Announcement

Collapse
No announcement yet.

Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

    do kojih se težina "ne preporučuje" pojas pri izvođenju teških vježbi? jel u redu da do 100 kg recimo dedlifta ne koristimo pojas? znam da ovisi od osobe do osobe ali ono...ako je moguće to otprilike odredit..hvala

  • #2
    Re: kada pojas?

    Nije moguće odredit, daj razmisli malo.
    Sam si određuješ.

    Comment


    • #3
      Re: kada pojas?

      Sve ovisi o tvojim sposobnostima. Nemozes to rec u kilogramima...Nekome je 100 kg zagrijavanje
      Koristi ga kada radis teske serije u složenim vježbama (mrtvo,veslanje,cucanj i sl.)
      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

      Comment


      • #4
        Re: kada pojas?

        ma da...znam...kuži..al eto..mislio sam..ono...okvrino...al nema veze

        Comment


        • #5
          Re: kada pojas?

          Ja bi ti preporučio da ga stavljaš onda kad osjetiš da ti je potreban! Ja ga npr. često stavim kada radim maximume na bench pressu iako nije od neke VELIKE koristi!
          ZA viježbe kao što je mrtvo dizanje preporučujem da cijelo vrijeme koristiš Kaiš!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: kada pojas?

            Originally posted by FrenkZejn
            ma da...znam...kuži..al eto..mislio sam..ono...okvrino...al nema veze
            Okvirno nek ti bude kad radiš ponavljanja s težinama koje ti omogucuju do 10 ponavljanja,mada ga na cucnju i mrtvom mozes uvjek koristit!
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

              da..to sam mislio...kod delifta i čučnja...makar sad mi je oboje oko 70 kg pa ono...tek preko 90 ću stavljat kad dođem do toga jer mi još nije preveliki napor..

              Comment


              • #8
                Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                ja bih ti preporučio da ne koristiš pojas, neka ti rade stabilizatori, pogotovo kod compounda je bitno razvijati funkcionalnu snagu a sa čestom uporabom pojasa dolazi do nesklada u funkcionalnoj snazi mišića a to vodi prema ozljedi, druga stvar ako ideš na maksimum u nekom liftu, onda ga stavi
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • #9
                  Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                  e na to sam mislio..radi stabilizatora sorry ljudi na nedorečenosti

                  Comment


                  • #10
                    Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                    Mislim da pojas nije potreban početnicima, i koristi se osim za čučanj i mrtvo i za stojeći vojnički, a neki ga koriste i kod veslanja.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                      Originally posted by kelly
                      Mislim da pojas nije potreban početnicima, i koristi se osim za čučanj i mrtvo i za stojeći vojnički, a neki ga koriste i kod veslanja.
                      u teretani u koju idem ih ima koji već imaju podeblji staž u teretani pa nose pojas prilikom biceps pregiba al ozbiljno, ima ih koji čim dođu u teretanu odma stave pojas :laughing-rollingyellow:
                      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                        Pojas stavljaj kad radiš s težinama koje ti ne omogućuju da pređeš 6 ponavljanja, bez obzira radilo se o 60 ili 160 kg.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                          Originally posted by xpress
                          Originally posted by kelly
                          Mislim da pojas nije potreban početnicima, i koristi se osim za čučanj i mrtvo i za stojeći vojnički, a neki ga koriste i kod veslanja.
                          u teretani u koju idem ih ima koji već imaju podeblji staž u teretani pa nose pojas prilikom biceps pregiba al ozbiljno, ima ih koji čim dođu u teretanu odma stave pojas :laughing-rollingyellow:
                          i ja bi ga stavljao zbog biceps pregiba cak i kod trcepsa sojeci....osecam da su salbiji trbusni misici ....ne vidim sta je tu cudno?svako neka stavi kad mu odgovara
                          1994 rodjen sam ja pored reke Dunava xD
                          Da bi bio pobednik ne moras da pobedis....
                          Neko je talentovan za nesto a neko za nesto duro
                          Neko dobije nesto a drugi dobije nesto drugo i uvek bi zeleo da ima ono sto ima drugi a....

                          Comment


                          • #14
                            Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                            prijatelju to ti je loše, ali eto radi kako god hoćeš
                            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Do kojih se težina "ne preporučuje" pojas?

                              Kao sto je Kizo rekao - stavljanje pojasa u velikoj mjeri iskljucuje rad stabilizatora i core dijela. Iz tog razloga - ako nemozete raditi biceps pregib i triceps stojeci bez pojasa, ja bi se zabrinuo, ostavio odmah utege i prvo bih isao ojacati core muskulaturu.

                              Ja bih pojas izbjegavao cak i kod cucnjeva i DL-a, MPa i slicnih, dok god radite s normalnim/radnim tezinama.Tek kada idete isprobavati maximume ili radite treninge za snagu gdje radite > 85% 1RM bih rekao da je opravdano koristiti pojas.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment

                              Working...
                              X