Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hocu li brze dobiti misicnu masu dizanjem utega ili bodyweight treniranjem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hocu li brze dobiti misicnu masu dizanjem utega ili bodyweight treniranjem?

    Dakle ja imam 71 kg visok sam 187 cm. Zelim imati 82 kg.
    Inace treniram/zivim parkour,u PK-u se koristi samo svoje tijelo,te su korisne vjezbe kao muscle up,skok u dalj...
    Planiram krenuti u teretanu i zanima me,hocu li brze dobiti misicnu masu dizanjem utega ili bodyweight treniranjem ali da ocuvam ili povecam trenutnu snagu i odskok?
    Last edited by MaRJuR; 29-11-11, 12:27.

  • #2
    Re: Teretana ili bodyweight trening

    brze ces dobiti dizanjem utega, uz pravilnu prehranu
    iako ne vidim cemu nabijanje misicne mase ako se bavis parkourom?! ako ti je cilj samo parkour onda vjezbaj sve vjezbe sa svojom tezinom, masa ce doc s vremenom uz pravilnu prehranu
    to je moje misljenje

    Comment


    • #3
      Re: Teretana ili bodyweight trening

      Snagu mozes povecat bez povecanja misicne mase i to na racun efikasnije intramuskularne i intermuskularne koordinacije (bolja uskladenost rada pojedinog misica te grupa misica), a takoder i na racun vece siline i jacine misicne kontrakcije (izvodenje eksplozivnih pokreta ce povecat broj aktiviranih motornih jedinica odredenih misica koji sudjeluju u pokretu, intramuskularna koordinacija). Dakle, za tebe nije tipican bodybuilding trening nego vise trening maks./eksp/rel/rep snage. Ukratko, bitniji ti je zivcani sustav nego hipertrofija.
      "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

      Youtube shit
      Web

      Comment


      • #4
        Re: Teretana ili bodyweight trening

        @deni098 pa premrsav sam,zato se zelim udebljati, a i vjerujem da bi vise misica bilo korisnije i u PK-u.

        @123 trenutno radim sto eksplozivnije pokrete.
        Hvala na savjetima!
        Last edited by MaRJuR; 29-11-11, 13:41.

        Comment


        • #5
          Re: Teretana ili bodyweight trening

          Originally posted by MaRJuR View Post
          Dakle ja imam 71 kg visok sam 187 cm. Zelim imati 82 kg.
          11 kg mišića ne možeš dobiti bez teretane.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Teretana ili bodyweight trening

            ono sto sam mislio posebno vjezbati u teretani su noge,legpress,bulgarian split-squat... posto su noge jako bitne zbog doskoka i 'uklanjanja' sile pri doskocima.

            Comment


            • #7
              Re: Teretana ili bodyweight trening

              Originally posted by deni098 View Post
              brze ces dobiti dizanjem utega, uz pravilnu prehranu
              iako ne vidim cemu nabijanje misicne mase ako se bavis parkourom?! ako ti je cilj samo parkour onda vjezbaj sve vjezbe sa svojom tezinom, masa ce doc s vremenom uz pravilnu prehranu
              to je moje misljenje
              Ne znam bili ti vidio cilj da na 187cm imaš 70 kila.
              Utezi ako misliš dobiti masu.
              Last edited by bugi; 29-11-11, 13:50.

              Comment


              • #8
                Re: Teretana ili bodyweight trening

                uz parkur trebat ce ti jebacka prehrana da dobijes 11 kg uz teretanu.

                moja procjena jedno 2 godine. da ne govorim da neces odmah sve pohvatat u treningu i prehrani...dugi su to periodi...pomalo...
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment


                • #9
                  Re: Teretana ili bodyweight trening

                  Za pocetak bi ti preporucio da krenes polako sa teretanom, odnosno treningom s opterecenjem. Daj vremena ligamentima, tetivama i misicima da stvore neki temelj, odnosno jacinu pa tek zatim pocni sa treningom snage. Isto tako, za pocetak koristi vjezbe opce pripreme pa kasnije ubacuj sve vise i vise specifinih pokreta s opterecenjem koje radis tokom Parkour-a. Znaci, nemoj odmah krenut sa pliometrijskim dubinskim skokovima nego postepeno. Jednonozne vjezbe ce bit odlican izbor za tebe. Sprave u kojim je pokret fiksan i gdje ne rade stabilizatori bih izbacio, jer ti one mogu vise stetit nego koristit.
                  "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                  Youtube shit
                  Web

                  Comment


                  • #10
                    Re: Teretana ili bodyweight trening

                    hvala svima na savjetima!

                    Comment

                    Working...
                    X