Announcement

Collapse
No announcement yet.

Popečci sa sirom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Popečci sa sirom

    Može, samo otvori svoj topic sa receptima i pusti maštu na slobodu samo ja san ti jednostavan čovik koji nevoli neke egzotične kombinacije nego nešto jednostavno kao ovo sa što manje masnoće.
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #17
      Re: Popečci sa sirom

      dobro jednostavni covjece, ja sam vrutak takvih recepata pa kad ti fali inspiracije samo me cimni. ja ni jaja ne koristim najcesce...
      moji doma su siroljupci ali najmanje jedu svjeze zdrave inacice, uglavnom im se sve svodi na masne sireve. kad im ja kuham onda se potrudim izbalansirat namirnice da "vuk bude sit a ovce na broju" i najcesce mi uspije.
      Ja sam vise slatki tip. najvise volim radit kolace. danas san napravila sladoled i novu torticu.

      da ne idem van teme, popecke od sira mozes naprviti i ko veliku pitu. smjesu mozes napraviti i ko slatku. samo se tribas usudit, i ne bojat se ) mene niko nije imao ucit kuhat, moja mama zna ispec kokos i pizzu. samouko sam celjade ) danas ona uci od mene.

      Comment


      • #18
        Re: Popečci sa sirom

        Upravo u pećnicu ide "moja" verzija - s 2 jaja + još 1 bijelanjak + mjerica wheya od čokolade + 1 dcl mlijeka - sve u posudi za torte raditi! Jao, pojest ću "kolač" nakon 100 godina!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #19
          Re: Popečci sa sirom

          taman sam htjela pitati na nekom od topica kako whey podnosi termicke obrade i u cemu ste ga do sada i na koji nacin kombinirali s ostalim namirnicama.
          znam da cure "zonerice" u svakom svom receptu prate princip "blokova" i za blok proteina uvijek dodaju neku kolicinu proteinskog praha, pretpostavljam da se radi o whey-u?! npr za muffins....

          Comment


          • #20
            Re: Popečci sa sirom

            E ovo je ispalo iznenađujuće dobro - nakon pečenja mi se činilo nekako nedovoljno kompaktno, vjerojatno zbog mlijeka, koje dosta razrijedi smjesu, pa sam stavio nakon što se malo ohladilo u frižider i nakon pola sata probao - okus parfe torte od čokolade, ako se dobro sječam, he, he! Sjedeći put ću ubaciti dvije banane unutra, bilo narezane, bilo umiksati. Ili malo šumskog voća... :P

            Originally posted by ninolina
            taman sam htjela pitati na nekom od topica kako whey podnosi termicke obrade i u cemu ste ga do sada i na koji nacin kombinirali s ostalim namirnicama.
            znam da cure "zonerice" u svakom svom receptu prate princip "blokova" i za blok proteina uvijek dodaju neku kolicinu proteinskog praha, pretpostavljam da se radi o whey-u?! npr za muffins....
            Čini mi se da sam tu u nekom od članaka, a ne mogu ga sada pronaći, pročitao o termičkoj obradi wheya, u smislu kombiniranja sa vrućom zobenom kašom te da se kao ne gube nutritivna svojstva.

            Inaće, sljedeće ću isprobati "home made" proteinske pločice - zobene + mlijeko + whey + maslac od kikirikija, pa ćemo vidjeti!
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #21
              Re: Popečci sa sirom

              Originally posted by PatrickStar
              Čini mi se da sam tu u nekom od članaka, a ne mogu ga sada pronaći, pročitao o termičkoj obradi wheya, u smislu kombiniranja sa vrućom zobenom kašom te da se kao ne gube nutritivna svojstva.
              Ja ga ujutro mješam sa zobenima u vrućoj vodi

              Comment


              • #22
                Re: Popečci sa sirom

                Originally posted by PatrickStar
                E ovo je ispalo iznenađujuće dobro - nakon pečenja mi se činilo nekako nedovoljno kompaktno, vjerojatno zbog mlijeka, koje dosta razrijedi smjesu, pa sam stavio nakon što se malo ohladilo u frižider i nakon pola sata probao - okus parfe torte od čokolade, ako se dobro sječam, he, he! Sjedeći put ću ubaciti dvije banane unutra, bilo narezane, bilo umiksati. Ili malo šumskog voća... :P
                kad budes umiksavao voce u kaši (bilo pire jabuke, banane, kruske...) obavezno smanji mlijeko, cak bi rekla da ga izbacis. vocni pire (i povrtni, primjerice tikvice naribane) u kolacima zamijene masnocu ili mokre sastojke. i Jopet mi se cini 2 jaja plus bjelanjak previse. ja bi radila s jednim zutanjkom i dva bjelanjka. i stavila bi neko suho voce također, brusnice npr...mmmm!
                e jedva cekam kupiti taj whey! totalno sam znatizeljna!!!

                u kolikom kalupu si radio?

                e, torte obozavam, danas imam stracciatellinu i cappuccinolinu od jucer. lagane, ljetne predivne. ko sladoledi! bez jaja, bez masti, totalno su bezgresne (da nema slaga....)


                ...

                Originally posted by PatrickStar
                Čini mi se da sam tu u nekom od članaka, a ne mogu ga sada pronaći, pročitao o termičkoj obradi wheya, u smislu kombiniranja sa vrućom zobenom kašom te da se kao ne gube nutritivna svojstva.

                Inaće, sljedeće ću isprobati "home made" proteinske pločice - zobene + mlijeko + whey + maslac od kikirikija, pa ćemo vidjeti!
                e, to pečenje me interesira. kakvu kontistenciju ima whey uopce??? kakav je prah, ako mi mozes usporediti s necim komercijalnim...?

                Comment


                • #23
                  Re: Popečci sa sirom

                  Originally posted by ninolina
                  e jedva cekam kupiti taj whey! totalno sam znatizeljna!!!
                  Ovo ti je moja preporuka:

                  http://www.building-body.com/shop/department/aminostar/

                  kvalitetan whey a okusi su po meni najjači.

                  :P
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #24
                    Re: Popečci sa sirom

                    kelly, koliko puta dnevno se preporuca? npr meni koja sam slaba s mesnom prehranom....

                    Comment


                    • #25
                      Re: Popečci sa sirom

                      Originally posted by ninolina
                      kelly, koliko puta dnevno se preporuca? npr meni koja sam slaba s mesnom prehranom....
                      Svako jutro i nakon svakog treninga, a možeš i prije treninga ako si mršava.

                      :P
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: Popečci sa sirom

                        Kalup promjera cca 20 cm, s odvojivim rubovima. Ispadne debelo cca 2 cm. Slično "zljevanki", ako možda znaš što je to. Budem probao i bez mlijeka, ali strah me da se ne izgubi ona "pjenušavost" i "prozračnost" parfe torte...

                        Hmm.. Whey, barem ovaj moj čokoladni MVP, podsjeća na Nesquik prema izgledu. Naravno, nije toliko sladak, već više vuće na čokoladu na kuhanje. U kombinaciji sa mlijekom dobiješ nešto poput čokoladnog mlijeka. Meni je to superfino, ali treba uzeti u obzir da već dugo nisam pojeo ništa slatko, pa uzmi moju procjenu s rezervom, he, he!

                        Znači kao dodatak u receptu, osim prehrambene vrijednosti, daje i okus, a djeluje i povezujući.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Popečci sa sirom

                          Originally posted by PatrickStar
                          Kalup promjera cca 20 cm, s odvojivim rubovima. Ispadne debelo cca 2 cm. Slično "zljevanki", ako možda znaš što je to. Budem probao i bez mlijeka, ali strah me da se ne izgubi ona "pjenušavost" i "prozračnost" parfe torte...

                          Hmm.. Whey, barem ovaj moj čokoladni MVP, podsjeća na Nesquik prema izgledu. Naravno, nije toliko sladak, već više vuće na čokoladu na kuhanje. U kombinaciji sa mlijekom dobiješ nešto poput čokoladnog mlijeka. Meni je to superfino, ali treba uzeti u obzir da već dugo nisam pojeo ništa slatko, pa uzmi moju procjenu s rezervom, he, he!

                          Znači kao dodatak u receptu, osim prehrambene vrijednosti, daje i okus, a djeluje i povezujući.
                          to je odgovor koji se cijeni! Hvala ti puuuno!!!!
                          imam kalupe od 16- 32 cm promjera, rekoh, zaluđena takvim stvarima...

                          Comment


                          • #28
                            Re: Popečci sa sirom

                            Originally posted by Vepar24
                            Ovo ne izgleda loše.Tribalo bi otvorit jednu temu tako da možemo stavljati home made stvari

                            stvarno,ja se slažem

                            Comment


                            • #29
                              Re: Popečci sa sirom

                              pa zar ovo nije takva tema?

                              Comment


                              • #30
                                Re: Popečci sa sirom

                                Originally posted by ninolina
                                pa zar ovo nije takva tema?
                                Ovo je tema od kolege @t111 i njegov recept se zove Popečci sa sirom...
                                Znači nemožeš ovdje stavljat recept od divljih palačinki punjenih wheyom...

                                Comment

                                Working...
                                X