Announcement

Collapse
No announcement yet.

Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

    eto kako naslov kaže... radi li itko GM? naime imam problem prilikom spuštanja, a i malo je zeznuto jer nemogu si provjerit formu , kada se spuštamm otprilike na nekih 45 stupnjeva (odokativno ocijenjeno ), osjećam da gubim formu, ali ono totalno, naime osjetim da mi se cijeli gornji dio savija, tj, polako prelazi u kifozu, neznam jel radim nešto krivo il je to samo takav osjećaj (jer pitao sam neke u teretani da gledaju dok radim i kažu da su mi leđa ravno), i još mi se šipka počne micat kad dođem pred sam kraj pokreta, dakle jada dođem blizu nekog pravog kuta... koja su vaša iskustva sa ovom vježbom, udjelite kakav savjet....
    hvala unaprijed
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

  • #2
    Re: good morning

    Ja je radim jedino kad radim antagoniste(quads-hams). Odradim recimo, front squat i zatim samo skinem 30-ak kg sa sipke i odradim good-morningse.
    Uvijek pazim na formu,ali da, osjecaj je cudan i uvijek mislim da sam poprimio oblik banane...
    Ali sam se sam razuvjerio kad sam stao pored ogledala i probao izvoditi vjezbu...
    Osjecaj je cudan iz razloga sto vjezba poprilicno optereti donji dio ledja,a ako su ti trbusni slabi,tada i sredisnji dio ledja pati...
    Ako nemas razvijene jake trbusne misice,ja bih preskocio ovu vjezbu upravo zbog gore spomenutog razloga.
    Probaj guzicu gurnuti koliko god mozes unazad,tako da trbusni misici mogu vise uskociti u pomoc...
    Ili jednostavno smanji tezinu ako osjetis da te lomi.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: good morning

      e igyboy dokle se spuštaš, tj. koliko se spuštaš nisko sa šipkom jel, dali u donjem položaju tvoriš kut od 90 stupnjeva ili ipak malo manje? pošto mislim da ta vježba ovisi o tome koliko je vježbač fleksibilan...
      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

      Comment


      • #4
        Re: good morning

        Originally posted by xpress
        e igyboy dokle se spuštaš, tj. koliko se spuštaš nisko sa šipkom jel, dali u donjem položaju tvoriš kut od 90 stupnjeva ili ipak malo manje? pošto mislim da ta vježba ovisi o tome koliko je vježbač fleksibilan...
        Ja se spustim do malo manje od 90% - isao bih i nize,ali kao sto kazes,ovisi o fleksibilnosti kompletnog straznjeg lanca...nefleksibilnost jednog zgloba uvijek uzrokuje da onaj zglob iznad stradava i podnosi veci teret,pa tako recimo nefleksibilnost kuka rezultira vecim naprezanjem lumbalnog dijela kraljeznice.
        Iz tih razloga treba jako paziti pri izvodjenju ove vjezbe...
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #5
          Re: good morning

          ja recimo mogu isto tako, nemogu baš potpuno u kut od 90 stupnjeva, ali ono dosta blizu tome, a moram reći isto da i kilaže nisu baš velike, napravio sam 3 serije 30,40,50kg.. za početak dosta, kasnije povisujemo , inače vježba je odlična, samo se šipka treba dobro smjestit na leđa i pazit na formu naravno
          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

          Comment


          • #6
            Re: good morning

            Možda je zbog slabosti donjeg dijela leđa? Pa te težina odvlaci prema dole? ipak tijelo ide u kut od 90 stup a težina nije na centru vec na kraju (na vratu),pa može to bit razlog. Ako si skuzio sto hocu rec...
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

              nije zbog leđa, već se jednostavno nisam mogao dobro namjestit, sada sam usavršio pokret i moram reć da je gm jedna od najboljih vježbi ikad, kad ju radim zacrvenim se u faci ko rak
              inače radim ju ovako otprilike

              dosada sam dogurao do 80kgx11, najvjerojatnije bih imao još koje ponavljanje sa kavezom, il bar poštenim rackom ovako kad je nakon serije ispred mene duži put do stalka uvijek ostavim još koje ponavljanje
              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

              Comment


              • #8
                Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                Ne sumnjam da je vježba odlična,radio sam je prije,mogao bi je opet nekad uvrstit u svoj program :/
                Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                Comment


                • #9
                  Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                  ja je radim s uze postavljenim nogama i imam vecu putanju pokreta, pravo ubija vjezba... i ne ide mi guzica bas tolko iza...
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                    Počeo sam je raditi prošli trening leđa i lože -.-'' loža me ubija sad -.-'' radio sam samo sa praznom šipkom za 1. put, inače su me leđa patila dosta dugo jedva sam ih uspio srediti da mogu raditi veslanja i deadlift i sve ostalo
                    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                      Gdje točno namjestite šipku - ja na liniju zadnje rame, trapez - kao i kod čučnja, ali mi skoro svaki put sklizne na vrat kada se spustim, premda je povlačim rukama natrag?
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                        Jako dobra vježba! nEki je izvode sa šipkom ali ja jeradim sa pločom iza vrata!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                          3 * 12 sa 71 kg.
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Good morning - radi li itko GM? Koja su vaša iskustva?

                            dizanje stare teme, ali upala mi u oko...

                            lomljenje leđa prema naprijed je ili do krute zadnje lože (u 90% slučajeva) ili do slabih trbušnih...

                            isto vrijedi i za čučanj i dl...


                            a šipka se drži u low bar poziciji, dakle ispod trapeza

                            Comment

                            Working...
                            X