Announcement

Collapse
No announcement yet.

Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

    Dr. Vinay Goyal, svjetski autoritet na području nuklearne medicine s više od 20 godina iskustva podijelio je nekoliko efikasnih uputa o kojima se nedovoljno govori

    Savjeti dr. Vinaya izuzetno su korisni s obzirom na prirodu globalne epidemije u kojoj je jednostavno nemoguće spriječiti doticaj s virusom H1N1. Koje god mjere opreza poduzmete, vrlo ćete vjerojatno ipak doći u kontakt s virusom. Sam kontakt nije toliki problem - veći je problem spriječiti ga da oživi u tijelu i učini nas bolesnima.

    Vrata na koja virus ulazi u naše tijelo su nosnice i usta. Dok ste još uvijek zdravi i nemate nikakvih simptoma infekcije H1N1 virusom, kako biste spriječili njegovu aktivnost i pojavu simptoma i razvoj sekundarnih infekcija, možete poduzeti neke izuzetno jednostavne korake o kojima se ne govori dovoljno u službenim uputama. Korisnost preventive naglašava se, nažalost, puno manje od "korisnosti" pravovremenog liječenja Tamifluom.

    Dakle,

    1. Često perite ruke (o tome se dovoljno govori, ali nije na odmet ponoviti).

    2. Hands-free pristup. To jest, suzdržite se napasti da dirate bilo koji dio lica. Pokušajte što manje ruke prinositi licu (naravno osim kad jedete, perete se ili spavate).

    3. Promućkajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu i počne pokazivati karakteristične simptome. Obično grgljanje stvarno može spriječiti razvoj bolesti. Taj postupak sa slanom vodom imat će jednak učinak na zdravog pojedinca kao što će Tamiflu imati na bolesnoga. Nemojte podcjenjivati ovaj jednostavan, jeftin i moćan način prevencije bolesti.

    4. Slično kao što to treba činiti s ustima, čistite barem jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje) obje nosnice smotuljcima vate koje ste umočili u slanu vodu lako je učiniti i vrlo je učinkovito.

    5. Dajte poticaj prirodnom imunitetu hranom koja je bogata C vitaminom. Prvenstveno se to odnosi na citrično voće. Ako uzimate C vitamin u tabletama, pazite da uzimate onaj pripravak koji ima cinka kako bi poboljšali apsorpciju.

    6. Pijte što veće količine toplih napitaka (čajeva, kave, kakaa). Pijenje toplih napitaka ima jednak učinak kao i grgljanje, samo u suprotnom smjeru. Ono ispire živuće viruse iz grla u želudac gdje ne mogu preživjeti i učiniti nas bolesnima.

    Izvor: Metro-portal
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

    nama su u skoli rekli da 2x dnevno procetamo po 10min na zraku...kao za prevenciju... ne kzuim kako to utjece, al ok... setam tak i tak dok idem u skolu i doma...
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

        Svakako dobri savjeti sam tko će ih se pridržavati?!
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

          Originally posted by Dalibor
          Svakako dobri savjeti sam tko će ih se pridržavati?!
          Pa čuj, ako imaš disciplinu za prehranu i trening onda je ovo mačiji kašalj.
          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

          Comment


          • #6
            Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

            Dobri su savjeti i tako treba

            Vitamin C, čajevi, izbjegavat javni prijevoz ako je moguce, isto posto svi idemo u teretanu to je isto dobro tj jaca imunitet, nebi se smjeli previse dirat po licu, prat ruke cešće, grgljanje slane vode

            I eto sad je sezona sarme, tako da navalite na kiselo zelje ja sam danas jeo Mljeveni but u kiselom zelju di ces bolje prevencije, češnjaka, luka i bildaj imunitet

            Dobro je i za doručak dodat žličicu meda u zobene pahuljice u ovim zimskim danima
            "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

            Comment


            • #7
              Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

              Originally posted by Šimun
              nama su u skoli rekli da 2x dnevno procetamo po 10min na zraku...kao za prevenciju... ne kzuim kako to utjece, al ok... setam tak i tak dok idem u skolu i doma...
              pametnije bi im bilo da malo otvore prozore u školi pa da ne bude zagušljivo...
              Šimune budi inicijator te ideje pa ih stalno tjeraj da otvaraju, ionako u školi zna bit prevruće...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                ej ej ej... ak je vruce, ja mogu bit u kratkim rukavima, to meni pase
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                  Originally posted by Šimun
                  ej ej ej... ak je vruce, ja mogu bit u kratkim rukavima, to meni pase
                  hehe

                  pitam se zasto pitam se

                  Comment


                  • #10
                    Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                    da vitamin c je super stvar al svi zanemaruju ostale jednako vazne a to su A D i E vitamini, a pogotovo mislim na A vitamin, koji nam je od velike vaznosti jer je glavni odgovorni za nas imunitet, zato vam preporucam da se opskrbite namirnicama bogatima tim vitaminom a to su:

                    jetra - sadrzi daleko vise vitamina A od bilo koje druge namirnice, naime 100 g jetre zadovoljava nase dnevne potrebe za vitaminom A, ali je isto tako i krcata kolesterolom stoga pazljivo, ne pre cesto

                    bundeva - evo sad imate za kupit butternut bundevu koja je puno ukusnija od one tipicne "halloween" bundeve

                    mrkva - za mrkvu svi znaju stoga nema sta puno pisat o ovoj namirnici

                    batat - iliti slatki krumpir (makar nema bas neko pretjerano srodstvo sa krumpirom), vise manje sadrzi jednake kolicine vitamina A kao i bundeva a i uz to je odlican izvor dobrih ugljikohidrata sa poprilicno niskim GI-em ( svega 25) stoga pokusajte pokoji put zamjenit vec dosadnu rižu sa njim.

                    a vitaminom E su bogate sjemenke lana ( laneno ulje) i sjemenke buče ili mozete jednostavno piti kapsule vitamina E kao sto to ja sad radim

                    eto pokoji dobar savjet od mene, ja se nadam buduceg nutricionista

                    Comment


                    • #11
                      Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                      Originally posted by SpiritOfUkko
                      eto pokoji dobar savjet od mene, ja se nadam buduceg nutricionista
                      Hvala na savjetima.

                      Koja si ti sada godina koje škole, jesi još u srednjoj ili si već na faxu? Rekao si da se pripremaš za fax.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                        nista od toga, trenutno sjedim doma i trazim posao (bezuspjesno ).

                        znam da sam ja vec malo prestar (ajde nisam tolko ) da bi tek upisivao faks al mi je srednja skola bila zivotna pogreska (Tesla ) pa to i nije islo tako brzo.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                          Originally posted by SpiritOfUkko
                          nista od toga, trenutno sjedim doma i trazim posao (bezuspjesno ).

                          znam da sam ja vec malo prestar (ajde nisam tolko ) da bi tek upisivao faks al mi je srednja skola bila zivotna pogreska (Tesla ) pa to i nije islo tako brzo.
                          Eh tesla tesla Pola frendova mi je tamo islo. PS nikad nije kasno za fax ima i kod nas ljudi od 35 godina pa nista cudno. A i na vecini fakseva sad ima studiranje uz rad pa mozes i radit i ic na predavanja \ sve samo treba volje i to izugrat, radi buducnosti barem.

                          Sad gledam ove godine cu diplomirat i sta cu bit... opet nista. Bakalar umjesto diplomiranog ekonomista, mogu odmah u lonac ili rostilj. Tako da sto mogu nego dalje ic studirat na 5 godinu da bar dobijem taj MBA ili Master of science
                          "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                          Comment


                          • #14
                            Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                            dobro nisam ja tako jako star, iamam tek 21 godinu

                            a sto se tice rada i studiranja, tj studiranja vanredno, drugo nisam ni mislio, istina da me kosta 7000 kn godisnje al rade platim to i doalzim dva tri puta tjedno na faks po sat sat i pol nego da uzaludno gubim vrijeme i dane studirajuci normalno. To je koma, predavanja su rasporedena od 8 ujutro pa do 6 navecer sa par rupa od sat i pol izmedu, i u tom vremenu izmedu nemres nis stic, nakraju ispada da nista radit nego samo ucit kad dodes doma, a to meni ne odgovara nikako, kad cu vjezbat i jos poohvatat te probe sa dva benda a i da ne govorim o tome da ne namjeravam zivjet starcima na grbaci jos sljedecih 5 godina. a i mi idemo malo off topic

                            Comment


                            • #15
                              Re: Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

                              Originally posted by SpiritOfUkko
                              dobro nisam ja tako jako star, iamam tek 21 godinu

                              a sto se tice rada i studiranja, tj studiranja vanredno, drugo nisam ni mislio, istina da me kosta 7000 kn godisnje al rade platim to i doalzim dva tri puta tjedno na faks po sat sat i pol nego da uzaludno gubim vrijeme i dane studirajuci normalno. To je koma, predavanja su rasporedena od 8 ujutro pa do 6 navecer sa par rupa od sat i pol izmedu, i u tom vremenu izmedu nemres nis stic, nakraju ispada da nista radit nego samo ucit kad dodes doma, a to meni ne odgovara nikako, kad cu vjezbat i jos poohvatat te probe sa dva benda a i da ne govorim o tome da ne namjeravam zivjet starcima na grbaci jos sljedecih 5 godina. a i mi idemo malo off topic
                              a ti si moje godiste onda

                              Da to je glupa bolonja tako je meni bilo prve 3 godine. Skoro svaki dan od 8-20h s 2 h rupe u sredini, ne stignes niti doma niti nista a predavanja obvezna. Hvala bogu ove godine je bolje. Ja sam prosle godine onda na treninge isao il kasno navece il rano ujutro i danima kad je bilo manje guzve. A isto sam imao bend tako da je bila opca katastrofa. Jos radit seminare , prezentacije i ucit.

                              Haha offtopic FTW

                              ETo da povezemo s svinjskom i kad si cijeli dan na faxu medju bolesnim ljudima veca je sansa da poberes svinjsku, jos jedan razlog za vanredno
                              "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                              Comment

                              Working...
                              X