuti inzulin poslije treninga bez obzira na to sto unosim secere i tijekom treninga kako bih punio glikogen i bio izdrzljiviji u borbi i mogao vise trenirati.
                        a kaj je s profi BB koji se dnevno pucaju i sa 50-100 IU inzulina, pa nisu secerasi... ljudi koji ne paze na prehranu i u svakom obroku dizu inzulin, pa opet nisu secerasi... a ti se brines zbog 6x tjedno...
                        Plus jedanput tjedno junk day ( tada ne treniram ), ali uvjerili ste me i hvala. Sada ostaje samo trenirati.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Wolfey - prehrana

                          Evo mali update. Sve varira o tome kada i koji su treninzi, ali otprilike to izgleda ovako. Ne pisem suplemente koji ne utjecu na makronutrijente.
                          1. 100g zobenih, Whey i zlica meda ili malo grzdjica
                          2. Sendvic od razenog kruha, purece sunke i salate.
                          3. Pilece/purece meso i int. riza/tjestenina/slatki/obicni krumpir + puno povrca sve osim mrkve
                          4. Nesto kao mini gainer s kompleksnim UH i P
                          5. PreWO
                          6. Tijekom treninga Vitargo Electrolyte
                          7. HydroWhey bez dekstroze jer tijekom treninga pijem Vitargo
                          8. Pilece/purece meso i int. riza/tjestenina/slatki/obicni krumpir
                          9. Prije spavanja Whey koncentrat ( na Casein sam alergican, a posni ne dolazi u obzir ) + zlica lanenog ulja.
                          Kroz dan i dosta voca.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Wolfey - prehrana

                            O, čak tri "normalna" obroka, he, he!
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Wolfey - prehrana

                              Moze komentar na sadasnji rezim. Hranu ne vagam, ali se trudim jesti sto bolje. Visok sam oko 170 cm, tezak oko 70 - 72 kg. Imam 17 godina, treniram hrvanje. Kroz dan pojedem dosta voca i povrca, kako kada. Cilj mi je biti misicav, snazan, jak, izrezan, izdrzljiv i odlican borac. Neke treninge imam u drugim vremenskim periodima ili ne nekad nesto promjeni pa neke stvari promjenim i prilagodim, ali otprilike je ovako.
                              07:00 - otprilike 100 - 150 g zobenih pahuljica ( Kresimir Juranic mi je reka da mogu 150g bez straha, ali da ne bi triba vise od 150g ) + mjerica, mjerica i po Wheya + zlica meda
                              10:25 - razeni kruh s purecom sunkom i salatom
                              12:20 - dovrsim sendvic ( bude dosta velik )
                              14:30 - pilece/purece meso + integralna tjestenina/riza/obicni/slatki krumpir + dosta povrca ( ponekad kada imam vremena poslije ovog obroka odspavam )
                              U medjuvremenu znam pojesti voce.
                              18:30 - Trenutno pilece/purece meso + integralna tjestenina/riza/obicni/slatki krumpir ili doza ovoga http://www.bodybuilding.com/store/cn/metab.html prije hrvackog treninga ili Whey + jedna ova http://www.firstendurance.com/efs-bars.html + doza ovoga http://www.firstendurance.com/efs-drink.html ( prije sam pio i dozu i po - 2 tijekom treninga, ali vise ne) prije aerobnog treninga
                              19:30 - PreW
                              20:00 - Trening kroz koji popijem vrecicu Vitarga Electrolyte ( kad ga potrasim prelazim na nesto tipa Xtend ili Intrabolic, pa ce bit glukoza u PWM )
                              21:30 - Solo Whey
                              22:00 - pilece/purece meso + integralna tjestenina/riza/obicni/slatki krumpir
                              23:00 Casein i laneno ulje
                              Kao izvor UH nekad znaju uletjeti i rizini keksi.

                              Jos me samo zanima kod obroka u 14:30, buduci da posli njega nemam aktivnosti, a ponekada znam i odspavati ( nemam ni u skoli, ali mi je sendvic od razenog najprakticniji, a meso u skolu ne bi bas tija vuci, a posni ne podnosim ) da li da izbacim UH iz tog obroka i pojedem samo P ( meso ) ili P + M ( cijela jaja ) + povrce ili da ostavim P + UH? Tu nisam bas siguran, ali mislim da opet ne pojedem previse UH pa ne znam.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Wolfey - prehrana

                                Mislim da je o.k. da bude P + UH. Ali teško je ovako reći, to ovisi o ukupnom kalorijskom unosu.
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X