Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

    Originally posted by xpress
    probaj sa istezanjem hamsa prije čučnja(meni je to obavezno i prije čučnja i prije dl-a)
    sumnjam da je do kukova, ipak si boksač, mislim da je problem u dorzifleksijskoj nefleksibilnosti, obavezno dinamičko istezanje prije rada i statičko nakon, isteži gastrocnemius i listove
    iako i ovo mirzino pomaže
    ima još nešto vezano za bržu adaptaciju dubinske muskulature erektora s obzirom na antagoniste, davno sam pročitao tekst(mislim da je od rippetoe-a, nisam siguran) ali sumnjam da je to u pitanju ako nađem link postat ću ga
    a za olimpijske liftove najbolje nađi nekog da ti pokaže, nećeš baš lako uć u formu izvođenja prek slika, neko bi ti trebao pogledat formu, ak nemaš nekog da ti vidi formu snimi se pa da mi vidimo i pomognemo

    jedno pitanje: koliko i kako se istežete nakon boksa?
    E ovako:
    Istezem se od glave prema nogama,istezanje sve ukupno traje max. 10 min,malo ???

    Comment


    • #17
      Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

      kad krenete s hlađenjem nakon treninga ti se ipak mal duže isteži, 15ak min, od glave do nogu ili obrnuto, svejedno je
      kod statičkog istezanja se u pozicijama drži 20-30 sekundi istežeš se redom(ili obrnuto, kako si ti rekao, svejedno je):
      stopala i gležnjevi listovi zadnja loža aduktori kvadricepsi gluteusi i kukovi donji torzo gornji dio leđa vrat prsa ramena ruke
      imaš na netu mali milijon primjera istezanja gore navedenog, svaki trening drukčije istežeš određeni dio, a i malo se više posveti listovima/kvadricepsima/kukovima
      istezanje bi trebalo biti ugodno, a ne se dovoditi do granica boli
      mislim da će se tvoja krutost riješiti boljim istezanjem nakon treninga, i boksa i teretane
      bolje pričekaj sa olimpijskim dizanjima, kad riješiš fleksibilnost onda samo udri, a dotad bolje spriječiti nego liječiti
      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

      Comment


      • #18
        Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

        Originally posted by xpress
        kad krenete s hlađenjem nakon treninga ti se ipak mal duže isteži, 15ak min, od glave do nogu ili obrnuto, svejedno je
        kod statičkog istezanja se u pozicijama drži 20-30 sekundi istežeš se redom(ili obrnuto, kako si ti rekao, svejedno je):
        stopala i gležnjevi listovi zadnja loža aduktori kvadricepsi gluteusi i kukovi donji torzo gornji dio leđa vrat prsa ramena ruke
        imaš na netu mali milijon primjera istezanja gore navedenog, svaki trening drukčije istežeš određeni dio, a i malo se više posveti listovima/kvadricepsima/kukovima
        istezanje bi trebalo biti ugodno, a ne se dovoditi do granica boli
        mislim da će se tvoja krutost riješiti boljim istezanjem nakon treninga, i boksa i teretane
        bolje pričekaj sa olimpijskim dizanjima, kad riješiš fleksibilnost onda samo udri, a dotad bolje spriječiti nego liječiti
        Ok,hvala ti na savjetima

        Comment


        • #19
          Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

          Ej,ljudi,koristite li vi te vježbe u svojim uobičajenim principima treninga?
          A gde su noge?

          Comment


          • #20
            Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

            izbačaj jako rijetko, a nabačaj dost često stavim u program, većinom kad radim neke upper-lower splitove. Trzaj radim jednoručno tu i tamo, isključivo u sklopu treninga ramena..
            ne repam o politici možda bi trebo,
            politika je mala ljadro još je nisam jebo

            Comment


            • #21
              Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

              Da...super.Jer ja bi složio neki program za snagu po tim i compound vježbama.Misliš da bi išlo?
              A gde su noge?

              Comment


              • #22
                Re: Izbačaj, nabačaj i trzaj: pojasniti tehniku izvođenja?

                zašto ne bi išlo?
                ne repam o politici možda bi trebo,
                politika je mala ljadro još je nisam jebo

                Comment

                Working...
                X