Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ledjna ekstenzija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ledjna ekstenzija

    Imam problema pri izvodjenu ledjne extenzije.
    Konkretno radim ove vezbe u jednom treningu:

    4x50 Back extension assisted(Pauza izmedju serija 30 sec)
    4x50 Back Extension(Pauza izmedju serija 20 sec)

    Video:
    http://www.coopersguns.com/videos/ex...sion-assisted/
    http://www.coopersguns.com/videos/ex...ack-extension/

    Problem mi je sto kod ledjne extenzije ne osecam da pogadjam donji deo ledja nego mi se mnogo vise naprezu noge i trbusnjaci.
    I vise mi na donji deo ledja deluje Assisted Back extension iako je to laksa vezba.
    Da navedem da sam pre imao probleme sa donjim delom ledja(Bolovi i pucanje kostiju pri saginjanju)

    Da li to moze da bude do samog izvodjenja vezbe ili nesto drugo?
    NO ....
    NO ....
    NO ....





    <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

  • #2
    Re: Ledjna ekstenzija

    trbušne jel radiš, donje ?
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #3
      Re: Ledjna ekstenzija

      da radim

      ovo mi deo treninga

      3.5x20 Crunch(-||- 30 sec)
      4.5x20 Leg Raise(-||- 15 sec)
      5.5x15 Crunch (-||- 20 sec)

      ali to ne radim u istom danu kao i ledja
      NO ....
      NO ....
      NO ....





      <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

      Comment


      • #4
        Re: Ledjna ekstenzija

        mislim da bi problem mogao biti u zategnutim erektorima na predjelu donjih leđa, koji ti istežu trbušne mišiće i time ih slabe, pa ti to uzrokuje da se naprežu trbušni i noge, kad govoriš o nogama pretpostavljam da je riječ o illiopsoasu i pectineusu
        http://en.wikipedia.org/wiki/Iliopsoas
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #5
          Re: Ledjna ekstenzija

          da upravo to

          da li bi mogao da mi preporucis nesto da to ispravim?
          NO ....
          NO ....
          NO ....





          <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

          Comment


          • #6
            Re: Ledjna ekstenzija

            smanji male te leđnjake, da ne bi postali prezategnuti pa ti još prouzročili kakav posturalni problem, ako ne ideš u teretanu već, predložio bih ti da kad radiš te leđnjake radiš i antagoniste, trbušne mišiće tj, donje trbušne možeš radit ako osjetiš da ne prolazi, jer oni su ti antagonisti donjem dijelu leđa, istezanje također bih preporučio
            prošvrljaj malo po ovoj stranici najvjerojatnije ćeš naći nešto korisno

            http://stronglifts.com/7-dynamic-stretc ... -mobility/
            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

            Comment


            • #7
              Re: Ledjna ekstenzija

              reading tnx
              NO ....
              NO ....
              NO ....





              <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

              Comment


              • #8
                Re: Ledjna ekstenzija

                probao sam sa ovim istezanjima pre treninga i pazio sam da sto pravilnije izvodim vezbu,i imao sam dosta manje problema

                nesto malo me jos zatezu noge ali jedva da osetim ,pre zbog tih bolova nisam mogao da izvodim vezbu

                sad mi ledja gore ali sam hepi ko malo dete
                NO ....
                NO ....
                NO ....





                <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

                Comment


                • #9
                  Re: Ledjna ekstenzija

                  postoji problem koji djeluje simultano na trbusnjake i erector s. uspravljac kraljeznice primarni misic kod vjezbe - ledjne ekstenzije, naime ako ojacate uspravljac kraljeznice previse u odnosu na stomak ili obrnuto imat cete bolva i problema u ledjima uvijek, to je vrlo vazna stvar. Inace je ta vjezba jako dobra, pomaze uspravno drzanje tijela , pravilno izvodnjenje vjezbi jaca muskulaturu koja podupire kraljeznicu

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ledjna ekstenzija

                    Originally posted by Che
                    probao sam sa ovim istezanjima pre treninga i pazio sam da sto pravilnije izvodim vezbu,i imao sam dosta manje problema

                    nesto malo me jos zatezu noge ali jedva da osetim ,pre zbog tih bolova nisam mogao da izvodim vezbu

                    sad mi ledja gore ali sam hepi ko malo dete
                    dobro, a jbga neće sad odma prestat zatezat, s vremenom će sve doć na svoje....
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ledjna ekstenzija

                      Originally posted by spartak
                      postoji problem koji djeluje simultano na trbusnjake i erector s. uspravljac kraljeznice primarni misic kod vjezbe - ledjne ekstenzije, naime ako ojacate uspravljac kraljeznice previse u odnosu na stomak ili obrnuto imat cete bolva i problema u ledjima uvijek, to je vrlo vazna stvar. Inace je ta vjezba jako dobra, pomaze uspravno drzanje tijela , pravilno izvodnjenje vjezbi jaca muskulaturu koja podupire kraljeznicu

                      to je verovatno bio i problem,posto sam ja gotovo pola godine vezbao trbusnjake pa sam onda poceo ledja,bio sam kriv ko banana xD

                      jedini izgovor mi je to da sam bio glup i to sto sam slusao lokalne "strucnjake"
                      NO ....
                      NO ....
                      NO ....





                      <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ledjna ekstenzija

                        Meni je za trbušne mišiće leg raise odličan, sve mi u kralježnici popuca i fino me rastegne XD inače treba raditi i leđnjake i trbušnjake, obično bih radio 1 seriju trbušnih pa 1 seriju leđnih, ako se jedni od njih zapostave(posebno leđni) bude neugodno kao što je sad tebi bilo, nažalost.
                        You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ledjna ekstenzija

                          Originally posted by Che
                          Imam problema pri izvodjenu ledjne extenzije.
                          Konkretno radim ove vezbe u jednom treningu:

                          4x50 Back extension assisted(Pauza izmedju serija 30 sec)
                          4x50 Back Extension(Pauza izmedju serija 20 sec)

                          Video:
                          http://www.coopersguns.com/videos/ex...sion-assisted/
                          http://www.coopersguns.com/videos/ex...ack-extension/

                          Problem mi je sto kod ledjne extenzije ne osecam da pogadjam donji deo ledja nego mi se mnogo vise naprezu noge i trbusnjaci.
                          I vise mi na donji deo ledja deluje Assisted Back extension iako je to laksa vezba.
                          Da navedem da sam pre imao probleme sa donjim delom ledja(Bolovi i pucanje kostiju pri saginjanju)

                          Da li to moze da bude do samog izvodjenja vezbe ili nesto drugo?
                          Radi "Dobro jutro" s pločom...
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment

                          Working...
                          X