Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

    ono što vam mogu reć iz vlastitog iskustva je slijedeće, da je najbolje jesti namirnicu bez previše dodavanja ičega, jer u svemu ima kojekakvih gluposti, skrivenih UH, loših masti, raznih aditiva.....
    istina je slijedeća, što odvratnije jedeš bolje ćeš se osjećat i izgledat, ne baš bukvalno ali mislim da ste shvatili
    na hranu ne bi trebalo gledati kao na porok
    jedeš da bi živio, ne živiš da bi jeo
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #17
      Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

      u pravu si kad kazes da ces bolje izgledati jer bez zacina neces unijeti natrij ,to jest sol
      samim time skupljat ce ti se manje vode i izgledat ces definiraje
      ali opet disbalans mineralana moze biti zeznut pa na taj nacin mozes se osjecati slabije nego sto bi bio da si malo posolio hranu ,pogotovo ako jedes hranu koja nije bogata solju
      npr riza ,krumpir ,piletina to sve ima malo soli u sebi
      ja evo vec dosta dugo kad se pridrzavam skroz prehrane ,to jest kad se pripremam za natjecanje uopce ne zacinjavam hranu ako je i zacinim to su iskljucivo mirodije tipa kopar,vlasac,origano ,persin i slicno
      vegetu i samu sol u velikoj mjeri izbjegavam ,prvih par dana navikavanja na takakv nacin prehrane je uzasan ,hrana je bljutava ali kasnije se prilagodis i tek onda osjetis pravi okus hrane ,to vrijedi za svu hranu osim za rizu ,koju nemogu jesti a da ne zasolim jer mi je prebljutava
      jos jedna stvar ,dodatavai ulje je apsulutno ne potrebno ,klopa se moze jako dobro napraviti i bez ulja ili na kuhani nacin ili peci na tavici sa malo vode ,tek toliko da se meso ne zalijepi ili cak najbolje peci u rolu u vrecicama koje se mogu kupiti u svakom ducanu u koje mozes sve zivo ubaciti i samim time okus ce ostati unutra iz same hrane i bude prefino ,s time da ulja ne treba ni kap
      TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
      Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

      Comment


      • #18
        Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

        Originally posted by mali priest
        u pravu si kad kazes da ces bolje izgledati jer bez zacina neces unijeti natrij ,to jest sol
        samim time skupljat ce ti se manje vode i izgledat ces definiraje
        ali opet disbalans mineralana moze biti zeznut pa na taj nacin mozes se osjecati slabije nego sto bi bio da si malo posolio hranu ,pogotovo ako jedes hranu koja nije bogata solju
        npr riza ,krumpir ,piletina to sve ima malo soli u sebi
        ja evo vec dosta dugo kad se pridrzavam skroz prehrane ,to jest kad se pripremam za natjecanje uopce ne zacinjavam hranu ako je i zacinim to su iskljucivo mirodije tipa kopar,vlasac,origano ,persin i slicno
        vegetu i samu sol u velikoj mjeri izbjegavam ,prvih par dana navikavanja na takakv nacin prehrane je uzasan ,hrana je bljutava ali kasnije se prilagodis i tek onda osjetis pravi okus hrane ,to vrijedi za svu hranu osim za rizu ,koju nemogu jesti a da ne zasolim jer mi je prebljutava
        jos jedna stvar ,dodatavai ulje je apsulutno ne potrebno ,klopa se moze jako dobro napraviti i bez ulja ili na kuhani nacin ili peci na tavici sa malo vode ,tek toliko da se meso ne zalijepi ili cak najbolje peci u rolu u vrecicama koje se mogu kupiti u svakom ducanu u koje mozes sve zivo ubaciti i samim time okus ce ostati unutra iz same hrane i bude prefino ,s time da ulja ne treba ni kap
        vauuu jako puno sam saznao iz ovog posta,ovo za sol nisam znao,trebat cu se naviknut na meso bez vegete i soli...jao bit ce tesko al izvedivo...hvala priest...
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • #19
          Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

          naime hormon koji je zaduzen za vodu u stanici se zove aldosteron
          na njega mozemo utjecati unosom soli ,vode i kalija
          ako imam vecu kolicinu kalija u sebi ,manju kolicinu soli i vecu vode izgledat cemo najbolje sto mozemo ,to jest vecina vode ce odlaziti u misice a voda se nece skupljati podkozu
          ako imamo vecu kolicinu kalija ,vecu kolicinu soli i vecu kolicinu vode izgledat cemo dosta losije ,to jest voda ce se skupljati ispod koze
          ako imamo vecu kolicinu kalija ,manju kolicinu soli i manju kolicinu vodu ,izgledat cemo jako ,jako dobro ali samo do jedne mjere dok ponovno ne pocnemo piti vodu ,pa se onda stvara jojo efekt ,tijelo vodu navlaci velikom brzinom nazad
          zato sam junk nije los iskljucivo zbog losih masti i brzih ugljikohidrata nego iz razloga ,ako pogledate recimo big mac u mcdonaldsu ,vidjet cete na kutijici od big maca da jedan big mac sadrzi 50% dnevne potrebe za soli ,znaci pojedes jos jedan i prakticki si se opsrkbio salom za cijeli dan ,a to na kraju rezultira da ces navuci jako puno vode ,to jest izgledat ces kao da imas par bf-a vise nego sto bi realno trebao imati
          moja preporuka za to je sljedece
          jesti hranu bogatu kalijem tipa krumpir ,paradajz ,banane ,papar isto ima kalija i crvena paprika
          a izbjegavati hranu koja ima vecu kolicinu soli a to je isljucivo junk ,tipa burek ,cevapi,to jest preradjena hrana ,pogtovo cips ,kokice itd......
          prirodna hrana koja je bogata soli je mlijecna hrana i jaja
          znaci sir ,jaja i slicne namirnice imaju vecu kolicinu soli ,jedini junk koji ima vecu kolicinu kalija a nema natrija je sladoled ,samo jbg on je i na kraju jos i naj kaloricniji od svega ,ali realno gledajuci pojesti sladoled na kratke staze nece razultirati padom izgleda na naglo kao sto moze sa nekim mesnim junkom ,te drugi dan automatski izgledati losije
          i naravno piti dosta tekucine ,te tu i tamo ubaciti zeleni caj ,crni caj ,kavu jer imaju diuretsko dijelovanje pa izbace jos ektra vode van ali pod uvjetom da je unos soli nizak a unos kalja visok jer ce u kratko izbaciti vodu na krivom vjestom ako je obrnuto ,to jest izgleda tecmo prazno i vodeno
          fora je recimo kad se izrezete na dosta niski bf i dalje ne ide ,malo igrati se mineralima ,znaci samo na tu osnovu a ne na unos kalorija i aktivnosti ce te puno bolje izgledati
          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

          Comment


          • #20
            Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

            sad definitivno sol na minimum skroz...puno kalija,dosta vode....jbte pa ti si ziva bb enciklopedija....
            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

            Comment


            • #21
              Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

              Na teretani forum ima odlična tema o manipulaciji omjerom natrija i kalija.
              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

              Comment


              • #22
                Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                Ne solim hranu skoro ni malo. Jedem puno banana (oko 10 do 15 dnevno), krompira (1 kg po obroku), itd - sve bogato kalijumom. Što se tiče prirodnih izvora Na, jedem mnogo zeleno lisnato povrće redovno: raštan, blitva i spanać ga imaju dosta.

                Mozda nije losa ideja da uz to neslano meso jedete hren? Lakše će da ide
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #23
                  Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                  Neznam za vas,ali kad moram strpati pola kile - kilu piletine u sebe, zadnje sto mi pada na pamet je jesti je bez zacina,pa makar oni sadrzavali i skrivenog natrija,UH-a i neznam cega.
                  Mislim, manipulacija natrij-kalij pumpom je odlicna stvar,ali ima smisla na nekakvom BF-u ispod 10%-ak posto,jer se tek tada moze vidjeti bitnija razlika - u ostalim slucajevima mislim da se bespotrebno zamarati s tim.
                  Uostalom,vec sam negdje pisao o tome da u krajnjoj mjeri,ne unosenje natrija vas jednako tako moze dovesti do vodenog izgleda kao i unosenje istog.
                  Bitna je ravnoteza izmedju minerala.Ako organizmu uskratite soli,pokusat ce se obraniti od nedostatka na taj nacin da ce ga nastojati sto vise zadrzavati,tako da to zna biti i dvosjekli mac.
                  Tako da, po meni bi bilo logicnije ne se toliko bojati soli,vec voditi brigu o ravnotezi izmedju kalija i natrija.Tek kada budete imali BF < 10% krenite se zamarati sa Ka-Na pumpom.
                  Po stranu sada to sto je previse natrija lose za zdravlje,ali ovdje ionako ne pricamo o svakodnevnom ubijanju u junku punom natrija,vec o zacinima i dodacima hrani u nekoj "normalnoj" kolicini.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                    sta kazete na ovaj recept? meni se cini odlican..
                    http://www.coolinarika.com/recept/701906/

                    Comment


                    • #25
                      Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                      Originally posted by pro_beginer
                      sta kazete na ovaj recept? meni se cini odlican..
                      http://www.coolinarika.com/recept/701906/
                      Umjesto majoneze stavit posnog sira i onda je to to.
                      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                      Comment


                      • #26
                        Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                        Evo fini dodatak za rižu da ne koristite sol.

                        Nakon što kratko skuhate rižu - u vodi bez soli - dodate kratko popržene ili sezamove ili bučine ili neke dr. sjemenke koje imate doma.
                        Ovakva je riža je i estetski lijepa, ukusna radi sjemenki koje daju dovoljno slanoće, a i malo dobrih masti.

                        Piletina/puretina
                        Premaži jednu i drugu stranu sa žličićicom/kašikicom senfa (koji je inače jako zdrav za metabolizam) te nabrzinu preprži s jedne i druge strane toliko da promjei boju, polij mineralnom, poklopi, smanji vatru.
                        Dobit ćeš fino lagano prepečeno/polukuhano i izuzetno mekano meso.
                        Kad staviš na tanjur, za dekoraciju možeš posipat lagano sa friško nasjeckanim peršinom...

                        Možda vam se nešto od toga svidi... Dobar tek!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                          Originally posted by sthooligan
                          Originally posted by pro_beginer
                          sta kazete na ovaj recept? meni se cini odlican..
                          http://www.coolinarika.com/recept/701906/
                          Umjesto majoneze stavit posnog sira i onda je to to.
                          mislio sam onu light majonezu stavit...

                          Comment


                          • #28
                            Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                            A neznam ja bi ipak posni stavio......
                            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                              Kažu da je dnvni unos soli za zdravu odraslu osobu 5g, tj. max.6g. E sad to se vjerojatno odnosi na nekog ko ne trenira, ali za nas koji treniramo 4-5 puta tjedno dali se ta granica pomiče prema gore??

                              Ja osobno kombiniram, npr. jedan tjedan solim hranu dodatno ali vrlo malo, dok sljedeći tjedan ne nadodajem sol naknadno niti jednoj namirnici. Netko je za soljenje a netko ne, pa kome vjerovat

                              sry na off topicu, ako bi admin mogao zadnjih par postova prebacit u odgovarajuću temu.
                              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                              Comment


                              • #30
                                Re: Nacini spremanja piletine, rize, krompira i jos po nesto...

                                Začini su super - dobro kaže Igy - bez njih bi bilo previše jednolično. Inače, kada sam tek počinjao, nisam ih koristio, a niti sol. Sada koristim Vegetu (sol) u riži, tijestu, grahu i salati, ništa pretjerano, tek' toliko da dade malo okusa.
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X