Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

    Originally posted by Dida View Post
    Uz ovu količinu ugljića, glikemijski indeks šećera je totalno nebitna stvar jer ti je krv konstantno opskrbljena šećerom i to hoćeš li pojesti 50 grama glukoze ili fruktoze nema nikakav utjecaj na količinu šećera u krvi. Riječ je o 400 grama UH dnevno, inzulin je tada uvijek u pogonu i teško da će doći do nekog provociranja inzulina ako se popije šećer.

    Prehrana ti nije problem očito. Tribestan ti neće pomoći, a prirodna razina testosterona nema presudnu ulogu u ovoj priči.

    Probaj promijeniti trening. Radi veći volumen po svakoj skupini, napravi veći split program, dodatno odvoji mišićne skupine... zapravo, napiši kak ti trenutno izgleda trening prvo.

    Trening A
    Potisak bučicama ili bench press(za prsa-ravna klupa) 2x10 (1min) + 4x8 (2-2,3min pauza)
    Dipovi 4 x 10 (2min)
    Razvlačenje bučica (ravna klupa) 3 x 8 (2min)
    Prednja podizanja (za ramena – stojeći) 3x10 (2min)

    Trening B
    Mrtvo Dizanje 5 x 10 (2,5 min pauza)
    Vratilo 4 x 8 (2-2,30 min)
    Pullover bučicom 3 x 10 (2min)
    Trapez bučice sjedeći 4x 10 (1,30min)
    Biceps scott klupa EZ šipka 4x8 (2min)

    Trening C
    Duboki čućanj 10 x 10 (2 min pauza)
    Kratki čućanj 4 x 8 (2 min )
    Iskorak 4 x 10 (2 min)
    Listovi 4 x max (1min pauza)

    Comment


    • #17
      Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

      Originally posted by damko View Post
      kako znas da ti je razina testa u krvi mala...radi si nalaze??
      Da, nalaze sam radio još prije 2 ili 3 mjeseca i rekao mi doktor da mi je smanjena razina testosterona , sad ću potražiti nalaze pa ću napisat koji je omjer bio...

      Comment


      • #18
        Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

        a cim ti nije nekakvu terapiu dao sumnjam da je previse nisko,sorry ako grijesim,ali to je moje misljenje,a ja sam ti rekao nenagovaram te na upotrebu aas ali ako ti je bas nisko uzmi 1 ampulu na 14 dana

        Comment


        • #19
          Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

          Originally posted by rovboy View Post
          Da, nalaze sam radio još prije 2 ili 3 mjeseca i rekao mi doktor da mi je smanjena razina testosterona , sad ću potražiti nalaze pa ću napisat koji je omjer bio...
          pa ok ako ti je to rekao morao ti je i neku terapiju da ukljuci...ili da ti da neki savjet....nemora odmah na aas...to sto je smanjen moze biti vise uzroka..uglavnom ako nije nesto puno ispod granice nema razloga za brigu....

          Comment


          • #20
            Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

            pa da ako nije puno smanjen onda ok,ali ako je puno onda se ide na terapiju sa testosteronom zato je i napravljen

            Comment


            • #21
              Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

              Originally posted by rovboy View Post
              Trening A
              Potisak bučicama ili bench press(za prsa-ravna klupa) 2x10 (1min) + 4x8 (2-2,3min pauza)
              Dipovi 4 x 10 (2min)
              Razvlačenje bučica (ravna klupa) 3 x 8 (2min)
              Prednja podizanja (za ramena – stojeći) 3x10 (2min)

              Trening B
              Mrtvo Dizanje 5 x 10 (2,5 min pauza)
              Vratilo 4 x 8 (2-2,30 min)
              Pullover bučicom 3 x 10 (2min)
              Trapez bučice sjedeći 4x 10 (1,30min)
              Biceps scott klupa EZ šipka 4x8 (2min)

              Trening C
              Duboki čućanj 10 x 10 (2 min pauza)
              Kratki čućanj 4 x 8 (2 min )
              Iskorak 4 x 10 (2 min)
              Listovi 4 x max (1min pauza)
              Originally posted by Dida View Post

              Radi veći volumen po svakoj skupini, napravi veći split program, dodatno odvoji mišićne skupine...
              split obvezatno jer od ovoga očigledno nema vajde...
              Imaš 1.93 m i nemoj vježbati kao djevojka. Povečaj volumen na 5 vježbi za velike mišične skupine, a mijenjaj broj ponavljanja po vježbama.
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #22
                Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

                Da, definitivno bih probao ići s dodatnim odvajanjem mišićnih skupina.

                Koliko ćeš odvojiti trening ovisi i o tome koliko često možeš u teretanu.

                Recimo da ideš po sistemu:
                prsa
                leđa
                ramena, trbuh
                ruke, listovi
                noge

                Ovo bi bio 5 dnevni split. Također, fokusiraj se na to da baš zapališ pojedinu mišićnu skupinu. Npr. leđa... u tvom programu rade premalo ako pretpostavimo da ti je cilj hipertrofija. Imaš mrtvo dizanje koje je super, ali kao vježba za nabiti meso po latovima nije primarno. Onda kreneš na zgibove koji su prva "prava" vježba za leđa i nakon 4 serije već kreneš na pullover koji je po meni vježba za kraj, kad su već mišići izmoreni od povlačenja.
                Umjesto toga probaj krenuti sa zgibovima 4-5 serija, onda prijeđi na lat mašinu 4-5 serija, onda npr. veslanja bučicom i onda pullover. Ovako ti je volumen odrađenog i više nego 2x veći nego prije.

                I još jedna stvar, a to je da nisi praktički uopće radio ramena do sad. Tak da bi i ramena trebala posebno dobro reagirati na split program. Možeš ih upariti s rukama ili prsima pa imaš 4-dnevni split ako ti tak više odgovara mada ja volim ramena sama za sebe odraditi.
                Originally posted by magarac
                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                dzaba mu sve

                Comment


                • #23
                  Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

                  Originally posted by Dida View Post
                  Da, definitivno bih probao ići s dodatnim odvajanjem mišićnih skupina.

                  Koliko ćeš odvojiti trening ovisi i o tome koliko često možeš u teretanu.

                  Recimo da ideš po sistemu:
                  prsa
                  leđa
                  ramena, trbuh
                  ruke, listovi
                  noge

                  Ovo bi bio 5 dnevni split. Također, fokusiraj se na to da baš zapališ pojedinu mišićnu skupinu. Npr. leđa... u tvom programu rade premalo ako pretpostavimo da ti je cilj hipertrofija. Imaš mrtvo dizanje koje je super, ali kao vježba za nabiti meso po latovima nije primarno. Onda kreneš na zgibove koji su prva "prava" vježba za leđa i nakon 4 serije već kreneš na pullover koji je po meni vježba za kraj, kad su već mišići izmoreni od povlačenja.
                  Umjesto toga probaj krenuti sa zgibovima 4-5 serija, onda prijeđi na lat mašinu 4-5 serija, onda npr. veslanja bučicom i onda pullover. Ovako ti je volumen odrađenog i više nego 2x veći nego prije.

                  I još jedna stvar, a to je da nisi praktički uopće radio ramena do sad. Tak da bi i ramena trebala posebno dobro reagirati na split program. Možeš ih upariti s rukama ili prsima pa imaš 4-dnevni split ako ti tak više odgovara mada ja volim ramena sama za sebe odraditi.
                  Trening B
                  Mrtvo Dizanje 5 x 10 (2,5 min pauza)
                  Vratilo 5 x 8 (2-2,30 min)
                  Lat mašina 4 x 8 serije (2,5 min)
                  Pullover bučicom 3 x 10 (2min)
                  Trapez bučice sjedeći 4x 10 (1,30min)
                  Biceps scott klupa EZ šipka 4x8 (2min)

                  Jel ovako ok?

                  Ubacio sam 5 serija vratilo i lat mašinu 4 serije, ovo je 6 vježbi u treningu , bojim se da će bit puno i dug trening..

                  Jedino da smanjim trapez i biceps na kraju treninga u 3 serije, pošto biceps radi kod ovih vježbi leđa..

                  Problem je što zbog svojih obaveza mogu si samo priuštiti tri puta trening tjedno... a po ljeti ću moći 4 pa ćete mi pomoć da složimo neki program za mene

                  Comment


                  • #24
                    Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

                    ne baš... ovo što radiš je neki push/pull/legs program ili takvo nešto.

                    mi ti govorim da to u potpunosti napustiš i kreneš sa jednom (ili 2 manje) mišićne grupe po treningu.

                    npr trening leđa:

                    zgibovi 5 x do otkaza
                    lat mašina 5x10
                    veslanje u pretklonu 5x10
                    velanje na spravi 4x8
                    jednoručno jednoručno veslanje bučicom 4x10

                    ja osobno ne radim DL na dan leđa jer ga volim tako razvaliti da poslje više nisam ništa u stanju osim neke manje miš. grupe.
                    Znoj štedi krv

                    Comment


                    • #25
                      Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

                      sad vidim da imaš 3 treninga tjedno, u tom slučaju radi klasični bro split a smanji na 4 vježbe za skupinu...

                      leđa +biceps, prsa+triceps itd...

                      e sad druga stvar... od 3 treninga tjedno ni ne možeš niti napredovati značajno osim ako si jako mlad i kratko ideš u teretanu
                      Uz onakvu prehranu kakvu tvrdiš da imaš bi trebao imati 6 ubitačnih treninga tjedno...
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #26
                        Re: Zma i Tribestan zajedno? Razina testosterona u krvi mi je mala...

                        Originally posted by kingpin View Post
                        sad vidim da imaš 3 treninga tjedno, u tom slučaju radi klasični bro split a smanji na 4 vježbe za skupinu...

                        leđa +biceps, prsa+triceps itd...

                        e sad druga stvar... od 3 treninga tjedno ni ne možeš niti napredovati značajno osim ako si jako mlad i kratko ideš u teretanu
                        Uz onakvu prehranu kakvu tvrdiš da imaš bi trebao imati 6 ubitačnih treninga tjedno...
                        e pa to ti ja govorim.... probat ću raditi ovaj split trening što spominjete gore, ali na takav način da kad god dođe trening nebitno koji je dan ja radim ono što mi je na redu, ako me razumiješ

                        Comment

                        Working...
                        X