Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening za masu i snagu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening za masu i snagu?

    pozdrav svima , muci me to i moram pitat na forumu jer mislim da ovdje ima strucnjaka za to

    znaci vec dosta treniram i evo npr za ruke pokusavam radit sa cim vecim tezinama i da mogu radit do 8 - 10 ponavljanja jedno 5 serija
    za sta je to trening ? za snagu il?

    kolko sam skuzio za masu je npr 15 - 20 ponavljanja po 5 serija i ako ja sad budem iso radit SAMO za masu treninge , ocu ja popustit u snazi? dal cu jos moc dignut onu
    tezinu s kojom radim sad?

  • #2
    Re: Trening za masu i snagu?

    Imaš na siteu dosta članaka o načinima treniranja za masu i za snagu prema tome potraži i čitaj

    Comment


    • #3
      Re: Trening za masu i snagu?

      nekakvi uvriježeni rep-rangeovi su:

      3-5 - snaga
      6-10 - masa
      10-20 - izdržljivost/bla

      al nemoj to shvatit predoslovno
      ugl ovo šta sad ti radiš je klasični trening za "masu".

      Comment


      • #4
        Re: Trening za masu i snagu?

        Ja ću uvijek biti skloniji teoriji da je hrana ta koja čini razliku između treninga.
        U principu sve do deset ponavljanje je za razvoj mase ali isto tako ne znači da 20 ponavljanje ili super serije isto neće tako djelovati. Dapače.
        Razlika kod definicije je najviše u prehrani i u količini kardio treninga.

        Za razvoj maksimalne snage najbolji je piramidialni trening.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Trening za masu i snagu?

          njesam govorio o masi i definiciji, već o masi kao hipertrofiji mišića, i izdržljivosti as in povećanju brzine, odraza, bla bla bla, takvih perverzija

          povećanje snage je uvijetovano (očito) dizanjem optimalno što većih težina, znači neki 10-20 rep range na deadliftu nam neće povećati 1RM. powerlifteri rijetko idu preko 5 ponavljanja na velikim vježbama, ako se ne varam.

          Comment


          • #6
            Re: Trening za masu i snagu?

            Originally posted by Marijan
            njesam govorio o masi i definiciji, već o masi kao hipertrofiji mišića, i izdržljivosti as in povećanju brzine, odraza, bla bla bla, takvih perverzija

            povećanje snage je uvijetovano (očito) dizanjem optimalno što većih težina, znači neki 10-20 rep range na deadliftu nam neće povećati 1RM. powerlifteri rijetko idu preko 5 ponavljanja na velikim vježbama, ako se ne varam.
            U pravu si naravno.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #7
              Re: Trening za masu i snagu?

              ok hvala sad sam skuzio

              i jos jedno pitanje , znaci kad treniram za masu
              dal da koristim tezinu da idem ono jedva do 8 ili 10 ili da to bude onako
              lagano , da bez problema dizem do 8 ili 10?

              i da ne otvaram novu temu , dal je moguce izgubit salo onom HIT metodom
              bez da se gubi masa? BF mi je mislim iznad 15 jer mi se ne vide gornje plocice

              Comment


              • #8
                Re: Trening za masu i snagu?

                težina je da jedva možeš 8-10 ponavljanja.

                da, možeš gubiti salo ali izgubit ćeš i malo mišića usput, htio ne htio.
                HIIT je okej, prouči ga malo.

                Comment


                • #9
                  Re: Trening za masu i snagu?

                  znaci kad treniram za masu dal da koristim tezinu da idem ono jedva do 8 ili 10 ili da to bude onako lagano , da bez problema dizem do 8 ili 10?
                  Masa se odradjuje u kuhinji kao i definicija, trening moze biti potpuno isti. Koristenje tezina u treningu, po mom misljenju: radna serija = serija u kojoj izvedes planirani broj ponavljanja s time da nisi sposoban izvesti niti jedno vise (tj. ako si izveo 8 ponavljanja da nisi u stanju izvesti 9-to). Sve ostalo smatram serijama zagrijavanja. Dakle uvijek davati max u svakom treningu.

                  i da ne otvaram novu temu , dal je moguce izgubit salo onom HIT metodom
                  bez da se gubi masa? BF mi je mislim iznad 15 jer mi se ne vide gornje plocice
                  Salo se gubi prvenstveno reguliranjem prehrane (kalorijskim deficitom). Dakle nije potrebno opce raditi aerobni ako dovoljno snizis unos kalorija, povecas potrosnju ili nesto trece.
                  HIIT je ok nacin da spalis kalorije ali zapamti nema mrsavljenja bez gubitaka dijela misicne mase. Vec se o tome pisalo na forumu pa prouci malo.

                  Pozz

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening za masu i snagu?

                    trebam sto bolji "recept"(hrana-trening) za dobivanje mase.
                    please help

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening za masu i snagu?

                      trebao bi neki program za prehranu i trening za dobivanje mase

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening za masu i snagu?

                        Originally posted by champ11
                        trebao bi neki program za prehranu i trening za dobivanje mase
                        lose si formulisao pitanje skroz,

                        ovako bi to trebalo da izgleda, trebao bi neki plan prehrane za masu i program treninga

                        a jedi 5 x dnevno, dosta kvalitetno, prelistaj jelovnike pa slicno sebi sastavi,
                        a trening kao trening evo ti :
                        imas objasnjeno sve podjela sedmicna, vjezbe, serije ponavljanja,,

                        http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=45&t=2573
                        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening za masu i snagu?

                          Originally posted by Dalibor
                          Ja ću uvijek biti skloniji teoriji da je hrana ta koja čini razliku između treninga.
                          U principu sve do deset ponavljanje je za razvoj mase ali isto tako ne znači da 20 ponavljanje ili super serije isto neće tako djelovati. Dapače.
                          Razlika kod definicije je najviše u prehrani i u količini kardio treninga.

                          Za razvoj maksimalne snage najbolji je piramidialni trening.
                          +1
                          Chill bro

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening za masu i snagu?

                            ZANIMA ME NACIN TRENINGA ZA MAU I PREHRANA ALI DA SE NEUMASTIMA BAS PUNO(ZNAM DA SE MORA MALO),,,,

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening za masu i snagu?

                              Originally posted by smallguy
                              ZANIMA ME NACIN TRENINGA ZA MAU I PREHRANA ALI DA SE NEUMASTIMA BAS PUNO(ZNAM DA SE MORA MALO),,,,
                              Isključi caps lock kad pišeš!
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X