Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prehrana - Masa Je Mama!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

    pa da...meni prijatelj je visok 188 i ima 100 kg i to se uopce posebno ne primjeti...
    samo ti jos oderi 10kg
    kakva bi to bila defka za nas naturalce skinit samo 5 kg
    Originally posted by Jurica
    ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

    Comment


    • #17
      Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

      Imao sam i ja 100 kg na 1,90m, pa nije bila drama od debljine,ali svejedno je tu bilo pun k. sala kojeg čovjek nije niti svjestan dok ne smršavi.

      Doručak - pojačaj whey i zobene (cca 150g zobene, 45g whey). Možeš ih jesti i sa bezmasnim jogurtom.
      Umjesto posnog sira i tijesta možeš pojesti dimcek ili neku bezmasnu šunku i integralni kruh.

      Obroke gdje od proteina imaš samo 250g posnog sira pojačaj s više sira ili dimcekom.

      Comment


      • #18
        Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

        Originally posted by Sins
        Kako da "pronađem" optimalnu količinu glukoze?
        Ona ovisi o čemu? :P
        Ne bih da pricam kontra od @kelly-ja jer ga smatram velikim znalcem u svemu ovome.
        Ali nije mi realno toliko glukoze..nema sanse da ce ona popuniti zalihe glikogena.
        to se ranije smatralo, pa se unosilo od 70-150 grama u pwm.
        sada se zna da koristimo glukozu samo da bi dovoljno iritirali pankreas da luci insulin.
        sam proces je previse slozen,da li ce nesto poceti puniti zalihe,kazem poceti,jer zalihe se ne pune jednim obrokom vec se to cak danima pune zalihe.
        30-40 grama kazem je sasvim dovoljno da uradi sta nam je i najpotrebnije od te glukoze.
        da se pocne luciti insulin kako bi ugradili proteine gde treba.
        cak se pokazala jos bolja kombinacija upotrebe dekstroze i maltodekstrina.
        dekstroza naglo i brzo digne nivo insulina u krvi ali brzo i prodje,upotrebom maltodekstrina zajedno sa dekstrozom se taj proces nesto produzi.Konkretno mislim na anabolicki prozor.
        pa se famoznih 30 min poveca na 45 min.
        nemojte me samo pitati gde sam ovo procitao...ne secam se
        sada...i ja sam pobornik da u ovom sportu ne treba sve raditi kako je zapisano vec treba eksperimentisati na sebi,i naci sta najvise daje rezultate

        Comment


        • #19
          Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

          Doručak sam pojačao na 150g zobenih i mjerica i pol whey-a.

          Šta mislite o obroku kuhana jaja + tuna iz maslinovog ulja? To bi ubacio umjesto posnog + masti u 17:00 npr. ili predvecer na dan bez treninga.

          Comment


          • #20
            Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

            na nekom sam americkom forumu citao da se zalihe glikogena pune 50% u roku od 5 sati
            i onda se naglo usporavaju
            i treba 24-36 sati da se napune na 100%
            naravno, sa optimalnim unosom nutrijenata
            Originally posted by servantess
            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

            Comment


            • #21
              Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

              Originally posted by Sins
              Doručak sam pojačao na 150g zobenih i mjerica i pol whey-a.

              Šta mislite o obroku kuhana jaja + tuna iz maslinovog ulja? To bi ubacio umjesto posnog + masti u 17:00 npr. ili predvecer na dan bez treninga.
              O.k.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #22
                Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                Molim vas za par prijedloga dobrog obroka P + M a da to nije posni sir + nešto

                Comment


                • #23
                  Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                  Originally posted by Sins
                  Molim vas za par prijedloga dobrog obroka P + M a da to nije posni sir + nešto

                  proteiniiletina,curetina,govedina,riba,tunjevina
                  masti:badem,orasi,..orascasti plodovi,maslinovo,bademovo ulje,kao tablete omega 3

                  Comment


                  • #24
                    Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                    Mislio sam na konkretan primjer obroka, priprema itd.
                    Npr. Piletina sa zelenom salatom s nasjeckanim bademima.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                      Dva pitanja
                      1. Tortelini sa špinatom i meso za ručak, da ili ne? (prvenstveno mislim na torteline, dali su bb approved?)

                      2. Da li netko mješa kazein sa posnim i laneno ulje prije spavanja?
                      Uzeo sam od ON-a kazein od vanilije, okus je bolesno dobar, ali kad ga pijem s vodom nekako se osječam prazno ^^
                      Zato stavim 200g posnog i mjericu kazeina + 2 žlice laneno ulje.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Moja prehrana - Masa Je Mama!

                        brate kad se bulkas sve je approved
                        meni je bitno samo da budem u laganom suficitu
                        sada odakle dolaze kalorije ne zelim se misliti uopce ako sam gladan

                        ja uzimam laneno kasiku (popijem) onda pojedem tunu+posni
                        najbolje ti je meso prije spavanja
                        barem ce ti dati osjecaj sitosti (u mom slucaju barem)
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment

                        Working...
                        X