Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najgora Sprava u Teretani ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najgora Sprava u Teretani ?

    http://magazin.net.hr/ljepota/fitnes...ava-u-teretani

    diskutabilna tema....

  • #2
    Re: Najgora Sprava u Teretani ?

    Bezveze clanak... (my opinion)
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #3
      Re: Najgora Sprava u Teretani ?

      da ja isto mislin miljuni vježbaju vec godinama i sad odjednom...

      Comment


      • #4
        Re: Najgora Sprava u Teretani ?

        uz cucanj obozavam ovu spravu, a taj clanak i ***** drze vodu koliko i ovaj ***** http://www.building-body.com/smrt-%C...iza-glave.html
        Pocivao u miru Bozjem

        22.12.1984 - 20.12.2012

        __________________________________________________ ___________________________

        mentor: Sasa Draskovic

        Comment


        • #5
          Re: Najgora Sprava u Teretani ?

          nemojte se lozit previse.
          james fell je dobro rekao. cucnjevi su daleko bolji nego leg press. nasi su to krivo protumacili, jer uostalom koliko bildera cita magazin.hr i tko bi citao naslov teme "cucnjevi bolji nego leg press" kad je bolje stavit "NAJGORE SPRAVE U TERETANI".
          eto toliko....
          Originally posted by Bilderčić
          Originally posted by Dehydronator
          sve do grama tjedno je natural
          gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
          48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

          Comment


          • #6
            Re: Najgora Sprava u Teretani ?

            ne vidin razlog zašto odma pljujete po članku, možda zato jer vi koristite tu spravu ili?


            vjerojatno postoji i članak koji govori suprotno, al ne možete sad sve šta van ne paše odbacit
            "What the mind believes the body achieves."

            Comment


            • #7
              Re: Najgora Sprava u Teretani ?

              Evo što je Roni rekao za ovaj članak:
              "
              Roni Kovacic


              ovako jucer sam dobio u inbox nekoliko puta isti link sa Magazin.hr na temu kako je legg press najopasnija vjezba u gymu....
              o vjezbanju u gymu bitno je tko pise i gdje se tekst nalazi kao uostalom kad citas o nekim drugim temama u zivotu...maksimalno fiksirana kraljeznica, pravilan stav, raskorak, koljena ne prelaze visinu stopala u najdubljoj tocki, ne odvajati pete od ploce, ne odvajati gluteus i nema sigurnijeg pokreta u gymu, naravno jos ukoliko je ploca sto veca tj sira dodatno je sigurnija zbog mogucnosti varijacija u raskoraku....kada bi ih gradirali sa ostalim vjezbama za noge ova bi bila pri dnu po opasnosti od ozljeda...ali mozda ja gospodin kompetentniji, vjerujte mi nisam niti zelio procitati tekst u cijelosti jer vrlo cesto naletim na slicne stvari po raznim blogovima itd....mene je neki dan demonstracija trbusnjaka na povecoj pilates lopti skoro kostala glave..vozao sam se metar dva i bubnuo u zid, srecom glavom i zato pilates lopta je definitivno najopasnija u gmu, koristite je vise po kuci u krevetu i slicno) "

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                hehe roni je zmaj !! njemu cemo virovat
                https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net..._3356568_n.jpg

                Comment


                • #9
                  Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                  Originally posted by bot1950 View Post
                  ne vidin razlog zašto odma pljujete po članku, možda zato jer vi koristite tu spravu ili?


                  vjerojatno postoji i članak koji govori suprotno, al ne možete sad sve šta van ne paše odbacit
                  Ne koristim ju, ne idem u teretanu.... Razloga je vise: naslov je hiperboliziran, clanak je na magazin.hru, clanak je nepotpisan, sve temelji na indiciji jednog covjeka koji ne da nije rekao da je leg press najgora sprava nego je samo rekao da su normalni cucnjevi bolji...
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • #10
                    Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                    u svakom slučaju, članak me je naveo na razmišljanje... naime, radio sam u poslednje vreme dosta taj leg press i to sa velikim težinama, u superseriji sa izolacionom vežbom za kvadriceps, do otkaza, po principu HIT... Mogu samo da primetim da imam s vremena na vreme užasan oštar bol u sredini gluteusa i da nekad ne mogu da sedim od bola, dakle mogu samo da stojim ili ležim. A pojavilo se nakon mog leg pressiranja... možda ima neka veza?
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                      Meni je presa OK, na njoj možeš točno gađati svaki mišić na nogama, pomicanjem stopala u svim smjerovima, a nikad nisam imao problema radi nje...
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                        Originally posted by vege View Post
                        u svakom slučaju, članak me je naveo na razmišljanje... naime, radio sam u poslednje vreme dosta taj leg press i to sa velikim težinama, u superseriji sa izolacionom vežbom za kvadriceps, do otkaza, po principu HIT... Mogu samo da primetim da imam s vremena na vreme užasan oštar bol u sredini gluteusa i da nekad ne mogu da sedim od bola, dakle mogu samo da stojim ili ležim. A pojavilo se nakon mog leg pressiranja... možda ima neka veza?
                        Leg press najdraza sprava za noge
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • #13
                          Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                          leg press odmah nakon cucnja, nevjerovatno je koje varijacije mozete raditi, kraj one klasicne 4x8, probajte s jednom nogom, ili s dvije, ili napravite seriju od 100 ponavljanja- milos sarcev je bio pricao o tome.

                          ako se pravilno vjezbe izvode nema straha od ozlijede.kao i kod cucnja ne smiju se skupljati koljena prema unutra, jer ce tada nastradati, i onda kada vidim decka od 19 god da je stavio 200 kg na pressu, i radi pokret od 20 cm, pri tome koljena mu se uvijaju ko stara baba, poludim, jer ce on jednog dana pricati da ta sprava ne valja.

                          kontroliran pokret, pravilan, noge rastu, bez ozlijeda leda ili bilo cega.

                          na kraju krajeva rucke su sa strane presse, stisnite ih i drzite se fiksiranim za stolac!
                          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                          Youtube:

                          Primjer treninga snage/hipertrofije
                          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                          Sve o prehrani
                          Sve o treningu

                          Comment


                          • #14
                            Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                            Glavni problem leg pressa jest lumbalna fleksija kraljeznice. Jednonozne varijacije su sigurnije upravo zbog toga sto ne dozvoljavaju fleksiju lumbalnog djela.
                            "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                            Youtube shit
                            Web

                            Comment


                            • #15
                              Re: Najgora Sprava u Teretani ?

                              Ček, pa jel stvarno možemo nazvat nešto najgorom spravom u teretani?
                              Mislim, sprava kakva bila da bila, služi za nešto i korisna je, čak i one "sprave" sa top shopa posluže, makar za nešto. (Srećom ne meni)

                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment

                              Working...
                              X