Announcement

Collapse
No announcement yet.

sayolife - Moj program

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sayolife - Moj program

    Pozz svima !
    Bit cu kratak i jasan zanimaju me vasa misljenja o ovom programu(idem 5 puta na tjedan u teretanu jer imam tu mogucnost a i gust mi je ici):
    PON ( PRSA)
    Bench press na ravnoj klupi 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Razvlacenje bucicama(ili potisak,neznam koju od tih 2 da stavim) na kosoj klupi 4-5serija 6-8 ponavljana
    Vježba leptir na pec-dec spravi - butterfly 3-4 serija 6-10 ponavljanja
    Sklekovi 3 serija zadnja do otkaza

    UTO(ledja):
    vucenje na lat spravi ispred glave 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Deadlift 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Jednoručno veslanje bučicom 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Zgibovi 3 serije zadnja do otkaza

    SRI(biceps i triceps)
    sjedeci pregib bucicama 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    pregib na scott-ovoj klupi 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    hammer pregib 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Francuska ekstenzija šipkom 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Potisak na lat spravi 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Dips ili propadanja 3 serija zadnja do otkaza

    CET (noge)
    čučanj na smith spravi 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    iskorak 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Nožni pregib u ležećem položaju 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    Stojeće podizanje na smith spravi 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    leg press 4-5 serija 6-8 ponavljanja

    PET(ramena)
    potisak bučicama u sjedećem položaju 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    potisak dvoručnim utegom ispred i iza glave 4-5 serija 6-8 ponavljanja
    lateralno dizanje bučicama u pretklonu 4-5 serija 6-8 ponavljanja

    I to bi bilo to od PON do PET vjezbanje u SUB i NED odmor. Zanimaju me vasa misljena treba sta izbacit ili dodat, dali su serije i broj ponavaljanja uredu ( na MASI sam). Vjezbam oko 1 sat a trbusne radim svaki drugi dan. Unaprijed HVALA

  • #2
    Re: sayolife - Moj program

    koji ti cilj,ako misliš na masu ovo je loše.
    prsa:
    bench,moš kosi bench ili sa bučicama radit,razvlačenje ili leptir.nevidin potrebu za sklekovima do otkaza kad napraviš dobro cila prsa

    leđa,si dobro smislija,samo šta se radi ili na lat mašini ili zgibove,tako da je nepotrebno radit zgibove na kraju do otkaza,jer ti neće sigurno tako otkazat cila leđa.baziraj se da odradiš 3-4 vježbe za određen dio tjela i dobro ih odradi i sigurno ćeš "uništit" mišiće

    ruke,večinom ovise do pojedinca po meni,ali ubaci i sa šipkom vježbu.neznan oš imat snage radit skull crusher i propadanje (dips),pogotovo ako radiš propadanje sa opterečenjem

    noge,ovisi koliko ti triba da ih uništiš kod svakoga je drugačije.pokušaj se bazirat na čučanj sa šipkom nekako je prirodnije nego na smithu radit,i radi duboke čučnjeve (ass to the grass),netriba ti leg pres ako si odradija čučnjeve dobro,pogotovo kad radiš ovoliko serija svega.

    ramena,military press ti je baza za ramena ili sa bučicama radi potiske.ovako praktički radiš 15 serija za prednju glavu ramena,5 serija za srednje rame a za stražnje 0.

    cilj je isplanirat program da odradiš sve djelove mišića i nemoj stavljat stalno da je 6-8 ponavljanja,daj si cilj.koliko serija stavljaš reka bi da želiš dobit masu i snagu.radi piramidu onda,po meni je super.bench moš ić do max 1 ponavljanja,millitary isto,deadlift,čučanj sve to ako si na masi se ide do max 1 ponavljanja koje moš dignit.svaki trening se ubijaj i sigurno ćeš napredovat.nakon nekog vrimena malo promini vježbe jer se prilagode mišići i to je to.imaš na portalu dosta članaka za vježbanje,o programima i sve.

    evo ti odi objašnjene skoro sve vježbe kako se rade,zašto i na šta se triba pazit.
    viewtopic.php?f=21&t=4110
    ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

    Comment


    • #3
      Re: sayolife - Moj program

      ovaj program od 5 dana raspoređenih po mišicnoj skupini je odličan...takvu istu podjelu ja imam i rezultati su vise nego dobri...
      a sto se tice vjezbi najbolje ti je stalno minjat vjezbe i radit ono sto ti paše...
      trening max 45 min

      P.S. ne tribaju ti sklekovi...i ko sto ti je kolega u prijasnjem posto odgovorije: odradi oko 4 vjezbe po 4-5 serija i lagano kuci(ako uspijes doc doma )
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #4
        Re: sayolife - Moj program

        Ok hvala puno na savjetima puno ste mi pomogli !

        Comment


        • #5
          Re: sayolife - Moj program

          Evo ljudi ja vec neko vrijeme radim po ovo programu pa bi molio misljenja ( napisat cu samo vjezbe koje radim):
          PON : PRSA
          Bench press na ravnoj klupi
          Potisak bucicama na kosoj klupi
          Bench press na kontrakosoj
          Pec-dec sprava ili flys
          UTO: LEDJA
          Zgibovi siroki hvat
          Jednorucno veslanje
          Deadlift
          Veslanje u pretklonu
          SRI:ODMOR
          ČET: BICEPS I TRICEPS
          Pregib ez sipkom na skotovoj klupi
          Pregib dvorucnim utegom
          Hammer pregibi
          Bench press uski hvat(za triceps)
          Triceps pulldown na lat masini
          Skull crushers ili dips
          PET: RAMENA
          Millitary press
          Odručenje bučicama stojeći
          Vucenje do brade
          Sprava za ramena
          SUB:NOGE
          Cucanj
          Iskoraci
          DL na ravne noge
          Nozna ekstenzija
          Podizanje na prste
          NED:ODMOR

          To je optrilike to,legg press za noge nemam,vjezbe izmjenjujem svako malo pa opet vratim na iste tako da mi se tijelo ne prilagodi na taj program.Jedino nisam siguran ako je dobro za ramena ako pogodim sve glave deltoida jednako?

          Comment


          • #6
            Re: sayolife - Moj program

            Molim koji komentar ako sta treba mijenjat i sl.

            Comment


            • #7
              Re: sayolife - Moj program

              Radi ramena prije ruku, onda će biti podjela dobra. A vježbe su ti nabacane bezveze...
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: sayolife - Moj program

                Originally posted by kelly
                Radi ramena prije ruku, onda će biti podjela dobra. A vježbe su ti nabacane bezveze...
                Inace radim ramena prije ruku ali sam zabunom napisao krivo. A sto ne valja sa vjezbama?

                Comment


                • #9
                  Re: sayolife - Moj program

                  prsima fali kosi potisak, previše izolacije, sklekovi su apsolutno nepotebni

                  leđa: 1. vježba vučenje na spravi na prsa, zadnje zgibovi? nevalja ništa, jako loše češ pogoditi srenja leđa ovakvim treningom

                  ruke...više manje može proč ali izbavi u bic zadnji pregib i stavi izolaciju nekakvu npr. konc, pregib

                  Noge noge, eh te noge,,,, kad vidim da početnik ne zagrijava noge pred prvu vježbu ČUČANJ, odma mi je jasno koliko si se ozbiljno uhvatio u koštac sa treningom!
                  10 MIN. cardio bicikli, 6-7 min istezanje cijelih nogu, od gluttesa do malog prsta
                  ne vidim nigdje extenziju za kvadriceps?

                  Ramena pa jbt ti za nazahtjevniju miš skupinu imaš tri vježbe....ništa za zanje rame, trapez?

                  Ajmo sad zbrojiti sve:
                  Početnik trenira 5x tjedno uzastopno sa 2 dana odmora u sub i ned
                  Šablon treninga 5on 2oFF
                  podjela treninga i vježbi...sačuvaj bože
                  fale neke miš skupine (zadnje rame, trapez, podlaktica, stomak, zadnja loža čini mi se)
                  prehranu i suplementaciju te neču pitat...

                  moj savjet: papir, olovka, google...
                  IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                  Comment


                  • #10
                    Re: sayolife - Moj program

                    i prestani bubat treninge i izmišljat kombinacije, nije ti ovo LOTO....
                    ne želim biti grub ali moraš se pomirit sa nekim činjenicama! Ništa ne ubije vježbaća toliko brzo kao njegov ego.
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: sayolife - Moj program

                      Originally posted by igor
                      prsima fali kosi potisak, previše izolacije, sklekovi su apsolutno nepotebni

                      leđa: 1. vježba vučenje na spravi na prsa, zadnje zgibovi? nevalja ništa, jako loše češ pogoditi srenja leđa ovakvim treningom

                      ruke...više manje može proč ali izbavi u bic zadnji pregib i stavi izolaciju nekakvu npr. konc, pregib

                      Noge noge, eh te noge,,,, kad vidim da početnik ne zagrijava noge pred prvu vježbu ČUČANJ, odma mi je jasno koliko si se ozbiljno uhvatio u koštac sa treningom!
                      10 MIN. cardio bicikli, 6-7 min istezanje cijelih nogu, od gluttesa do malog prsta
                      ne vidim nigdje extenziju za kvadriceps?

                      Ramena pa jbt ti za nazahtjevniju miš skupinu imaš tri vježbe....ništa za zanje rame, trapez?

                      Ajmo sad zbrojiti sve:
                      Početnik trenira 5x tjedno uzastopno sa 2 dana odmora u sub i ned
                      Šablon treninga 5on 2oFF
                      podjela treninga i vježbi...sačuvaj bože
                      fale neke miš skupine (zadnje rame, trapez, podlaktica, stomak, zadnja loža čini mi se)
                      prehranu i suplementaciju te neču pitat...

                      moj savjet: papir, olovka, google...
                      A bog te jesi ti corav ili sta?
                      Ti si gledao stari trening kojeg san napisao jos kad nisam imao pojma sta pisem,to je bilo otkad,a ovaj novi nisi pogledao.... Tu navalis sa fali ti to fali ti ovo a nisi ni pogledao....

                      Comment


                      • #12
                        Re: sayolife - Moj program

                        Fali zadnje rame košto je kelly reko...
                        Ovaj to je trening dosta bolji ali nebi ti savjetovo to 5on 2off, umi 2on 1off!

                        Učinilo mi se da te je ntko ispravljo a to je ustvari tvoj drugi trening bio! Napisan je totaln drugačijim stilom pa sam mislio da je netko drugi piso!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: sayolife - Moj program

                          Originally posted by igor
                          Fali zadnje rame košto je kelly reko...
                          Ovaj to je trening dosta bolji ali nebi ti savjetovo to 5on 2off, umi 2on 1off!

                          Učinilo mi se da te je ntko ispravljo a to je ustvari tvoj drugi trening bio! Napisan je totaln drugačijim stilom pa sam mislio da je netko drugi piso!
                          Aha ok nema problema.
                          Sto se tice to 5 on 2 off mozda nisi primijetio ali je 2 on 1 off mozda sam ja slabo napisao ali pise srijedadmor. A sto se tice zadnjeg ramena mislio sam da je vucenje do brade dobra vjezba za njega,mozda sam pogrijesio a ako ima koja druga dobra vjezba jel mi mozes preporucit?
                          Znam da sam dosadan sa tim programima ali sta ces Hvala na savjetima

                          Comment


                          • #14
                            Re: sayolife - Moj program

                            I da kao sto je Kelly rekao vjezbe su bile nekako razbacane,to je zato jer ih nisam pisao po redoslijedu kako ih radim vec sam napisao samo vjezbe koje radim ( s tim da vjezbe svako malo izmenjujem pa opet vratim na iste ).

                            Comment


                            • #15
                              Re: sayolife - Moj program

                              Bump!

                              Comment

                              Working...
                              X