Announcement

Collapse
No announcement yet.

Legija - moj program 4 puta sedmicno ponedeljak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legija - moj program 4 puta sedmicno ponedeljak

    POzz evo kako izgleda moj program 4 puta sedmicno
    ponedeljak
    grudi-kosi bench 4x7,ravni potisak bucicama 4x8, kontra kosi potisak bucicama 2x10, pek dek 3x10
    biceps-pregib krivom sipkom 3x10, pregib bucicama na kosoj klupi 3x6, skot masina 3x8
    utorak
    noge-cucnjevi 3x10, leg press 3x10, nozna extenzija 3x10, nozni pregib 4x10, listovi 3x15
    četvrtak
    triceps-uski bench 3x8, potisak s cela 3x7, lat potisak 2x10, extenzija iza vrata 2x6
    ramena-prednje dizanje 4x10, vucenje do brade 3x10, letenja 3x10, letenja u pretklonu 4x10, sleganje ramenima 4x10
    petak
    ledja-mrtvo dizanje 4x10, veslanje u preklonu 4x10, veslanje sajlama 4x10, lat povlacenja/zgibovi (zavisi od raspolozenja) 4x10 i jos listovi 3x15


    eto ako neko ima nesto da doda ili oduzme bilo bi pozeljno

  • #2
    Re: Legija treninzi

    zamijeni redosljed ramena-triceps i bice OK
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

    Comment


    • #3
      Re: Legija treninzi

      e hvala to sam bas htio pitati

      Comment


      • #4
        Re: Legija treninzi

        Eh bio bi red da i ja malo pišem u ovoj temi, pošto odlučih da se ponovo vratim bilo kojem načinu vježbanja, jer sam se totalno zapustio i ne bavim se nikakvim fizičkim aktivnostima otprilike nekih 7 mjeseci, a i eksukurzija će za nekih 3 mjeseca pa bi bio red da barem dobijem malo na snazi ako se bude trebalo pobiti negdje u centru Evrope.
        Danas sam uzeo i neku svesku pa sam odlučio da u njoj zapisujem sve treninge, svaki dan ishrane, mjerenja i mentalno stanje.Znači pišem sve šta sam jeo taj dan, i koje vježbe sa kojim težinama sam radio.
        Dakle, prvo što se tiče treninga to će biti 4 puta sedmično, 2 puta u teretani (školskoj) i 2 puta u kući. Kao što piše, imamo teretanu u školi, nažalost imam samo 2 puta sedmično fizičko tako da sam ograničen (ali barem je besplatno). To sam mislio da radim cijelo tijelo:
        -čučnjevi 5x5
        -zgibovi 5x otkaz
        -benč pres 5x5
        -veslanje bučicom 5x5
        To bi bio jedan trening utorkom i četvrkom.
        Eh, sada je kuća problem...Dakle kod kuće bih radio pre svega trbušnjake (koji su slabi ko *****), i onda sve vrste sklekova pod svim vrstama opterećenja, propadanja, dipsovi i leđnjaci. To ću nekako organizovati da radim po 3 serije svake vježbe.
        Dakle moja jedna sedmica bi izgledala ovako:
        pon-kuća
        uto-teretana
        sre-odmor
        čet-teretana
        pet-kuća
        Ovo je možda malo nezgodno zbog odmora, ali probaću pa ću vidjeti kako bude išlo, inače postoji šansa da će se ovo morati mjenjati, ali kao što rekoh, vidjeću kako bude išlo.
        E sad ishrana:
        7:00-tunjevina i zobene u mlijeku
        9:10(v. odmor)- kikiriki,kikiriki,kikiriki i jogurt
        13:30-4 jajeta i voće(banane, narandže ili jabuke)
        17:00-ručak klaskika, makaroni/krompir/riža sa pilećim batacima i karabatacima
        21:00-juneće kobasice, mladi sir i mlijeko.

        Trenutna mjerenja su ovakva:
        visina-193cm
        težina-85kg
        obim ruke-36cm

        Ako neko ima nešto da doda ili ispravi neka se javi.

        Comment

        Working...
        X