Announcement

Collapse
No announcement yet.

Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

    Daj malo nešto osim trenig je odličan, nevlim to...Meni možda neče pasati iz određenih razloga!

    Koje vježbe su ti se pokazale naujčinkovitijima, što je bilo najteže, što najlakše, umor, snaga, mišični prirast, Bf itd da ne nabrajam
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • #77
      Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

      Originally posted by igor
      Daj malo nešto osim trenig je odličan, nevlim to...Meni možda neče pasati iz određenih razloga!

      Koje vježbe su ti se pokazale naujčinkovitijima, što je bilo najteže, što najlakše, umor, snaga, mišični prirast, Bf itd da ne nabrajam
      Heh...opet neces znati previse,jer mozda su vjezbe meni pasale,a tebi nece iz nekih razloga.

      Ako te zanimaju detalji, ovako je to kod mene izgledalo:
      OPCENITO:
      Ogranicavajuci faktor je kod mene to sto vjezbam doma(ali vidim da i ti to radis,pa smo onda tu negdje )
      Vjezbe su sukladno tome bile free weights,pa sam morao malo promjeniti izbor vjezbi od originalnog programa koji(narocito za ramena sadrzi dosta vjezbi sa sajlama).
      Svaku prvu vjezbu u super-seriji sam radio uvijek sa tezinama koje mogu dici 5 puta i nastojao kroz svih 5 serija odraditi sa tom tezinom(iako je savjet CT-a da se krene raditi sa max tezinom i kroz serije smanjivati kilaze po potrebi). Druga vjezba u SS-i je vise tu zbog volumena pa sam se i drzao naputka da na toj vjezbi idem sa manjim tezinama i pridrzavao sam se tempa od 602.

      VJEZBE:
      Sto se tice vjezbi i ucinkovitosti,nemogu reci da mi je jedna vjezba bila ucinkovitija od druge,jer sam i tako odabrao vjezbe koje mi najvise odgovaraju za pojedini misic.

      TRENINZI:
      Mislim da su mi najgori bili treninzi ramena - i tu sam napravio jednu varijaciju. Naime, i u prvom i u drugom djelu(vjezbe se mjenjaju nakon cetiri tjedna) se, po meni, previse naglaska stavlja na prednje rame,pa sam to izmjenio i vise kombinirao srednje i zadnje.
      Najlakse, tj. najvise sam volio odraditi trening ruku,jer je pump fenomenalan i imas osjecaj da ce i biceps i triceps svakog trenutka izici iz koze.
      Trening nogu je prica za sebe i nisam nikako mogao kvalitetno odraditi trening do kraja,ali ne zbog nogu,vec zbog velikog opterecenja na donji dio ledja. Ako pogledas bolje, vidis da prvi dan u tjednu radis prsa i ledja,a odmah drugi dan se ocekuje da odradis i quadse(koji podrazumjevaju cucnjeve,gdje su opet donja ledja u punom pogonu) i hamstrings(koji opet podrazumjevaju vjezbe gdje donja ledja puno trpe), tako da mi se nerijetko znalo desiti da izmedju quadsa i zadnje loze moram napraviti i do 5-6min. pauze ne bi li donja ledja dosla sebi i tek tada nastaviti s treningom.

      SNAGA:
      Priliv snage je odlican. Ja sam odradio 6 tjedana umjesto predvidjenih 8,ali je snaga znatno porasla. Neznam tocno brojke jer nisam doma,ali mogu kada dodjem nabaciti brojke.

      MISICNI PRIRAST I BF:
      Kako sam u to doba bio na masi(i preporucio bih da se program odradjuje prvenstveno na masi), dobio sam nesto kg-a, pa je i BF malo porastao(sto je i za ocekivati), no nemogu reci da je to zbog takvog nacina treniranja,jer bi najvjerovatnije isto bilo i sa bilo kojim nacinom treniranja.

      UMOR:
      Heh...odmora mi nikada nije bilo dosta.U startu(do prvih 3-4 tjedna) sam to lako podnosio,no kako su tjedni prolazili sve sam se teze oporavljao. Mislim da sam u to vrijeme bio malo podbacio u prehrani te je i to imalo utjecaja. Na kraju 6. tjedna sam dosao u stanje totalne pretreniranosti. Nisam se nikako mogao oporaviti od treninga,konstantno sam bio umoran,upale preeeeduge,opci osjecaj nevoljkosti, nedostatak motivacije ne samo za trening vec i za uobicajene aktivnosti. Stanje totalne nezainteresiranosti za bilo sto drugo osim za - krevet!

      UKUPAN DOJAM:
      Na podrucju snage je trening odlican.Misicni prirast nemogu komentirati,ali mogu reci da su upale bile redovite za sve misicne grupe(iako to ne znaci da sam rastao). Ono sto cu za sljedeci puta promjeniti jeste redosljed treninga za pojedine misicne grupe,pa cu tako odvojiti trening nogu na dva dana i ukomponirati manje grupe sa vecima(npr.zadnje i loza i srednje rame i quads). Uz to, ovaj puta cu dodatno pojacati prehranu za vrijeme treninga i nastojati izbjeci stanje pretreniranosti.
      Sve u svemu, zadovoljan sam.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #78
        Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

        Originally posted by kelly
        Originally posted by amstaff
        Dali neko zna di ima video ili slike ovih vijezbi:
        trazim ali ne vidim ih nigdje:S mozda ima ali pod drugim nazivom!?

        Lateralno odručenje u pretklonu

        Odručenje prsima na kosoj klupi
        Ovo je sjedeće odručenje u pretklonu, isto tako imaš i stojeće i kada nasloniš prsa na klupu.

        http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -rear-fly/

        http://www.building-body.com/Lateralno_ ... klonu.html

        http://www.building-body.com/Lateralno- ... klupi.html

        http://www.building-body.com/Lateralno- ... klupi.html

        Ne postoji odručenje prsima...odručenje je rukama...
        Ok.Na portalu u programima-ovt pod treningom ramena u prvom ciklusu zadnja vijezba pise odrucenje prsima na kosoj klupi,sto je i mene zbunilo zato i pitam.
        Za coopersguns znam al svejedno hvala :P

        Comment


        • #79
          Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

          Hvala Imenjače!
          Inače i ja sam odradio samo jedan tjedan (dok sa,m imao pauzu u GVT-u) i baš na dan kad si rekao da ti teško padne raditi kvadricepse sam ozljedio vrat a razlog je taj što sam imao previše pritiska u donjim leđima!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #80
            Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

            Originally posted by igor
            Hvala Imenjače!
            Inače i ja sam odradio samo jedan tjedan (dok sa,m imao pauzu u GVT-u) i baš na dan kad si rekao da ti teško padne raditi kvadricepse sam ozljedio vrat a razlog je taj što sam imao previše pritiska u donjim leđima!
            Nema na cemu. Svakako isprobaj,jer vidim da volis raditi treninge koji ciljaju na snagu.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #81
              Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

              Originally posted by IgyBoy
              Originally posted by igor
              Hvala Imenjače!
              Inače i ja sam odradio samo jedan tjedan (dok sa,m imao pauzu u GVT-u) i baš na dan kad si rekao da ti teško padne raditi kvadricepse sam ozljedio vrat a razlog je taj što sam imao previše pritiska u donjim leđima!
              Nema na cemu. Svakako isprobaj,jer vidim da volis raditi treninge koji ciljaju na snagu.
              Da...budem ja to sve isprobao
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #82
                Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                planiram sljedeči tjedan krenuti sa OVT i tako 6 tjedana..
                Trening sam svatio,al zanima me da li se vježbe tipa sumo i rumunjsko mrtvo dizanje mogu zamijeniti sa nekim drugim vježbama?
                I zanima me dal nije premalo samo dvije vježbe za leđa kod drugog dijela treninga za prsa i leđa?
                -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                Comment


                • #83
                  Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                  danas sam imao trening biceps-triceps,al sam ga odradio po OVT-u za probu,da vidim što me narednih 6 tjedana čeka
                  zanimljiv trening,pogotovo taj tempo 602 s kojim sam se po prvi put susreo...
                  uh 6 sec mi se čini ko cijela viječnost
                  -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                  Comment


                  • #84
                    Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                    Čekaj tek noge...iskorak spuštanje 6sec!
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #85
                      Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                      Kako u ovom programu nema vježbi za donji dio leđa osim mrtvog,pa za srednje rame ...Ko zna šta bi tribalo pogađat ovo veslanje konopom do vrata, ka to je za ramena vježba,šta to ne pogađa više leđa .I nema vježbi za trapez
                      Menky je napisao...
                      Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                      Comment


                      • #86
                        Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                        Kao i u GVT-u! Svaki program ima nešto svoje!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #87
                          Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                          Jučer odradija prvi dan u ovt prsa i leđa ,vrhunski trening nikad zabavniji i umorniji Trajao mi je oko 60 minuta ,nisan davno osjeća ovakvu upalu.....Jedino šta mi se ne sviđa šta je i spomenuto da se kod ramena stavlja previše naglasak na prednje rame i nešto malo na zadnje ,dok za srednje ništa pa ću to malo modificirat....I obavezno ću ubacit listove kod nogu ako buden moga izdržat,ali mislim da oću...
                          Menky je napisao...
                          Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                          Comment


                          • #88
                            Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                            Koliko ste kila dobili na OVT-u ?

                            Comment


                            • #89
                              Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                              ja sam bio na OVT-u 8 tjedana i solidan trening, u 8 tjednu ti dode da sve šipke i utege bacis u k... i ides se pošteno naspavat ali po meni je najbolji Weiderov 5/3/1 di ti je u 3 tjednu biti ili ne biti

                              Comment


                              • #90
                                Re: Optimized Volume Training (OVT) - na hrvatskom...?

                                Može i meni koji odgovor?
                                Išao sam u teretanu oko 6-7 mjeseci i onda napravio pauzu od 2ipo mjeseca, sad ponovno krećem, i razmišljam da pođem raditi OVT. Do sada sam radio četverodnevni split prsa-biceps, leđa-triceps, noge, ramena. Napredak je bio slab jer sam zapostavljao prehranu, najviše na početku kad sam bio skroz neupućen, ali poslije dok sam malo vidio o čemu se radi, stvari su pošle nabolje . Sada sam mislio kad pođem ponovno u teretanu raditi 2-3 tjedna taj split čisto da se malo uhodam u treninge, i onda krenuti sa OVT-om. Ektomorf sam, fali mi i snage i mase, ali mogu reći da nisam početnik, znam pravilno izvođenje vježbi, ego sam davno ostavio negdje u sobi , preporučujete li mi ovaj program?

                                Comment

                                Working...
                                X