Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoć pri odabiru rasporeda vježbi za leđa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Pomoć pri odabiru rasporeda vježbi za leđa

    Originally posted by Vedran
    Ok, ali normalno je da ćemo raditi sa manjom kilažom čučnjeve ako prije toga napravimo nožnu ekstenziju i nožni potisak npr., pa će bit manji stres za donji dio leđa kod čučnja.

    Bar tako to objašnjava Dorian Yates u Blood and guts.
    Trebamo trenirati sa što većom kilažom, a ne što manjom! Stresa na leđa se trebamo riješiti odabirom vježbi, a ne smanjenjem kilaže na vježbi!
    Dorian objašnjava kako NE RADI čučanj i kako su mu noge počele napredovati otkad ga ne radi.
    Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
    Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

    Comment


    • #32
      Re: Pomoć pri odabiru rasporeda vježbi za leđa

      Originally posted by Nin0
      Dorian objašnjava kako NE RADI čučanj i kako su mu noge počele napredovati otkad ga ne radi.
      U pravu si. Krivo sam napisao.

      Ovo što sam komentirao je sa dokumentarca "A week in the dungeon", tamo provodi tjedan dana sa nekim likom i kod treninga nogu na kraju treninga rade čučanj i objašnjava zašto.


      Ma znam da treba raditi sa što većom kilažom, ali normalno je da ako prvo radimo čučanj pa nakon toga nožni potisak, više kila ćemo dizati na čučnju a manje na nožnom potisku nego da prvo radimo nožni potisak pa onda čučanj.
      Npr. kad radim čučanj na početku treninga napravim nekih 5 serija sa 100 kg, a kada ga radim na kraju treninga nakon nožne ekstenzije, nožnog potiska, radim neke 3 serije sa 80 kn jer ne mogu više.

      Comment

      Working...
      X