Announcement

Collapse
No announcement yet.

moj trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • moj trening

    Moj trening

    pon- prsa(ravni bench,leptir,cros sprava i bucicama),trbusni(ab crounch diz na kosoj klupi,dizanje nogu )
    uto-leda(lat sprava,mrtvo dizanje,veslanje,izvlacenje ,ramena(potisak buci u sj polozaju arnov potisak,odrucenej buciama
    sri-odmor
    cet-noge(slobodni cucanj noz ekstenzija iskorak...,trbusne
    pet-?
    sub-?pomozite za sub i pet sta da stavim , jel ovo dosad valja i jos nesto vjezbe mjenjam svaki tjedan ili?

  • #2
    Re: moj trening

    Daj pročitaj na forumu imaš miljun dobrih rasporeda treninga pa opet napiši jer majke mi ljudima je više muka stalno isto pisat.....Koliko god imaš,visina .težina?
    Menky je napisao...
    Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

    Comment


    • #3
      Re: moj trening

      Originally posted by lion
      Moj trening

      pon- prsa(ravni bench,leptir,cros sprava i bucicama),trbusni(ab crounch diz na kosoj klupi,dizanje nogu )
      uto-leda(lat sprava,mrtvo dizanje,veslanje,izvlacenje ,ramena(potisak buci u sj polozaju arnov potisak,odrucenej buciama
      sri-odmor
      cet-noge(slobodni cucanj noz ekstenzija iskorak...,trbusne
      pet-?
      sub-?pomozite za sub i pet sta da stavim , jel ovo dosad valja i jos nesto vjezbe mjenjam svaki tjedan ili?
      Moj savjet bi bio:

      * Odradi si 4 treninga tjedno ispunjena vjezbama sa slobodnim utezima i sto manje sprava.

      * Za vece misicne skupine odradi 2-3 vjezbe, za manje 1-2 po treningu.

      * Sve misicne skupine treniraj 1 do 2 puta tjedno zavisno o kolicini odmora kojeg imas, kvaliteti prehrane i opcenito tjelesnoj sposobnosti oporavka.

      * Vjezbanje uvijek zapocni s slozenom vjezbom (cucanj, mrtvo dizanje, bench, good morning...).

      * Vjezbe u biti netrebas uopce mijenjati ako dobre odaberes, pravilno izvodis i redovno napredujes (povecavas koristenu radnu tezinu, broj ponavljanja ili koju seriju vise).

      Comment


      • #4
        Re: moj trening

        Originally posted by MATRIX
        * Vjezbanje uvijek zapocni s slozenom vjezbom (cucanj, mrtvo dizanje, bench, good morning...).
        Iako je to školski ponekad je bolje drukčije razmišljat. Izolacijska + složena, tako da složenom prvo otkaže ciljana, a ne pomoćna skupina mišića. To najviše vrijedi za prsa kad većinom prvo otiđu triceps i prednje rame. Isto tako bolje osjetim leđa kad mrtvo dizanje bude na kraju treninga tako da samo završi otkazom već dobro pogođenih mišića.

        Comment


        • #5
          Re: moj trening

          ne, to jos uvijek nema smisla. Specijalne tehnike imaju mjesto u treningu, ali najveca vjezba se uvijek radi prva (pod tim mislim na bp,dl,sq,mp). Ne radite izolacije od slozenih vjezbi. Postoji cns, a ne samo gadjanje misica. Inace bi svi radili peck deck i imali brutalne sise..
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #6
            Re: moj trening

            Originally posted by Mir7a
            ne, to jos uvijek nema smisla. Specijalne tehnike imaju mjesto u treningu, ali najveca vjezba se uvijek radi prva (pod tim mislim na bp,dl,sq,mp). Ne radite izolacije od slozenih vjezbi. Postoji cns, a ne samo gadjanje misica. Inace bi svi radili peck deck i imali brutalne sise..
            To ne stoji za čučanj, ali za prsa i leđa mislim da je bolje. Ne shvaćaš ti što želim reć. Npr. napraviš peck-deck do otkaza 2 serije da osjetiš mišić koji želiš trenirat i onda ideš na složenu npr. sklekove na razboju i dobiješ puno bolji efekt jer ti u osnovnoj vježbi prvo otkaže mišić koji želiš treniret.

            Comment


            • #7
              Re: moj trening

              Mersault, shvaćam ja što želiš reći. govoriš o pre-fatigue tehnikama.

              i pokušavaš napraviti upravo to: tako što ćeš izmoriti prsa na pek dreku, ti ćeš od dipsa napraviti vježbu za prsa i dobit ćeš bolji efekat...ali čega? sigurno ne bolji efekt vježbe, već veći efekt vježbe za "pump" u prsima. Efektivnost vježbe kao takve, te njenog utjecaja na cns, biti će smanjena.

              naravno, svakom svoje, i ovisi o naprednosti samog vježbača...ovakvu tehniku nebi nikada preporučio nikome tko već nema solidne rezultate (barem 1,5bw u benču, 2,5bw dl etc..)
              dopuštam da tebi to radi i da baš iz takvog treninga izvlačiš svoj maksimum te optimalan napredak.
              poz!
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment

              Working...
              X