Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

    E to je več ok! Učinilo mi se da si mislio na PL izbacivanje! Meni se nesviđa jer slabo gađa prsa!
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • #17
      Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

      Originally posted by igor
      E to je več ok! Učinilo mi se da si mislio na PL izbacivanje! Meni se nesviđa jer slabo gađa prsa!
      heh,ma kakvi PL bench,to je cisto za maximalna dizanja malo upotrijebis cake i vise misicnih skupina.
      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

      Comment


      • #18
        Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

        Originally posted by forumas
        Kad radim bench press , osjetim malo tricepse , malo prsa ali najvise od svega osjetim ramena

        Na pocetku ih ne osjetim tako jako al poslje jedno 6 serija ih pocnem uzasno osjetit
        i jako se zagriju i nemogu vise dizat jer me jednostavno previse bole

        Dal je to dobro i dal bi trebo dodat jos neku vjezbu za prednje il je dosta sta ga ovako osjetim na benchu?


        i prije tog radim slekove i isto me jebu ramena , koda nisu dovoljno razvijena ko sta su biceps , triceps i ostalo
        kad radis bench press, trebas spustati sipku na bradavice kako bi pogodio veci dio prsa, ukoliko spustas blize vratu, tada ce ti vecinu posla obavljati ramena

        Comment


        • #19
          Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

          Originally posted by Vule46
          kad radis bench press, trebas spustati sipku na bradavice kako bi pogodio veci dio prsa, ukoliko spustas blize vratu, tada ce ti vecinu posla obavljati ramena

          Polozaj laktova(ruku) i polozaj samih ramena diktira hoce li pogoditi vise ramena ili ne...

          To gdje spusta sipku igra puno manju ulogu. Promjenom tocke gdje se spusta sipka mjenja se dio prsnih misica koji se pogadja...
          Spustanje ispod bradavica ili na bradavice aktivira najvise donji dio sternalne glave pectoralisa. Spustanje na sredinu aktivira najvise sredisnji dio,dok spustanje na vrat aktivira najvise clavicularni dio.
          Primjeti da sam svugdje pisao "najvise",jer su ipak promjene kuta jako male,pa je tako i distribucija opterecenja pri promjeni polozaja spustanja tek nesto veca na gornji,srednji i donji dio misica - respektivno.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #20
            Kad radim kosi bench, više osjećam ramena nego prsa...?

            Ekipa imam jedno pitanje, vec dosta dugo citam forum , nisam nigdje vidio da netko ima ovakav problem.. Evo ovako, kad radim kosi bench , vise osjecam ramena nego prsa..
            Jel to tak mora bit il nesto krivo radim?

            Comment


            • #21
              Re: Kosi bench- pitanjce

              Nešto krivo radiš.Dal ga radiš sa bučicama ili sa šipkom? Kilaža?

              Comment


              • #22
                Re: Kosi bench- pitanjce

                Ista rasprava:

                viewtopic.php?f=66&t=2739
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #23
                  Re: Kosi bench- pitanjce

                  sorry nisam vidio to... Ja nemam problema kod ravnog benca, samo me kosi *ebe..
                  Kosi isto treba spustat na bradavice ili malo vise?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Kosi bench- pitanjce

                    sorry nisam vidio to... Ja nemam problema kod ravnog benca, samo me kosi *ebe..
                    Kosi isto treba spustat na bradavice ili malo vise?

                    Originally posted by Vladebisi
                    Nešto krivo radiš.Dal ga radiš sa bučicama ili sa šipkom? Kilaža?
                    Sipkom radim 50 kila

                    Comment


                    • #25
                      Re: Kosi bench- pitanjce

                      Kosi spuštaš više,na gornja vlakna,ispod ključnih kostiju.
                      Probaj izbacit prsa dok radis bench.
                      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                      Comment


                      • #26
                        Re: Kosi bench- pitanjce

                        Sorry, my bad,nisam skuzio da se radi o kosom benchu, ali generalno gledano stvar je slicna.
                        Razlike su te sto kod kosog bencha,osim lose forme izvodjenja,gdje ramena "bjeze" naprijed,grip je neadekvatan ili sl., postoji jos par mogucih razloga:


                        Jedan moguci razlog je da je nagib klupe pevelik,pa vecinu posla preuzmu ramena.

                        Drugo,moguce je da sve radis kako treba,ali da su ti ramena jednostavno predominantna i preuzmu na sebe veci dio posla.(iako se ovo djelomicno eliminira pravilnom formom izvodjenja)

                        I kao zadnje, moguce je da sve radis kako treba ali kako je u ovoj vjezbi uvijek ukljuceno prednje rame, moguce da je sam stvar "osjecaja".
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Kosi bench- pitanjce

                          Originally posted by IgyBoy
                          Sorry, my bad,nisam skuzio da se radi o kosom benchu, ali generalno gledano stvar je slicna.
                          Razlike su te sto kod kosog bencha,osim lose forme izvodjenja,gdje ramena "bjeze" naprijed,grip je neadekvatan ili sl., postoji jos par mogucih razloga:


                          Jedan moguci razlog je da je nagib klupe pevelik,pa vecinu posla preuzmu ramena.

                          Drugo,moguce je da sve radis kako treba,ali da su ti ramena jednostavno predominantna i preuzmu na sebe veci dio posla.(iako se ovo djelomicno eliminira pravilnom formom izvodjenja)

                          I kao zadnje, moguce je da sve radis kako treba ali kako je u ovoj vjezbi uvijek ukljuceno prednje rame, moguce da je sam stvar "osjecaja".
                          I da se nadovežem na kolegu,koristi bučice

                          Comment


                          • #28
                            Re: Kosi bench- pitanjce

                            Originally posted by Vladebisi
                            I da se nadovežem na kolegu,koristi bučice
                            :handgestures-thumbupright:
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                              viewtopic.php?f=21&t=4110 evo linkovi pa traži i gledaj
                              ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                              Comment


                              • #30
                                Re: Kad radim bench, najviše od svega osjetim ramena...?

                                Originally posted by Vule46
                                [
                                kad radis bench press, trebas spustati sipku na bradavice kako bi pogodio veci dio prsa, ukoliko spustas blize vratu, tada ce ti vecinu posla obavljati ramena
                                Nije istina to za ramena, upravo spuštanjem na sami vrat tkzv. guillotine bench press( http://www.exrx.net/WeightExercises/Pec ... Press.html) se najviše isključuju ramena i za gornji dio je puno bolja varijanta nego kosi bench, a ravni bi po mom mišljenju bilo bolje izbacit i kao glavnu vježbu ubacit sklekove na razboju.
                                Najveći problem u treningu prsa je kad prvo dođe do otkaza pomoćnog mišića što nam onemogućava da pogodimo ciljani mišić. Rješenje za to postoji, prvo se odradi neka izolacijska vježba(kabeli, peck-deck, itd.) pa onda glavna, i stvar je sređena, ego se ostavi kući, s njim i rasprave koliko tko diže, koje u ovom sportu imaju smisla koliko i rasprave tko ima veći.

                                Comment

                                Working...
                                X