Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bučice ili dvoručni uteg za prsa i leđa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bučice ili dvoručni uteg za prsa i leđa?

    Negdje sam pročitao, neznam tačno gdje, da je puno bolje ako se radi naprimjer benč pres sa bučicama nego sa dvoručnim tegom, isto tako i za veslanje u pretklonu. Pošto sam zaboravio gdje sam to pročitao pa nemogu vidjeti tačno zašto, neka mi neko potvrdi ovo i objasni zašto je to tako...

  • #2
    Re: Bučice ili dvoručni teg?

    Originally posted by Legija
    Negdje sam pročitao, neznam tačno gdje, da je puno bolje ako se radi naprimjer benč pres sa bučicama nego sa dvoručnim tegom, isto tako i za veslanje u pretklonu. Pošto sam zaboravio gdje sam to pročitao pa nemogu vidjeti tačno zašto, neka mi neko potvrdi ovo i objasni zašto je to tako...
    i jedno i drugo je dobar izbor, moraš mijenjati i kombinirati vježbe sa bučicama i sa šipkom. jedino ako te muči simetrija onda koristi bučice da to ispraviš

    Comment


    • #3
      Re: Bučice ili dvoručni teg?

      Kod dvoručnog utega uvijek jača ruka šlepa slabiju, tako da je možda bolje raditi bučicama, ali ne treba izbaciti ni dvoručni uteg.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Bučice ili dvoručni teg?

        Originally posted by Legija
        Negdje sam pročitao, neznam tačno gdje, da je puno bolje ako se radi naprimjer benč pres sa bučicama nego sa dvoručnim tegom, isto tako i za veslanje u pretklonu. Pošto sam zaboravio gdje sam to pročitao pa nemogu vidjeti tačno zašto, neka mi neko potvrdi ovo i objasni zašto je to tako...
        E tu odna dolazi problem kada možeš izbaciti oko 100kg na bench pressu! Kako bi nabacio dvije bičice (bučetine) na prsa da napraviš koje ponavljanje! Meni se to događa kada radim kontra kosi bench press! Teško je nabaciti taj teret na prsa koji zapravo možeš izbaciti!
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #5
          Re: Bučice ili dvoručni teg?

          budući da se radi o prsima ovdje da ne tražim dalje pitat ću odma ovdje, pullover bučicom, koji dio prsa radi tada?
          Blood never lies!

          Comment


          • #6
            Re: Bučice ili dvoručni teg?

            koliko sam ja upučen- Gornji
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #7
              Re: Bučice ili dvoručni teg?

              ...cuo sam od trenera u teretani da je za pocetnike definitivno bolje raditi sa bucicama radi stjecanja osjecaja i simetrije i da se misici ruku izjednace ako npr. radimo biceps...

              Comment


              • #8
                Re: Bučice ili dvoručni teg?

                Originally posted by pepen
                ...cuo sam od trenera u teretani da je za pocetnike definitivno bolje raditi sa bucicama radi stjecanja osjecaja i simetrije i da se misici ruku izjednace ako npr. radimo biceps...
                Da, dobro ti je rekao.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X