Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

    dal se zgibovima moze nabit masa na latssimusima i dal se zgibovima mogu pogodit prsa?

    plz odgovorite na oba pitanja , hvala

  • #2
    Re: Zgibovi , samo 2 pitanja

    Originally posted by forumas
    dal se zgibovima moze nabit masa na latssimusima i dal se zgibovima mogu pogodit prsa?

    plz odgovorite na oba pitanja , hvala
    Zgibovi jesu vježba za leđa (latove), može se nabiti masa na latovima a prsa se ne pogađaju zgibovima:

    http://www.coopersguns.com/videos/ex...-grip-chin-up/

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Zgibovi , samo 2 pitanja

      znam da jesu vjezba za latove al pitam jer sam vidio da neki pisu da se s njima samo definicija dobiva a ne masa

      hvala na odg kelly

      Comment


      • #4
        Re: Zgibovi , samo 2 pitanja

        Originally posted by forumas
        znam da jesu vjezba za latove al pitam jer sam vidio da neki pisu da se s njima samo definicija dobiva a ne masa

        hvala na odg kelly
        To je smiješno, reći da su zgibovi samo za definiciju, to je neki stručnjak.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Zgibovi , samo 2 pitanja

          Za definiciju je najvažnija prehrana a ne toliko način treninga.
          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

          I know it's hard to keep an open heart
          When even friends seem out to harm you
          But if you could heal a broken heart
          Wouldn't time be out to charm you

          November Rain, Guns and Roses

          Comment


          • #6
            Re: Zgibovi , samo 2 pitanja

            da ne otvaram novu temu
            jel mogu npr zamjenit ovo
            http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... p-chin-up/
            sa ovim
            http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... l-pull-up/

            Comment


            • #7
              Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

              Nemože zamjeniti zgibove.Možeš ih zamjeniti lat spravom(a nju nemaš jebiga)

              Comment


              • #8
                Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                hvala

                Comment


                • #9
                  Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                  Eto moje neko zapaženje kroz ove godine treninga. Gledajući ljude čiji su se treninzi zasnivali na zgibovima dolazim do zaključka da su s njima stvorili daleko bolja leđa nego oni koji su provodili vrjeme čak i sa dvoručnim utezima i teškim mrtvim i bilo kojim drugim veslanjima.

                  Čak i elitni builderi poput Nasser El Sombatija su koristili zgibove za prsa, koliko god to izgledalo glupo očito je postojao neki razlog premda ja taj razlog ne vidim i slažem se s kelly, ti ipak nemoj zgib koeistiti za prsa.

                  Kako postoje mišići koji daju debljinu a koji daju širinu leđa ispostavilo se da jedini zgib od svih tih vježbi ima savršen omjer pri pogađanju i jednog i drugog djela jer tjelo nije centrirano ni okomito ni vodoravno na težinu već negdje između, a to je 45°.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                    Slažem se s Kizom, i ja sam zgibovima razvio leđa a prsa baš i nisam.
                    Inače zgibovi su jedna od najboljih vježbi koje postoje, zato sam i napravio kućno vratilo:

                    http://www.building-body.com/forum/v...php?f=7&t=1405

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                      Originally posted by forumas
                      dal se zgibovima moze nabit masa na latssimusima i dal se zgibovima mogu pogodit prsa?

                      plz odgovorite na oba pitanja , hvala
                      Moze se nabiti masa na latovima istim principom kao i kod ostalih vjezbi - ne dati misicu da se navikne na broj ponavljanja, serija i tezinu + dovoljan odmor i adkvatna prehrana.

                      Pogadjanje prsa zgibovima? Jedina varijanta koja mi pada na pamet je nepravilno izvodjenje zgibova koje bi eventualno moglo djelomicno upaliti prsa no po meni je to bespotrebno jer za prsa postoje daleko bolje i ucinkovitije vjezbe.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                        Zgibovi su jedna od najboljih vježbi za leđa, a i jedna od najboljih vježbi uopće, posebno za snagu i svakako ih treba ubaciti u svoj program treninga(ako ste u mogućnosti)
                        Sumnjam da se zgibovima mogu pogoditi prsa, jedino možda kod nepravilnog izvođenja kao što je MATRIX rekao...
                        Ako želiš veće latissimuse treniraj i jedi kako treba
                        You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                          za leđa nemožeš samo raditi zgibove,mislim možeš ali to nije to!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                            Ledja nisu misic nego skupina misica, i kao takve ih treba trenirati razlicitim vjezbama i iz razlicitih kuteva. Raditi samo jednu vjezbu nije dobro jer niti jedna vjezba nemoze pokrenuti bas sve misice ledja jednakim intenzitetom (intenzitetom dovoljnim za rast).

                            Osim toga, ledja su jedna velika skupina misica koja, razumljivo, traze veci rad da bi se iscrpila naspram npr. bicepsa. Zato kvalitetan trening za ledja trebao bi sadrzavati slozene vjezbe s velikim tezinama i izolacijske vjezbe gdje se naglasak stavlja na formu izvodjenja s ciljem pogadjanja specificnih djelova ledja.

                            Kad kazem da se naglasak stavlja na formu, ne mislim da kilaza bude nedostatna nego da je onakva koju mozemo savladati sa ciljanim misicima bez ukljucenja susjednih misica.

                            Dakle, zgibovi da + druge vjezbe (mrtvo, ledna ekstenzija, pully...).

                            (Ovo sam napisao za slucaj da koji pocetnik naleti na temu, a ne jer zelim ispravljati nekoga. )

                            Comment


                            • #15
                              Re: Da li s zgibovima mogu nabit masu na latssimusima...?

                              Originally posted by MATRIX
                              Ledja nisu misic nego skupina misica,
                              I upravo zato sto mnogi pocetnici ( a cak i iskusniji ne uzimaju to ponekad u obzir nego tretiraju ledja kao jedan misic) ne znaju, i ne gledaju to na taj nacin...prave veliku gresku, i ne uspiju da razviju ledja proporcionalno, nego uvijek jedan misic prednjaci dok ostali zaostaju, jer se fokusiraju na jednu ili dvije vjezbe...ili cak ne uspiju uopste da razviju ledja.
                              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                              http://www.staying-fit.net/

                              Comment

                              Working...
                              X