Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prehrana - Masa Je Mama!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moja prehrana - Masa Je Mama!

    Visina 193cm
    Težina 92kg
    Ektomorf

    Sa ovakvom prehranom sam počeo nedavno, još uvijek učim, proučavam razne forume, čitam knjige odnosno pokušavam si složit idealnu prehranu :P

    08:00 Mjerica ON Whey + 100g zobenih pahuljica
    11:00 250g posni sir + šaka badema/lješnjaka
    13:30 Piletina/Teletina/neko drugo meso osim svinje + riža/krumpir/tjestenina
    17:00 250g posni sir + šaka badema/lješnjaka
    19:00 Mjerica ON Whey + 50g zobenih pahuljica + naranča/banana
    20:00 trening
    21:00 PWM Mjerica ON Whey + 90g glukoza
    22:00 250g posni sir + tjestenina cca 100g
    00:00 250g posni sir + 2, 3 žlice lanenog ulja

    Napominjem da obrok od 17:00 - 19:00 nekada postane jedan, ovisno o vremenu kada dođem doma s posla, kada idem na trening i sl., uglavnom to su uvijek P + UH. Ako imam vremena, onda to izgleda kako sam naveo, P + M u 17:00 a prije treninga P + UH.

    Molim Vas za mišljenje, savjete i tome slično.
    Ne zamaram se brojanjem kalorija i vaganjem riže/tjesta/krumpira, ali me brine da li možda u ovakvom menu-u ima previše UH? Onako odokativno
    Radim stresan posao, pa mi se počinje lagano formirati škembica, moguće od povečanog kortizola.

    Imam sredstva za kvalitetnu prehranu, samo još nemam znanje da bi se hranio najkvalitetnije što mogu.
    Okus hrane i hrana koju jedem opčenito, totalno mi je nebitno, inaće sam tip koji ne voli jesti, da mogu piceka i krumpir bi samljeo i popio za ručak umjesto da ih žvačem ^.^

    Btw, koje još dobre M mogu koristiti osim badema (orašastih plodova) i lanenog ulja?

  • #2
    Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

    Ispričavam se na double postu (i ne stavljanju svog nicka u subject) ali nisam vise mogao napraviti edit ^^

    Htio sam napomenuti da Whey uvijek pijem s vodom a posni sir u obrocima P + M stavim u mikser sa cca 3dcl vode i popijem, osim u obroku nakon doručka jer sam tada na poslu i nemam mikser

    Comment


    • #3
      Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

      zasto 90 grama glukoze???
      30-40grama ne treba ti vise
      sa tim da 30 min nakon PWM-a imas solidan obrok p+uh

      dobre masti omega 3..ima ih u kapsulama

      ostalo...cini mi se ok
      svidja mi se sto kombinujes samo p+m i p+uh

      Comment


      • #4
        Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

        ..ti bas udario po posnom
        U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
        sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

        Comment


        • #5
          Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

          Originally posted by Odiseus
          zasto 90 grama glukoze???
          30-40grama ne treba ti vise

          dobre masti omega 3..ima ih u kapsulama
          Čitao sam da se unosi otprilike 1 gram glukoze po 1kg tjelesne težine. Netočno?

          Omega 3 unosim kroz laneno ulje, nije li to bolje od kapsula?

          Udario sam po posnom jer mi je to najpraktičnije i najbrže :P
          Lako se nosi na posao a kod kuće ga samo popijem s vodom ^^

          Comment


          • #6
            Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

            Dobra je prehrana, samo si količine moraš prilagoditi. Glukozu moraš pronaći koliko ti odgovara.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

              Kako da "pronađem" optimalnu količinu glukoze?
              Ona ovisi o čemu? :P

              Comment


              • #8
                Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                Originally posted by Sins
                Kako da "pronađem" optimalnu količinu glukoze?
                Ona ovisi o čemu? :P
                Neki kazu na definiciji 0.5g/kg i na masi 1g/kg, ali neka najbolja zlatna sredina koje se drzim kad ne pijem Vitargo je 0.75 - 0.8g/kg.

                Comment


                • #9
                  Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                  I to ali ovisi i o treningu. Nije isto ako si radio noge koje su pola tijela ili ako si radio neke manje mišićne skupine, također ovisi i o dužini i intenzitetu treninga...

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                    Vidim nekoliko loših stvari u tvojem programu, pa ću bit dobra duša i navesti par grešaka.

                    193 cm i 92 kg je po meni za laganu definiciju. Ako griješim, onda vjerojatno izgledaš bolje od većine ljudi na forumu i nije ti potrebna pomoć. Ali zaboravimo na tu činjenicu.

                    Od 8 obroka koje si naveo, imaš 5 obroka od 17.00h na dalje. Obrnuta situacija bi svakako bila puno bolja.

                    Prvi obrok ti je preslab. Do drugog ćeš umrijeti od gladi, a do trećeg obroka već će biti lagane halucinacije od gladi.

                    Whey i zobene se uzimaju cca 30 minuta prije treninga. Sat vremena ranije i već su se razgradile, a još se nisi pošteno ni zagrijao.

                    90g glukoze je super ako si profi BB na AAS ili se želiš usaliti, ako ne smanji to.

                    Prvi obrok nakon treninga idu brzi (brži) proteini, a ne posni sir.

                    3 žlice lanenog ulja na 250g posnog sira. Nije loše ako ti se ne gadi gorki čušpajz koji ćeš dobiti i ne zabrinjava 270 kcal samo od lanenog ulja. Ako ti nije bed, samo udri.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                      prekompliciran jelovnik za moj pojam
                      daj budi jednostavan
                      obroci p+uh osim zadnjeg i to ti je ono "masa je mama" a ne 5 posnih pojisti tokon dana
                      Originally posted by Jurica
                      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                        @DeniZg

                        Kad bi me vidio vjerojatno nikad nebi rekao da imam toliko kila. Ja vjerojatno imam teške kosti ili wtf, ali definitivno nisam za definiciju... još.

                        Slažem se za više obroka ujutro, samo je problem moj posao na kojem nemam vremena jesti svaka 2 sata. Šta da ubacim u doručak uz whey + zobene? 30g grožđica mi pada na pamet...

                        Imas neki primjer dobrog obroka poslije PWM-a a da nije tjesto + posni?

                        Ne napravim čušpajz, posni mikserom sa 3dcl vode, popijem, 2 žlice lanenog ulja u 0,5dcl vode, popijem

                        @giusseppe7777

                        U dane kada treniram, posni jedem 4 puta a kada ne onda 3 puta. Ne 5 kako si naveo :P
                        Pokušavam više zdravih masti jesti a smanjiti UH jer mi se trbuh usalio, i samo trbuh, što izgleda blago rečeno retardirano.
                        Koliko sam pročitao negdje, UH bi se u dane bez treninga trebale unositi kroz 2 obroka do ručka, a u dane treninga osim navedenog i poslje PWM-a.

                        Hvala svima na komentarima, samo molim ako je moguće kad kažete da bi nešto trebalo mijenjati, dajte mi neku alternativu (npr. "koji ***** tolko sira jedeš, umjesto toga jedi ...")

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                          u dane kad netreniras ako te cura dobro izmori oda mozes UH i navecer
                          ma nema veze ako si se malo usalije, iako za moj pojam na tu visinu triba jos baren 10kg dobit da bi se islo na defku...jer ja skoro iman kila kao i ti a 13 cm san manji i nisan se usalije
                          Originally posted by Jurica
                          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                            Originally posted by giusseppe7777
                            u dane kad netreniras ako te cura dobro izmori oda mozes UH i navecer
                            ma nema veze ako si se malo usalije, iako za moj pojam na tu visinu triba jos baren 10kg dobit da bi se islo na defku...jer ja skoro iman kila kao i ti a 13 cm san manji i nisan se usalije
                            193cm-92kg...to je sasvim dovoljno...ne moraju svi bit Cutleri...kad se zdefinira ostat će na 85 i bit će ko Adebayor
                            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                              Mislim da ću se morati slikati da vam dočaram da iako sam težak 92kg, uopće ne izgledam tako

                              EDIT: Potpuno se slažem sa + 10 kila!

                              Comment

                              Working...
                              X