Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

    Kad radim bench press , osjetim malo tricepse , malo prsa ali najvise od svega osjetim ramena

    Na pocetku ih ne osjetim tako jako al poslje jedno 6 serija ih pocnem uzasno osjetit
    i jako se zagriju i nemogu vise dizat jer me jednostavno previse bole

    Dal je to dobro i dal bi trebo dodat jos neku vjezbu za prednje il je dosta sta ga ovako osjetim na benchu?


    i prije tog radim slekove i isto me jebu ramena , koda nisu dovoljno razvijena ko sta su biceps , triceps i ostalo

  • #2
    Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

    Originally posted by forumas
    Kad radim bench press , osjetim malo tricepse , malo prsa ali najvise od svega osjetim ramena

    Na pocetku ih ne osjetim tako jako al poslje jedno 6 serija ih pocnem uzasno osjetit
    i jako se zagriju i nemogu vise dizat jer me jednostavno previse bole

    Dal je to dobro i dal bi trebo dodat jos neku vjezbu za prednje il je dosta sta ga ovako osjetim na benchu?


    i prije tog radim slekove i isto me jebu ramena , koda nisu dovoljno razvijena ko sta su biceps , triceps i ostalo
    Mozda radis nepravilno.
    Kod bencha je jako bitna tehnika.
    Puno njih griješi pri izvodjenju ove vjezbe.
    Naime, vecina ljudi koje sam vidio da rade bench previse rade upravo ramenima.
    No, da ne brbljam bezveze:


    (Victor Costa objasnjava kako raditi bench press)

    http://www.youtube.com/watch?v=wI45XAFWDoo
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

      Bench press tehniku je predobro objasnio miloš šarčev u svom dvd-u koje možeš nać ovdje negdje na forumu...
      Ja osjetim izgaranje prsa totalno kad radim onako kako je rekao...
      Uglavnom... Laktovi van,dubok udah, spuštaj 3sec diži 2 sec...

      Comment


      • #4
        Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

        Ok hvala na odgovorima , pogledo sam video sta je dao IgyBoy i postat cu nakon mjesec dana se najvise osjete ramena

        pozz

        Comment


        • #5
          Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

          osjecas rad ramena zato jer su ti ona razvijenija od prsa..... znači ramena obavljaju glavninu posla prilikom dizanja bencha a ne prsa kako bi trebalo bit...
          Zašto sam tako nabildan !??

          Comment


          • #6
            Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

            Ili još bolje rješenje od svih,radi bench sa bučicama.

            Comment


            • #7
              Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

              sta nebi trebalo bit suprotno da ono sta je manje razvijenije da se vise osjeti??

              Comment


              • #8
                Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                Ne. Uvijek preuzima najjači mišić zato jer je - najjači.
                Dobro ti je Vladebisi rekao, radi bench sa bučicama, tu ćeš odlično osjetiti prsa. Imam isti problem, prije sam radio samo ramena bez prsa, pa sise opce sa pressom ne osjećam.

                Comment


                • #9
                  Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                  ok hvala na odgovorima pozz

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                    ...slazem se sa mrijem da najjaci misic preuzima i najjaci teret...inace misici koje radimo sa benchom su: pectoralis major (unutarnji dio), deltoideus (anterior-prednji dio) i triceps brachii...ja sam imao slican problem samo se je meni najvise osjetio triceps,ali sam to donekle ublazio radom sa bucicama i po meni najboljom vjezbom za prsa pa i triceps; sklekovima na razboju.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                      Nitko nije spumenuo,kad radiš bench izbaci prsa van,tj da imas ispod donjih ledja mali luk..tako ces u rad vise ukljucit grudne misice
                      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                        Savladaj pravilnu tehniku; imaš videa na you tube-u i ovdje riječima opisano što i kao trebaš raditi
                        You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                          Originally posted by Tomi
                          Nitko nije spumenuo,kad radiš bench izbaci prsa van,tj da imas ispod donjih ledja mali luk..tako ces u rad vise ukljucit grudne misice
                          Totalno krivo govoriš! To na što ti misliš je powerlifterska tehnika bench pressa! Sakupljene lopatice, izbaćena prsa tj, napavljen mali luk u djelu donjih leđa i noge povučene bliže kukovima i povečom snagom se opireš nogama podu! Tada se pri rađenju bench pressa puno više aktiviraju donja leđa i opčenito leđa i noge! Nedavno je netko i postavio link sa raznim metodama izvođenja bench pressa!
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                            PL rade bas velki luk i cijelim tijelom guraju... Tomi je tocno rekao da se treba isprsiti i raditi mali luk, jer u suprotnom nam ramena guraju...
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                              Originally posted by igor
                              Originally posted by Tomi
                              Nitko nije spumenuo,kad radiš bench izbaci prsa van,tj da imas ispod donjih ledja mali luk..tako ces u rad vise ukljucit grudne misice
                              Totalno krivo govoriš! To na što ti misliš je powerlifterska tehnika bench pressa! Sakupljene lopatice, izbaćena prsa tj, napavljen mali luk u djelu donjih leđa i noge povučene bliže kukovima i povečom snagom se opireš nogama podu! Tada se pri rađenju bench pressa puno više aktiviraju donja leđa i opčenito leđa i noge! Nedavno je netko i postavio link sa raznim metodama izvođenja bench pressa!
                              Ne,nisam ja mislio na PL tehniku,vec lagano izbacit prsa,to ujedino znaci napravit mali luk ispod donjih ledja,naravno da straznjica mora bit na klupi,Nitko nije spominjo powerlifterski most.
                              Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                              Comment

                              Working...
                              X