Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kardio trening - preskakanje užeta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kardio trening - preskakanje užeta

    to sam napisao u slucaju da nemas pulsmetar.
    uostalom cijeli BB svijet se drzi te formule i dobra je!
    imao sam par razl.pulsmetara i svaki pokazuje drugacije,nisu razlike velike ali ipak postoje.
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #17
      Re: Kardio trening - preskakanje užeta

      Ponovit ću formule za izračun otkucaja srca pošto vidim da je tema zanimljiva.

      Najčešća formula za izračunavanje maksimalne frekvencije srca je 220 – godine.

      Ukoliko već neko vrijeme redovito vježbate upotrijebite formulu 205 –pola godina.

      Jedna od najpreciznijih formula glasi: 210 – pola godina, - 10% tjelesne težine + 4 i još + 1,2 ili 3 na kondiciju.

      Zbog mogućih varijacija (do čak 40 otkucaja/min) iz genetskih ili nekih drugih razloga kod izvjesnog broja ljudi, najbolje je objektivno izmjeriti maksimalnu frekvenciju srca i zone opterećenja pod liječničkim nadzorom provodeći test progresivnog opterećenja sa spiroergometrijskom analizom (http://www.kaliper.hr).

      U zdravstvenom vježbanju svakako upitajte liječnika za preporučive zone opterećenja.
      Redovitom tjelesnom aktivnošću na optimalnom opterećenju unaprijeđujete svoje zdravlje i poboljšavate tjelesnu kondiciju.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: Kardio trening - preskakanje užeta

        Originally posted by kelly
        Ponovit ću formule za izračun otkucaja srca pošto vidim da je tema zanimljiva.

        Najčešća formula za izračunavanje maksimalne frekvencije srca je 220 – godine.

        Ukoliko već neko vrijeme redovito vježbate upotrijebite formulu 205 –pola godina.

        Jedna od najpreciznijih formula glasi: 210 – pola godina, - 10% tjelesne težine + 4 i još + 1,2 ili 3 na kondiciju.

        Zbog mogućih varijacija (do čak 40 otkucaja/min) iz genetskih ili nekih drugih razloga kod izvjesnog broja ljudi, najbolje je objektivno izmjeriti maksimalnu frekvenciju srca i zone opterećenja pod liječničkim nadzorom provodeći test progresivnog opterećenja sa spiroergometrijskom analizom (http://www.kaliper.hr).

        U zdravstvenom vježbanju svakako upitajte liječnika za preporučive zone opterećenja.
        Redovitom tjelesnom aktivnošću na optimalnom opterećenju unaprijeđujete svoje zdravlje i poboljšavate tjelesnu kondiciju.

        ma imao si ti negdje i jednostavniju formulu... s ovim si me samo zbunio :P
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #19
          Re: Kardio trening - preskakanje užeta

          Pa ne znam šta je nejasno: Jedna od najpreciznijih formula glasi: 210 – pola godina, - 10% tjelesne težine + 4 i još + 1,2 ili 3 na kondiciju.

          Evo primjer za mene: 40 godina, 80 kg.
          210 - 20 - 8 + 4 + 2 = 188 po ovoj formuli. I to je sigurno dobar izračun.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Re: Kardio trening - preskakanje užeta

            stani brate....znaci da ti otkucaji budu 188 u minuti ? ? ?
            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

            http://www.staying-fit.net/

            Comment


            • #21
              Re: Kardio trening - preskakanje užeta

              Originally posted by Da_Mask
              stani brate....znaci da ti otkucaji budu 188 u minuti ? ? ?

              To je maksimalan broj mojih otkucaja.
              Meni je 65% fs max 122 otkucaja.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                Originally posted by Moi
                definitivno je formula nesigurna. Recimo moj max. je 206(mjereno pulsmetrom), vec tu formula ne valja..
                Koliko imaš godina i kilograma?

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #23
                  Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                  Originally posted by kelly
                  Originally posted by Da_Mask
                  stani brate....znaci da ti otkucaji budu 188 u minuti ? ? ?

                  To je maksimalan broj mojih otkucaja.
                  Meni je 65% fs max 122 otkucaja.

                  aha aha skontao..hvala kelly
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • #24
                    Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                    Originally posted by kelly
                    Koliko imaš godina i kilograma?:
                    Ispada mi po formuli negdje oko 198.(pulsmetar 206). To je u redu, nije prevelika oscilacija!
                    Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                      Originally posted by Moi
                      Originally posted by kelly
                      Koliko imaš godina i kilograma?:
                      Ispada mi po formuli negdje oko 198.(pulsmetar 206). To je u redu, nije prevelika oscilacija!
                      Zar ti nisi negdje rekao da imaš 22 godine, onda ti treba biti veći puls po formuli?
                      Koliko imaš godina?
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                        Imam 22, kondicija je iznad prosjeka, svaki drugi dan 60km na biciklu..210-11-8.3+4+3=197,7
                        Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                          Originally posted by Moi
                          Imam 22, kondicija je iznad prosjeka, svaki drugi dan 60km na biciklu..210-11-8.3+4+3=197,7
                          Aha, to je ok, zbog toga bicikliranja ti je viši puls.

                          Meni po prvoj formuli ispada 180 (220 - godine),
                          po drugoj 185 ( 205 - pola godina)
                          a po ovoj najpreciznijoj 188.

                          Držim se ove treće od 188.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                            Originally posted by Doky1301
                            Radi li netko kardio trening u obliku preskakanja užeta? Ako da,kako? Najviše bi želio izgubiti masne naslage na trbuhu,pa sam mislio preskakanje užeta dodat trčanju...

                            pozdrav!
                            Ja preskacem uze zadnjih godinu dana,imao sam isto masne naslage na trbuhu, sad nemam skoro nista.Uglavnom je najbolje ujutro nataste, dovoljno je 20 min( 20 minuta ujutro nataste vrijedi kao 40 min navecer).Nakon vjezbi nemoj jesti 1 sat da organizam trosi mast tih sat vremena. Moj minimum je nekih 120 obrtaja u minuti, tada mi je puls oko 120-130 ( nekih 60% maximuma,tako radim 20 min s laganim pauzicama).Najbolje da kupis pulsmetar i da pratis precizno jer sam se ja bez pulsmetra preforsirao. Sa uzetom mozes raditi i intervalni trening, 4 minute lagano zagrijavanje , 1 minuta maksimum... pa pauza 1 minutu i tako 10 puta. Sto se tice trcanja , trcati zna svatko , sa vijacom osim skidanja kila mozes izdefinirati gornji dio tijela pektoralis,biceps,triceps i deltoid a trcanjem?, a sto se tice potrosnje kalorija vijaca je bolja od jogginga.Vijacu kad naucis raditi ne forsiras zglobove kao trcanjem ,ja skacem toliko da mi spaga prodje pod patike.Vijacom dobivas elasticitet i koordinaciju pokreta sto trcanjem ne dobivas,, zasto bokseri skacu vijacu???

                            Comment


                            • #29
                              Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                              Originally posted by mx8
                              imao sam isto masne naslage na trbuhu, sad nemam skoro nista.

                              Nakon vjezbi nemoj jesti 1 sat da organizam trosi mast tih sat vremena.
                              Pozz i tebi
                              Koliko si imao kg prije i nakon što si skinuo masti sa trbuha i koliko si izgubio mišića uz gubitak masti?
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #30
                                Re: Kardio trening - preskakanje užeta

                                Originally posted by Moi
                                Imam 22, kondicija je iznad prosjeka, svaki drugi dan 60km na biciklu..210-11-8.3+4+3=197,7
                                Svaki drugi dan 60 km? Ti si zvir ali to je puno ako se želiš bavit i bodybuildingom i nabaciti kvalitetnu mišićnu masu.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X