Announcement

Collapse
No announcement yet.

Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

    Evo male zanimljivih kombinacija kako spremiti jaja, da ne jedemo bas uvijek klasicno kuhana ili pečena.

    Panirana jaja
    Sastojci:

    7 jaja
    7-8 dag mrvica
    3 dag parmezana

    Priprema:

    Pet tvrdo kuhanih jaja oljuštimo i narežemo na deblje ploške. Dva jaja razmutimo. Mrvice izmiješamo s ribanim sirom. Polovice jaja namočimo u razmućena jaja, uvaljamo u mrvice sa sirom i pržimo.



    Salata od jaja
    Sastojci:

    6 kuhanih jaja
    5 žlica kiselog vrhnja
    1 stručak peršina
    nekoliko listova zelene salate
    1 stručak rotkvica

    Priprema:

    Tvrdo kuhana jaja narežite na kolutove i složite ih u zdjelu za salatu.
    Prelijte ih sa vrhnjem.
    Posipajte nasjeckanim peršinom.


    Pečena jaja u bijelom umaku
    Sastojci:

    6 jaja
    50 g maslaca
    2 žlice intergralnog brašna
    2 šalice mlakog mlijeka
    100 g ribanog sira

    Priprema:

    Na štednjaku zagrijte maslac, stavite brašno pa kad se zapjeni, postupno, miješajući, dolijevajte mlijeko pazeći da se u umaku ne stvore grudice te da bude sasvim jednolik. . Uzmite vatrostalnu zdjelu u kojoj možete poslužiti jaja i u nju ulijte polovinu umaka. Sad preko umaka razbijte jaja, malo ih posolite i preko njih prelijte drugu polovicu umaka. Sve prekrijte ribanim sirom i stavite u pećnicu. Kad porumeni izvadite iz pećnice i poslužite toplo kao predjelo.


    Žličnjaci s jajima

    Sastojci:

    25 dag intergralnog brašna
    4 dag margarina
    3 jaja
    1 1/2 dl mlijeka
    vruća voda
    4 dag margarina

    Priprema:

    U miješavinu margarina i jaja dodamo brašno i mlijeko i izmiješamo u glatko tijesto. Žlicom oblikujemo žličnjake te ih kuhamo 10 minuta u kipućoj slanoj vodi. Ocijedimo, isperemo hladnom vodom i ponovo ocijedimo. Rastopljenom margarinu dodamo razmućena jaja te zajedno sa žličnjacima miješamo dok se jaja ne ispeku.


    Dobar tek!
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

  • #2
    Re: Recepti od jaja

    ima ode dosta namirnica koje ne bi upotrebljava:
    vrhnje, parmezan, margarin(nikako) a ni maslac

    Comment


    • #3
      Re: Recepti od jaja

      zast ne parmezan?

      Comment


      • #4
        Re: Recepti od jaja

        Originally posted by FEARiTseLF
        zast ne parmezan?
        ako se ne varam ima jako puno masti u sebi, zasto se izbjegavaju punomasni sirevi, dobro je mozda na keto dijeti

        Comment


        • #5
          Re: Recepti od jaja

          Tijelu je potrebno i malo masnoća. U svoja jela dodajem maslac i margarin te parmezan a nemam "sala" ni nepozeljnih masnoca.
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #6
            Re: Recepti od jaja

            Originally posted by MarkoPolo
            Tijelu je potrebno i malo masnoća. U svoja jela dodajem maslac i margarin te parmezan a nemam "sala" ni nepozeljnih masnoca.
            margarin je cisti junk food tako da necu raspravljat o njemu... to sto nemas sala dobro je za tebe

            Comment


            • #7
              Re: Recepti od jaja

              Originally posted by MarkoPolo
              Tijelu je potrebno i malo masnoća. U svoja jela dodajem maslac i margarin te parmezan a nemam "sala" ni nepozeljnih masnoca.
              Koliko god pazili na masnoće uvijek ćemo ih unijeti dovoljno i zato nema potrebe unositi ciljano masnoće, naročito ne loše masnoće kao margarin i maslac.
              Treba uzimati riblje i laneno ulje, i maslinovo.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Recepti od jaja

                ovo drugo bi mogo probat izgleda dobro (ionako mi fali malo jaja u prehrani) samo sto bi umjesto vrhnja stavio 200g milbone i masl ulja. ko zadnji obrok bi jeo.
                sad jel povrce moze uletit u zadnji obrok jer je prakticki uh neznam.
                Originally posted by Bilderčić
                Originally posted by Dehydronator
                sve do grama tjedno je natural
                gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                Comment


                • #9
                  Re: Recepti od jaja

                  Originally posted by gigi01
                  Originally posted by FEARiTseLF
                  zast ne parmezan?
                  ako se ne varam ima jako puno masti u sebi, zasto se izbjegavaju punomasni sirevi, dobro je mozda na keto dijeti
                  ma ne zamaram se ja tim, nekad pospem malo po nekom jelu, dosadi mi stalno isti okus =)

                  Comment


                  • #10
                    Re: Recepti od jaja

                    Originally posted by kelly
                    Originally posted by MarkoPolo
                    Tijelu je potrebno i malo masnoća. U svoja jela dodajem maslac i margarin te parmezan a nemam "sala" ni nepozeljnih masnoca.
                    Koliko god pazili na masnoće uvijek ćemo ih unijeti dovoljno i zato nema potrebe unositi ciljano masnoće, naročito ne loše masnoće kao margarin i maslac.
                    Treba uzimati riblje i laneno ulje, i maslinovo.
                    Od male, male, male kolicine koju ponekada koristim samo radi poboljsanja okusa mi nece nista biti, a ionako je to jako rijetko. Ne mora se nitko cvrsto drzati recepta, i ja osobno umjesto vrhnja ubacim posni, a u originalnim receptima svuda je "potrebna" sol koju sam ja naravno izostavio.
                    "Your body is your biggest artwork."

                    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                    Comment


                    • #11
                      Re: Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

                      Ja kad si pravim jaja, stavim ulja na tavu ono momački da pokrije dno, i ispržim na tom ulju 5 jaja, i marnem sve to tako masno, i osjećam se haj

                      Comment


                      • #12
                        Re: Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

                        Originally posted by markojuric
                        Ja kad si pravim jaja, stavim ulja na tavu ono momački da pokrije dno, i ispržim na tom ulju 5 jaja, i marnem sve to tako masno, i osjećam se haj
                        hahahahahahahahahahahahahahaha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

                          imam ja jedan dobar recept s jajima

                          uzmeš jaja, porazbijaš ih, izrižeš jednu , dvi fete pečenica, izrižeš je na kocikce,
                          uzmeš teflon tavu, staviš na vatru, kad se ugrije baciš kockice pečenica na nju, malo prodrmaš tavu, izmišana (smiksana) jaja izlijete po tome i eto jednog pravog P + M obroka

                          Comment


                          • #14
                            Re: Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

                            Originally posted by CRombo
                            imam ja jedan dobar recept s jajima

                            uzmeš jaja, porazbijaš ih, izrižeš jednu , dvi fete pečenica, izrižeš je na kocikce,
                            uzmeš teflon tavu, staviš na vatru, kad se ugrije baciš kockice pečenica na nju, malo prodrmaš tavu, izmišana (smiksana) jaja izlijete po tome i eto jednog pravog P + M obroka
                            Svaka čast!!!! Moj čovjek!!!
                            Pečenica rules
                            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Recepti od jaja - da ne jedemo bas uvijek klasicno...

                              Originally posted by VelikiBlek
                              Originally posted by CRombo
                              imam ja jedan dobar recept s jajima

                              uzmeš jaja, porazbijaš ih, izrižeš jednu , dvi fete pečenica, izrižeš je na kocikce,
                              uzmeš teflon tavu, staviš na vatru, kad se ugrije baciš kockice pečenica na nju, malo prodrmaš tavu, izmišana (smiksana) jaja izlijete po tome i eto jednog pravog P + M obroka
                              Svaka čast!!!! Moj čovjek!!!
                              Pečenica rules
                              ae

                              Comment

                              Working...
                              X