Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kad radim zgibove ne osjećam dobro latove, bicepsi otkažu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad radim zgibove ne osjećam dobro latove, bicepsi otkažu?

    Kad radim zgibove ne osjecam dobro latove...vecinom mi podlaktica i biceps otkazu,a mogu napravit 5-6 zgibova max. Imam dosta slabe ruke odnosno biceps i podlakticu, pa ako se vise koncetriram na jacanje i trening ruku da li bi se stvari mogle promijenit kod zgibova ( a tako i kod lat pulldowna ) ?

  • #2
    Re: opet zgibovi

    rijesenje za to je da si stavis stolicu il nesto pod noge i kad osjetis da vise neide pomognes si malo nogama !

    Comment


    • #3
      Re: opet zgibovi

      mislim na to da mi podlaktica i biceps dosta pate kod zgibova pa se nemogu dobro koncetrirat na leđa
      a sta se tice parcijalnih zgibova, jel mislis na to da se iz ''dead hanga'' dignes samo do pola?

      Comment


      • #4
        Re: opet zgibovi

        da. uostalom iznad paralele 90 posto rada odrađuje biceps i podlaktica. Tako da ti potpuni zgibovi ni nemaju nekog smisla, u treningu leđa

        tak da ja natovarim pecto kila na sebe i dižem se jedva do pola. je da me svi gledaju i misle da sam tenkre al me boli pipica kad lat prži ko lud . Naravno dolje je istegnuće do kraja.

        Comment


        • #5
          Re: opet zgibovi

          nisi ti ni lud moga bi to probat, jel igra ulogu u napretku to ako ne osjetim latove bas dobro, a dobijem kakvu takvu upalu sutra dan?

          Comment


          • #6
            Re: opet zgibovi

            Originally posted by DemolitioN
            nisi ti ni lud


            Originally posted by DemolitioN
            jel igra ulogu u napretku to ako ne osjetim latove bas dobro, a dobijem kakvu takvu upalu sutra dan?
            ne osjećaš ih al dobiješ upalu u njima? to je moguće?
            u svakom slučaju bolje je da ih naučiš osjetit. kad probaš ovako radit zgibove osjetit ćeš ih sigurno.

            Comment


            • #7
              Re: opet zgibovi

              a evo jucer sam radio leđa nakon 2 tjedna stanke, skoro nista nisam osjetio i danas me upala pere..tako je bilo i za prsa prije 3 dana...skoro nista a jos me upala drzi
              to je vjerojatno zbog stanke...a i alkohola tokom te stanke

              edit: sta je najgore u bicepsu i tricepsu kojih sam najvise i osjetio nema upale hahaha

              Comment


              • #8
                Re: opet zgibovi

                Problem je u tome sto su bicepsi i podlaktica mnogo slabiji/manji mišići od leđa i onda ti bicepsi/podlaktice brzo otkazu dok latissimus nisi tako rec ni dotako. Pojacaj hvat,biceps i podlakticu.

                Evo primjer: Jel ti se ikad desilo dok si radio npr bench ili neki potisak s prsa,da su ti prije otkazale ruke/tricepsi dok prsa su još imala snage? E pa to ti je isti problem.
                Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                Comment


                • #9
                  Re: opet zgibovi

                  Da, kod compound vježbi prvi otkazuju najmanji mišići-najslabiji, zato te vježbe treba raditi na početku treninga, jer ako bi umorili biceps na početku treninga kako bi onda odradili leđa?

                  Btw kad smo već kod zgibova, moja možda i najdraža vježba:
                  http://www.coopersguns.com/videos/ex...-grip-chin-up/
                  ovakvih odradim 15-ak kad se sjetim.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: opet zgibovi

                    Čini se jako dobra vježba.. Nisam je nikad probao
                    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                    Comment


                    • #11
                      Re: opet zgibovi

                      Dečki u gymu bi trebala biti sprava za zgibove i propadanja sa kontraopterećenjem, pa tko ne može raditi neka se jača na toj spravi.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: opet zgibovi

                        da..al rijetko koja to ima..ja sam krenuo sa mizernom formom izvođenja(samostalno),nisam ni jedan mogo ...sad mogu tri u tri tjedna...,a seriju dovršim s asistiranjem nekoga

                        Comment


                        • #13
                          Re: opet zgibovi

                          isti slucaj sam imao i ja. probaj max zgibova koliko mozes , odmori malo pa opet pa opet odmor..... dok ne mozes vise napravit niti jedan cijeli zgib. nakon toga se nogama odgurni u najgornji polozaj zgiba i samo se spustaj polako i kontrolirano pa onda opet odgurni pa opet spustaj...sve dok se vis ene budes mogao ni spustat. pricam o sporom i kontroliranom spustanju. nakon toga ti upala ne gine, a ruke ne umaras toliko.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kad radim zgibove ne osjećam dobro latove, otkaže mi biceps?

                            spustaj se sporo a dizi dok mozes sam,poslje nek ti neko pomogne il se odgurni od klupicu,al nikako se nemoj ljuljat il cupkat - odnos brzine 3-1,uski hvat isto tako samo pokusaj vise kukove zabijat u laktove kad se dizes tj skoro vodoravno da se dizes!
                            za podlaktice nabavi gurtne il kuke i vec ces moc zgib dva vise napravit.
                            mogu,hoču i želim!!!

                            Comment


                            • #15
                              Zgibovi

                              Ja koliko god pokušavao ne mogu zgibove nikako svladati, one sa širokim hvatom. One sa užim hvatom (kad rade bicepsi više i mogu nekoliko puta).Imaju li kakvi savjeti za pravilno rađenje ili nešto slično?
                              Ili trebam raditi leđa (lat mašina, veslanje i ostalo) dok ne ojačaju još latissimus dorsii pa onda?

                              Comment

                              Working...
                              X