Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poison - prehrana za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poison - prehrana za masu

    Zajutrak - 4 cijela kokošja jaja, pola velike konzerve graha napravim na salatu sa ekstra djevičanskim maslinovim uljem i ubacim naribanu mrkvu, kupus i slično
    ¤¤¤ 700kcal, 72g UH, 50g P, 24g M samo jaja i grah, ostalo ne mjerim ¤¤¤

    (zajutrak mi ide baš lijepo i ukusno od kad sam zobene zamijenila grahom )

    Doručak - konzerva tunjevine u povrću (u salamuri je fuj), 50g riže, grickam mrkvu-dvije (volim mrkve )

    Rani ručak - 250g posnog sira, 50g tjestenine (sir i tjestenina su mi odlični) ¤¤¤ 300kcal, 43g UH, 30g P, 4g M ¤¤¤

    trening pola sata

    Kasni ručak - 100g pilećeg filea , 100g tjestenine ¤¤¤ 450kcal, 74g UH, 32g P, 3.5g M ¤¤¤
    1.2g UH/kg, UH:P=2.2:1

    Užina - 100-ak+g goveđeg buta ili slične nemasne govedine/junjetine, 200g krumpira na salatu sa nekim povrćem
    ¤¤¤ 340kcal, 40g UH, 21.5g P, 11.5g M bez povrća i maslinovog ulja ¤¤¤

    Večera - 250g posnog sira, 50g oraha, žlica ekstra djevičanskog maslinovog ulja
    ¤¤¤ 400kcal, 9g UH, 31g P, 26g M ¤¤¤



    tokom noći kad se dignem popijem proteinski napitak (330kcal, 44.44g UH, 13.75g P, 10.78g M)

    tokom dana grickam još 200-ak g oraha, par mrkva i tako...

    Sad, imam 57kg, žensko, rane 20-e.
    Vadila sam krv, doktorica mi je rekla da smanjim sa unosom proteina jer je nalaz pokazao malo više od dozvoljene granice. Proteina imam dovoljno u prehrani jer nisam smanjila, to ne trebate gledati. Više od 3g proteina/kg, 5g UH/kg. Zanima me jel su u redu odabrane namirnice ili nešto da mijenjam. Ubacila sam tunjevinu, govedinu i tako da ne jedem non stop jedno te isto kao prije, tj. pileći file.

    Što ne valja, što valja, što mijenjati?
    Potrudila sam se napraviti čim bolji jelovnik.

  • #2
    Re: Poison - prehrana za masu

    Dobro ti je ovo.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Poison - prehrana za masu

      Originally posted by kelly
      Dobro ti je ovo.

      +1 ...jedes bolje od mene hahaha
      Go Hard or Go Home - This is Bodybuilding

      Comment


      • #4
        Re: Poison - prehrana za masu

        Hvala vam dečki.

        Comment


        • #5
          Re: Poison - prehrana za masu

          Grah za doručak? Znači veselo je popodne!
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Poison - prehrana za masu

            Ne zezaj.

            Comment


            • #7
              Re: Poison - prehrana za masu

              Originally posted by PatrickStar
              Grah za doručak? Znači veselo je popodne!
              Ja ga često jedem nakon prvog doručka od voća. Nema problema, ako ga pravilno kuvaš i rešiš se fitata (natapanjem, bacanjem prve vode od kuvanja, itd). A iz konzerve mislim da je veoma nezdrav i pun soli. Nezdrav pre svega zbog BPA (bisfenol A) sloja plastike kojom se konzerve oblažu iznutra. BPA izaziva hormonsku gojaznost, rak, poremećaj tiroidne žlezde, itd.
              http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

              Druga primedba s moje strane je tuna s povrćem, koja pored toga što spada u konzervisanu hranu sadrži i sojino ulje od GMO soje (šifra za ovu gadost je inače "biljno ulje", kriju koje je ulje u pitanju, jer su svesni da već svi znaju za štetnosti GMO soje i da se narod generalno "plaši" soje).
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Poison - prehrana za masu

                ovo je previse, ne znam stvarno gdje ti to stane u samo 57kg Tvoj zeludac je vec u 10 sati u punom radu, vari ko veliki, sad ne znam koliko je to ok. I zasto se svi loze na 3g proteina po 1kg tezine, halo ljudi bacate pare...kakva 3g ??? 2g i svima dobro
                Nadam se da znas sta radis...
                Let's bring it!

                Comment


                • #9
                  Re: Poison - prehrana za masu

                  Originally posted by Mashinerija
                  ovo je previse, ne znam stvarno gdje ti to stane u samo 57kg Tvoj zeludac je vec u 10 sati u punom radu, vari ko veliki, sad ne znam koliko je to ok. I zasto se svi loze na 3g proteina po 1kg tezine, halo ljudi bacate pare...kakva 3g ??? 2g i svima dobro
                  Nadam se da znas sta radis...
                  Veoma brzi metabolizam. Nakon 4 sata bez jela trbuh već malo kruli, pa treba jelo (pošteno) svakih 3-4 sata.
                  Meni ovo nije problem pojesti. I baš se lijepo najedem. I ne nedostaju mi slatkiši i slične gluposti.
                  Zapravo, za večeru mi je 250g posnog jako malo. Večere se nikada ne najedem. To bi trebala povisiti. Po noći se dignem jako gladna i onda proteinski napitak, no to me ne zasiti. Trebam veću večeru.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Poison - prehrana za masu

                    Originally posted by Poison
                    Originally posted by Mashinerija
                    ovo je previse, ne znam stvarno gdje ti to stane u samo 57kg Tvoj zeludac je vec u 10 sati u punom radu, vari ko veliki, sad ne znam koliko je to ok. I zasto se svi loze na 3g proteina po 1kg tezine, halo ljudi bacate pare...kakva 3g ??? 2g i svima dobro
                    Nadam se da znas sta radis...
                    Veoma brzi metabolizam. Nakon 4 sata bez jela trbuh već malo kruli, pa treba jelo (pošteno) svakih 3-4 sata.
                    Meni ovo nije problem pojesti. I baš se lijepo najedem. I ne nedostaju mi slatkiši i slične gluposti.
                    Zapravo, za večeru mi je 250g posnog jako malo. Večere se nikada ne najedem. To bi trebala povisiti. Po noći se dignem jako gladna i onda proteinski napitak, no to me ne zasiti. Trebam veću večeru.
                    glad je znak da ti organizam vapi za još UH. Po mom mipšljenju, ovde ima premalo UH, ali ajde... da ne ulazim previše u tematiku
                    kako izgleda 50 g riže? nekoliko kašika? MIsli li se na skuvanu i neskuvanu težinu?
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Poison - prehrana za masu

                      Originally posted by vege
                      glad je znak da ti organizam vapi za još UH.
                      To nisam znala. Hvala na informaciji.

                      Originally posted by vege
                      Po mom mipšljenju, ovde ima premalo UH, ali ajde... da ne ulazim previše u tematiku
                      Na 57kg ovdje ima 300-ak g UH, zar to nije dovoljno?
                      Uvijek sam bila više mesojed no svejed.

                      Originally posted by vege
                      kako izgleda 50 g riže? nekoliko kašika? MIsli li se na skuvanu i neskuvanu težinu?
                      Neskuhanu, naravno. To ti je oko 2 kafske šalice skuhane riže. Tu sam UH štedila pošto ne volim rižu, za razliku od jela sa makaronima i grahom gdje nisam štedila UH jer njih volim.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Poison - prehrana za masu

                        Vaše primjedbe su uvažene. Cijenim trud i savjete. Pokušati ću poraditi na jelovniku. Grah ću kuhati, izbaciti malčice proteina, i povisiti malčice UH.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Poison - prehrana za masu

                          skuvaš na veliko i bez začina i soli, procediš i popakuješ u friz, ako nemaš vreman da svaki dan kuvaš. Izvadiš iz friza, dodaš začine i uživancija. Probaj slanutak obavezno! Isto se kuva kao pasulj.
                          Sočivo, tj leća ti je druga opcija, ne natapa se, a kuva se za 20-30 minuta, vrlo brzo.
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Poison - prehrana za masu

                            Originally posted by vege
                            skuvaš na veliko i bez začina i soli, procediš i popakuješ u friz, ako nemaš vreman da svaki dan kuvaš.
                            Sama si sve kuham jer ima srednjovjekovne starce koji misle da se glupiram i da me špek može udebljati jednako kao i ova prehrana. Nije li to divno? Da...
                            Nije mi nikakav problem kuhati svaki dan, kuham svaki dan za idući ili tekući dan. Bolje mi je kuhanje sa začinima i soli, nego naknadno dodavanje. Ukusnije je ovako.
                            Originally posted by vege
                            Probaj slanutak obavezno! Isto se kuva kao pasulj.
                            Sočivo, tj leća ti je druga opcija, ne natapa se, a kuva se za 20-30 minuta, vrlo brzo.
                            Može, vrijedi probati. Ide na meni idući tjedan za probu (pošto jednom tjedno pokupujem sve za idući tjedan), pa ako mi se svidi..


                            Hvala na savjetima!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Poison - prehrana za masu

                              dA nisi trudna pa ti se trazi toliko:P
                              Let's bring it!

                              Comment

                              Working...
                              X