Announcement

Collapse
No announcement yet.

Isplativost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Isplativost

    arni lokaj ovo poklat ce se

    Comment


    • #17
      Re: Isplativost

      Originally posted by bilder18 View Post
      Arnie nekima jednostavno nemožeš objasniti vaša pravila.Podržaam Vas u potpunosti i to je ok!


      Prvo.Čini se da stvarno nemaš pojma o carinjenu,pdv-u i slično.Čini mi se da ti je ovo max 10 kupnja preko neta.Zato molim te.Znam što pričam jer mi je susjed carinik i što se carini i koliko.

      Ovo je bila samo sreća što ti se nije carinilo.A ukoliko dobe falsificirani račun na carini to ide direktno nadležnim ljudima i pokreće se kazneni postupak protiv oba dvije stranke u postupku.

      P.S

      Ako neznaš argumentirano odgovoriti molim te nemoj!I s ovakvim primitivnim riječnikom nećeš daleko stići.
      nema falsificiranih racuna na carini niti se oni bave time, niti oni imaju nadlezne ljude za to niti oni pokrecu kazeni potpupak prema ikome, o tome se brine financijska i porezna inspekcija, nemoj se pravit pametan, daleko je ovo jos od tvojih sposobnosti...

      Comment


      • #18
        Re: Isplativost

        ako ikom ista znaci ja redovito narucujem preko neta i na svaku kupovinu iznad 1000 kuna pdv se placa, ispod toga se ne placa...
        ako je moguce onda pošiljaoc paket markira kao ''gift'' i vece su sanse da se izbjegne porez...ili da ako je vrijednost kupljene robe recimo 200 dolara onda pošiljaoc pod ''value'' upise 100 dolara...eto.

        Comment


        • #19
          Re: Isplativost

          I inače si tako pametan ili samo srijedom navečer?

          Prvo pročitaj carinski zakon.Evo ti link da nemoraš googlat

          http://www.zakon.hr/z/268/Carinski-zakon

          Comment


          • #20
            Re: Isplativost

            ***** ti takav zakon kad mi je par pošiljaka (vrijednost preko 1000kn) stigla bez ikakve carine, poreza i šta ti ja znam..
            ladno došlo u paketu iz esadea, ni lipe nisam platio

            Comment


            • #21
              Re: Isplativost

              Originally posted by bilder18 View Post
              I inače si tako pametan ili samo srijedom navečer?

              Prvo pročitaj carinski zakon.Evo ti link da nemoraš googlat

              http://www.zakon.hr/z/268/Carinski-zakon
              zakon je jedno, praksa je drugo...neznam komu govoris da se pravi pametan ali ja znam kako kupovina preko neta šljaka jako dobro...
              btw... zar zakon u ovoj drzavi ista vrijedi? Vrlo se lako zaobiđe zakon, a opet sve legalno...

              Comment


              • #22
                Re: Isplativost

                Originally posted by pavlek View Post
                ***** ti takav zakon kad mi je par pošiljaka (vrijednost preko 1000kn) stigla bez ikakve carine, poreza i šta ti ja znam..
                ladno došlo u paketu iz esadea, ni lipe nisam platio
                pa tocno tako....

                Comment


                • #23
                  Re: Isplativost

                  Ok već vidim u kojem smjeru ide ova rasprava.

                  Pa zar se poštuje i jedan zakon u cijelosti??? Uvijek ima onih kojima pošiljke prođu,ali vjeruj mi večini ne prođu.Pogotovo van Zagreba gdje je mnogo manje robe koja stiže

                  Comment


                  • #24
                    Re: Isplativost

                    van zg-a, a ja od zg-a udaljen 13 svjetlosnih godina..
                    ako stavi GIFT, može ti bojnu glavu strpat unutra i doći će ti

                    Comment


                    • #25
                      Re: Isplativost

                      Originally posted by bilder18 View Post
                      Ok već vidim u kojem smjeru ide ova rasprava.

                      Pa zar se poštuje i jedan zakon u cijelosti??? Uvijek ima onih kojima pošiljke prođu,ali vjeruj mi večini ne prođu.Pogotovo van Zagreba gdje je mnogo manje robe koja stiže
                      Bas nikad nisam platio porez, ali bas NIKAD...
                      Ako mi prelazi 1000 kuna onda prodavatelju kazem da je uvijet da markira kao gift i da value stavi cca 100 dolara ili manje...
                      Stvar je kupca dali ce se potruditi poslati upit ili ne...ako je lijen platiti ce porez....ili ako je bas bas zapeo za neki predmet a prodavatelj ne pristaje na gift/value sto je rijetkost...

                      Comment


                      • #26
                        Re: Isplativost

                        bilder18 , obavi koju kupnju na netu pa se onda dođi smijati svojim izjavama :P

                        Comment


                        • #27
                          Re: Isplativost

                          Originally posted by qlined77 View Post
                          bilder18 , obavi koju kupnju na netu pa se onda dođi smijati svojim izjavama :P
                          Oš mi ti reći koliko sam kupnji obavio ?

                          Comment


                          • #28
                            Re: Isplativost

                            Originally posted by bilder18 View Post
                            Oš mi ti reći koliko sam kupnji obavio ?
                            Znas i sam da nisi nijednu jer da jesi znao bi kako ide shema s NEplaćanjem poreza....

                            Comment


                            • #29
                              Re: Isplativost

                              Hahah a stvarno ima smješnih ljudi na ovom forumu.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Isplativost

                                Originally posted by bilder18 View Post
                                Hahah a stvarno ima smješnih ljudi na ovom forumu.
                                Pa smiješan si momak slažem se...
                                I ne, nemam se namjeru prepirati jer za to ovaj forum ne sluzi... budi mi pozdravljen i uzivaj

                                Comment

                                Working...
                                X