Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odiseus-trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Odiseus-trening

    Soner
    cackao sam po netu...
    verovao ili ne,na velikoj vecini mesta sam nasao kombinaciju da iza bench-a rade military

    realan mi je tvoj savet pa sam uveo manju izmenu...

    1.vucenje na lat-u
    2.bench press
    3.Upright rows ili Face pull
    4.cucanj
    5.biceps curl
    6.potisak sa cela na ravnoj klupi
    7.podizanje nogu na vratilu

    ovako?

    Comment


    • #17
      Re: Odiseus-trening

      Možeš i tako, možeš uppright row i facepull stavit u superseriju jer uppright row ti gađa prednje i srednje rame a facepull zadnje, taman
      Chill bro

      Comment


      • #18
        Re: Odiseus-trening

        hvala faco!
        radim ovako pa cemo videti...
        hvala ti jos jednom

        Comment


        • #19
          Re: Odiseus-trening

          Originally posted by Odiseus
          hvala faco!
          radim ovako pa cemo videti...
          hvala ti jos jednom
          Tu smo da pomognemo
          Chill bro

          Comment


          • #20
            Re: Odiseus-trening

            Originally posted by Soner
            Originally posted by DeniZg
            C.Thibaudeau navodi da se bench press radi isključivo nakon military pressa, baš zbog razgibanosti ramenog zgloba itd.
            Kako god da si organiziraš trening, nemoj raditi više od 12-15 serija tjedno za veće mišićne skupine i 4-8 serija za manje. Razlog tome je što postoji određeni limit za serije koje mišići mogu izdražti u tjedan dana, bez obzira na organizaciju teninga.
            Čuj, poštujem svačije mišljenje, ali nema mi smisla toliko provocirati rameni zglob kada ima i boljih načina da organiziramo treninge.

            Jer pazi,tu ti još igra ulogu i to što kod kombinacije bench+millitary, radi previše prednje rame, tako da bi u taj trening trebalo ubaciti 20 serija okomitih veslanja (ako radimo benč i militari 5x5 npr.). Previše, trening bi trajao 3 sata. Omjer okomitih vučenja i potisaka u treningu treba biti 2:1 u korist okomitih vučenja. Disproporcija prednjeg i zadnjeg ramena je zahebana stvar, osim što može dovesti do posturalnih problema, može s vremenom uzrokovati i razne ozljede.
            ne slažem se.
            zašto bi morao biti u korist 2:1 okomitih vučenja? ne kužim, tko je to rekao..
            ne repam o politici možda bi trebo,
            politika je mala ljadro još je nisam jebo

            Comment


            • #21
              Re: Odiseus-trening

              diskutovali smo o tome da se zadnje rame slabije razvija...
              i da ne dodje do disbalansa ramenog misica
              sto?

              Comment


              • #22
                Re: Odiseus-trening

                Originally posted by Mir7a
                Originally posted by Soner
                Originally posted by DeniZg
                C.Thibaudeau navodi da se bench press radi isključivo nakon military pressa, baš zbog razgibanosti ramenog zgloba itd.
                Kako god da si organiziraš trening, nemoj raditi više od 12-15 serija tjedno za veće mišićne skupine i 4-8 serija za manje. Razlog tome je što postoji određeni limit za serije koje mišići mogu izdražti u tjedan dana, bez obzira na organizaciju teninga.
                Čuj, poštujem svačije mišljenje, ali nema mi smisla toliko provocirati rameni zglob kada ima i boljih načina da organiziramo treninge.

                Jer pazi,tu ti još igra ulogu i to što kod kombinacije bench+millitary, radi previše prednje rame, tako da bi u taj trening trebalo ubaciti 20 serija okomitih veslanja (ako radimo benč i militari 5x5 npr.). Previše, trening bi trajao 3 sata. Omjer okomitih vučenja i potisaka u treningu treba biti 2:1 u korist okomitih vučenja. Disproporcija prednjeg i zadnjeg ramena je zahebana stvar, osim što može dovesti do posturalnih problema, može s vremenom uzrokovati i razne ozljede.
                ne slažem se.
                zašto bi morao biti u korist 2:1 okomitih vučenja? ne kužim, tko je to rekao..
                Zbog ovog boldanog. Tko preporučuje? Pa većina powerliftera. Potisci su predominantni naspram okomitih vučenja, što stvara disproprciju gornjeg prednjeg i gornjeg zadnjeg dijela tijela. Od tud ta brojka 2:1 za okomita vučenja. Potraži malo na teretana.net, i Kova je pričao o tome.
                Chill bro

                Comment


                • #23
                  Re: Odiseus-trening

                  ma sve je to kul
                  Ali mene fascinira kako se na forumima stvara neka fama da je prednje rame monstruozan mišić koji raste čim netko napravi ponavljanje na benču, a s druge strane stražnje rame patetični luzer za koji je potreban volumen veličine teksasa da naraste..činjenica je da će netko tko radi klasičan bb program, fullbody il šta već, vjerojatno u programu imati uključena veslanja i vježbe za leđa, poput DL-a, koje će dovoljno napraviti po pitanju "disproporcije" i posturalnih problema. u suštini slažem se, samo ne treba pretjerivati sa volumenoom + bitan je omjer u nekom mikrociklusu, ne treba se koncentrirati na jedan trening..

                  Originally posted by Soner
                  Jer pazi,tu ti još igra ulogu i to što kod kombinacije bench+millitary, radi previše prednje rame, tako da bi u taj trening trebalo ubaciti 20 serija okomitih veslanja (ako radimo benč i militari 5x5 npr.). Previše, trening bi trajao 3 sata.
                  Thib ide time da klasičan rad na latovima/bicepsu koji je čest u programima po teretanama zateže rotatore i otežava pokrete presanja koji su važni za razvoj gornjeg dijela tijela, te ih on uopće ne radi. Ono što on radi je da između setova presanja (MP, BP) ubacuje assistance work za romboide i trapezijus. Također u njegovim programima ne ide se ni blizu otkaza, u ni jednoj vježbi, tako da je to dosta važno u tome. Izvan tih okvira, ne bih preporučio raditi MP i BP jedan iza drugoga.
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #24
                    Re: Odiseus-trening

                    Pa nije zadnje rame toliko kritično, ne treba se posebno zamarat s njim jer dovoljno radi u treningu leđa, jedino ako baš očigledno puno zaostaje. Mislim da koliko tko treba radit prednje rame više ovisi o razvijenosti prsa nego zadnjeg ramena.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Odiseus-trening

                      Originally posted by Mir7a
                      ma sve je to kul
                      Ali mene fascinira kako se na forumima stvara neka fama da je prednje rame monstruozan mišić koji raste čim netko napravi ponavljanje na benču, a s druge strane stražnje rame patetični luzer za koji je potreban volumen veličine teksasa da naraste..činjenica je da će netko tko radi klasičan bb program, fullbody il šta već, vjerojatno u programu imati uključena veslanja i vježbe za leđa, poput DL-a, koje će dovoljno napraviti po pitanju "disproporcije" i posturalnih problema. u suštini slažem se, samo ne treba pretjerivati sa volumenoom + bitan je omjer u nekom mikrociklusu, ne treba se koncentrirati na jedan trening..
                      Prednje rame, isto kao i većina mišića koji se nalaze na prednjoj strani tijela je lakše pogoditi, tj. kod većine ljudi je bolji majnd-masl s mišićima na prednjoj strani tijela nego na zadnjoj. Zadnje rame je mišić koji je dosta zahtjevan za pogoditi jer se oko njega nalazi još hrpa drugih mišića koji preuzimaju jedan dio posla u vježbama veslanja, zato i jest potreban toliki volumen da se pogodi. S prednjim ramenom je skroz druga stvar, raste od potisaka za prsa i ramena samo tako

                      Što se tiče DL-a, istina, pogađa kompletan posterior chain, ali ono što sam ja skužio je to da jako malo pogađa zadnje rame, ipak je trapez puno veći mišić, nalazi se u blizini zadnjeg ramena i on mu preuzme posao

                      Što se tiče volumena i intenziteta, rekao bih da izolacije tipa facepull isl. treba raditi u visokom rep rangeu, npr. 20+, jedino u takvom rasponu ponavljanja osjetim zadnje rame, tj. osjetim žarenje u zadnjem ramenu i znam da sam ga tako fino pogodio

                      Originally posted by Soner
                      Jer pazi,tu ti još igra ulogu i to što kod kombinacije bench+millitary, radi previše prednje rame, tako da bi u taj trening trebalo ubaciti 20 serija okomitih veslanja (ako radimo benč i militari 5x5 npr.). Previše, trening bi trajao 3 sata.
                      Originally posted by Mir7a
                      Thib ide time da klasičan rad na latovima/bicepsu koji je čest u programima po teretanama zateže rotatore i otežava pokrete presanja koji su važni za razvoj gornjeg dijela tijela, te ih on uopće ne radi. Ono što on radi je da između setova presanja (MP, BP) ubacuje assistance work za romboide i trapezijus. Također u njegovim programima ne ide se ni blizu otkaza, u ni jednoj vježbi, tako da je to dosta važno u tome. Izvan tih okvira, ne bih preporučio raditi MP i BP jedan iza drugoga.
                      Da, to je istina, s time se slažem.
                      Chill bro

                      Comment


                      • #26
                        Re: Odiseus-trening

                        hvala @Soner na opirnom odgovoru
                        sada je sve apsolutni jasno

                        Comment


                        • #27
                          Re: Odiseus-trening

                          Originally posted by Odiseus
                          hvala @Soner na opirnom odgovoru
                          sada je sve apsolutni jasno
                          Ma nemaš se što zahvaljivati, samo pitaj ako te nešto zanima
                          Chill bro

                          Comment

                          Working...
                          X