Announcement

Collapse
No announcement yet.

BunnyRabbit87 - moj jelovnik :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BunnyRabbit87 - moj jelovnik :)

    eh ovako, visoka sam 168,teska 57-58 varira valjda od kolicine zadrzane tecnosti u organizmu,u sustini sam zadovoljna kilazom,imam jače noge,sto od plesa,sto genetski,uzak struk,sira ramena.

    Htjela bih se sto vi kazete malo izdefinisati dodatno učvrstiti i sniziti BF.

    Prehrana mi je regulisana maksimalno,trudim se izbjegavati lose UH,junk food ne jedem,slatkisice ne volim,meso obozavam tako da mi je to prednost imam sve prpedispozicije da budem body builder ..haha,salim se.S obzirom da od dodataka prehrani koristim multivitamine one daily i omegu3 a pocela sam prije 3 mjeseca i sa anaerobnim treningom mislim da bih trebala ukljuciti i neki whey.

    Plan prehrane bi izgledao ovako pa ako sam negdje fulila vi me koorigujte( jedva se natjeram na ove silne obroke...5-6 puta dnevno ,to mi najteze pada..)
    (NAPOMINJEM,TRENIRAM PONEDJELJAK,UTORAK,SRIJEDA PAUZA,CETVRTAK,PETAK I SUBOTA,NEDJELJA PAUZA.)IMAM I AEROBNI TRENING 3X SEDMICNO UZ OVaj anaerobni)

    ponedjeljak,subota :

    6:30 : tunjevina i jogurt light
    10 h : 3 bjelanca i 1 žumance (ovdje vec nisam gladna i jedva pojedem)
    14h : pileća prsa 150 gr,integralna riža 70 gr
    19 h : pileća prsa 100 gr i salata (i ovdje nisam gladna,moze li neka zamjena)?
    22 h : posni sir 100 gr

    utorak,,četvrtak :

    6:30 : 3 bjelanca i zobene pahuljice
    10 h : 80 gr tunjevine i jogurt light
    14 h: pureća prsa 150 gr ,malo riže i kupus salata
    19 H: RIBA morska 130 GR I salata (malo salate jer sam full sita od ovolikih obroka)
    22 H : Posni sir 100 gr

    srijeda ,nedjelja :

    6:30 h : 3 bjelance i 1 žumance
    10 h : tunjevina u vodi
    14 h: bijelo meso i salata
    19 h: pureća prsa 100 gr
    22 h osni 100 gr

    petak :

    6:30 tunjevina
    10hh : 3 bjel i zumance
    14h: bijelo meso 100 gr i riža 50 gr
    17h :bijelo meso 150 gr i krompir kuhani 100 gr
    22h : posni sir 100 gr

    eh eto..navalite
    Train,eat,sleep,repeat

  • #2
    Re: moj jelovnik

    pozdrav,
    jelovnik ti nije los...ali moram odmah da te pitam koliko se vec hranis ovako?
    ili je ovo samo plan?
    bolje ti je da se navikavas na 5-6 obroka dnevno,jer na taj nacin "teras" telo da te MANJE obroke koristi kao energiju.
    a da imas manje obroka,tipa 3...telo bi gomilalo hranu i "cuvalo" u vidu masti.
    dodao bih jedno...pij dosta vode 2-3 litre dnevno,mozes i da je podelis po obrocima.

    mnogo mi je to treninga...5 puta anaerobnog + 3 aerobnog....mnogo je stvarno
    anaerobni trening ti je sasvim ok 3 puta nedeljno....
    isto pitanje,koliko dugo ovako treniras?

    Comment


    • #3
      Re: moj jelovnik

      zaboravio sam jednu stvar da dodam...
      dorucak
      uvek idi proteini+uh(kompleksni)
      jer ti je telo tokom sna potrosilo zalihe,koje tada treba nadoknaditi

      najbolje ti je tada se hraniti

      jaja+zobene/ovsene

      sami proteini ili proteini+masti ti ne igraju veliku ulogu

      Comment


      • #4
        Re: moj jelovnik

        Originally posted by Odiseus
        zaboravio sam jednu stvar da dodam...
        dorucak
        uvek idi proteini+uh(kompleksni)
        jer ti je telo tokom sna potrosilo zalihe,koje tada treba nadoknaditi

        najbolje ti je tada se hraniti

        jaja+zobene/ovsene

        sami proteini ili proteini+masti ti ne igraju veliku ulogu
        Hvala na odgovoru prije svega

        Ovako...tek sam pocela sa ovim planom prehrane..uvodjenjem vise obroka dnevno itd..i prije sam se zdravo hranila s obzirom da sam vec dugo u sportu ali sam recimo jela dosta vise VOĆA...a procitah da nije pozeljno pretjerivanje ..pa sam evo malo korigovala ovaj jelovnik..naravno da manjih odstupanja mora biti..trening aerobni 3x sedmicno moram imati s obzirom da sam instruktorica aerobika i da mi je to posao....a mislim da manje od 3x anaerobnog ne bi imalo efekta..makar ne onako kako ja zelim..tegovi su tegovi!! vode pijem...ufff...i preko 3 l dnevno...to mi je vec postala navika..a ovaj aerobni trening dugi niz godina upraznjavam sa kracim pauzama..a tegove sam nedavno ukljucila.. eto ako imas jos neki prijedlog..otvorena sam za sve opcije...btw...whey protein?? gdje njega ubaciti??
        Train,eat,sleep,repeat

        Comment


        • #5
          Re: moj jelovnik

          Originally posted by Odiseus
          zaboravio sam jednu stvar da dodam...
          dorucak
          uvek idi proteini+uh(kompleksni)
          jer ti je telo tokom sna potrosilo zalihe,koje tada treba nadoknaditi

          najbolje ti je tada se hraniti

          jaja+zobene/ovsene

          sami proteini ili proteini+masti ti ne igraju veliku ulogu
          i znači smanjiti anaerobni na 3x znači 3 aerobna i tri anaerobna..ajde moze se tolerisati meni tempo ne smeta jer sam naviikla..full body conditioning ALI..odmor je prijeko potreban misicima zato cu te poslusati..hvala na savjetu
          Train,eat,sleep,repeat

          Comment


          • #6
            Re: moj jelovnik

            ako tebi odgovara taj vidi treninga...to je super
            nismo svi isti pa da radimo po sablonu.
            Moj stariji burazer ide svaki dan u teretanu i napreduje konstantno...tako da samo radi

            ali da ti kazem...3 puta nedeljno trening sa tegovima moze imati efekta...
            imas gomilu forumasa koji su ogromni i treniraju 3 puta nedljno...opet kazem...sve je to individualno...

            probaj takav rezim ishrane,prati kako se to odrazava na tebe...posle samo korigujes shodno zeljama.

            whey protein mozes konzumirati zavisno od finansija.
            ujutru,uvece,pre i posle treninga
            mada najbolje vreme je posle treninga jer se brzo apsorbuje...ostale kombinacije rekoa sam ti zavise od finansija.
            ujutru,da zameni neki proteinski obrok
            uvece isto da zameni proteinski obrok,samo se tada se konzumira sa kikirikijem ili bademom kako bi se usporila apsorbcija...a ona ti nije primaran tad jer je dobro da telo ima priliv amino kiselina tokom noci.
            pre treninga da opskrbis misice proteinom

            Comment


            • #7
              Re: moj jelovnik

              Originally posted by Odiseus
              ako tebi odgovara taj vidi treninga...to je super
              nismo svi isti pa da radimo po sablonu.
              Moj stariji burazer ide svaki dan u teretanu i napreduje konstantno...tako da samo radi

              ali da ti kazem...3 puta nedeljno trening sa tegovima moze imati efekta...
              imas gomilu forumasa koji su ogromni i treniraju 3 puta nedljno...opet kazem...sve je to individualno...

              probaj takav rezim ishrane,prati kako se to odrazava na tebe...posle samo korigujes shodno zeljama.

              whey protein mozes konzumirati zavisno od finansija.
              ujutru,uvece,pre i posle treninga
              mada najbolje vreme je posle treninga jer se brzo apsorbuje...ostale kombinacije rekoa sam ti zavise od finansija.
              ujutru,da zameni neki proteinski obrok
              uvece isto da zameni proteinski obrok,samo se tada se konzumira sa kikirikijem ili bademom kako bi se usporila apsorbcija...a ona ti nije primaran tad jer je dobro da telo ima priliv amino kiselina tokom noci.
              pre treninga da opskrbis misice proteinom

              Jasno kao dan

              detaljno ,precizno..hvala na savjetimaaa dok se jos malo ufuram .jedno mjesec pa cu da stavim sliku :P da se vidi kako sam "uznapredovala" hahaha,lijep pozdrav.
              Train,eat,sleep,repeat

              Comment


              • #8
                Re: moj jelovnik

                sve najlepse
                srecno sa treningom

                Comment


                • #9
                  Re: BunnyRabbit87 - moj jelovnik

                  Originally posted by BunnyRabbit87
                  ponedjeljak,subota :

                  6:30 : tunjevina i jogurt light
                  10 h : 3 bjelanca i 1 žumance (ovdje vec nisam gladna i jedva pojedem)
                  14h : pileća prsa 150 gr,integralna riža 70 gr
                  19 h : pileća prsa 100 gr i salata (i ovdje nisam gladna,moze li neka zamjena)?
                  22 h : posni sir 100 gr
                  06.30 fale UH
                  10.00 jedi cijela jaja, nemoj bacati žumanjak (ne kužim kak nisi gladna, ja krčim već nakon tri sata od obroka)
                  14.00 ubaci povrće/salatu
                  19.00 ako ti je ovo obrok oko treninga ubaci UH
                  22.00 ubaci neke dobre masnoće sa posnim

                  itd...
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: BunnyRabbit87 - moj jelovnik

                    Originally posted by kelly
                    Originally posted by BunnyRabbit87
                    ponedjeljak,subota :

                    6:30 : tunjevina i jogurt light
                    10 h : 3 bjelanca i 1 žumance (ovdje vec nisam gladna i jedva pojedem)
                    14h : pileća prsa 150 gr,integralna riža 70 gr
                    19 h : pileća prsa 100 gr i salata (i ovdje nisam gladna,moze li neka zamjena)?
                    22 h : posni sir 100 gr
                    06.30 fale UH
                    10.00 jedi cijela jaja, nemoj bacati žumanjak (ne kužim kak nisi gladna, ja krčim već nakon tri sata od obroka)
                    14.00 ubaci povrće/salatu
                    19.00 ako ti je ovo obrok oko treninga ubaci UH
                    22.00 ubaci neke dobre masnoće sa posnim
                    kOrigovala sam jelovnik...ubacila sam zobene pahuljice ujutro sa bjelancima..a nisam gladna jer mi je vjerovatno metabolizan usporen jer sam prije jela 2x maksimalno 3 dnevno a sada vidis...nagli porast AL EVO privikavam se i ubacila sam u zadnji obrok 22:00 bademe sa posnim sirom hvala na savjetima
                    Train,eat,sleep,repeat

                    Comment

                    Working...
                    X