Announcement

Collapse
No announcement yet.

Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

    Jednostavno pitanje, zašto neki Bodybuilderi kod vježbe prsa na ravnom benchu uteg ne dignu do kraja, nego samo negdi do pola.

    Nadam se da sam dobro postavio pitanje, i da ste ga shvatili, hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Vježbanje prsa

    moguce da to ima veze s (ne)opterecivanjem laktova,ili da se bolje pogodi sami pectoralni misic.not sure tho :P

    Comment


    • #3
      Re: Vježbanje prsa

      Možda koriste izomertične metode treninga! Samo ti ispružuj do kraja laktove!
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment


      • #4
        Re: Vježbanje prsa

        Vecina " benchera " u mojoj teretani natrpa ajmo rec pun k... kila ( iako to uopce nije puno ali po njima je ) i prije nego pocmu radit, pocmu se drat nesto tako da ih svi cuju i pogledaju kako ce oni sad radit bench.
        Naprave oko 3-4 ponavljanja da jedva spuste sipku,mozda nekih 5-10cm spuste i jos im treba pomoc spotera. Nakon toga se dignu,pocmu hodat ukurug po teretani kao da su osvojili Himalaju,i pocmu se kurcit.

        Comment


        • #5
          Re: Vježbanje prsa

          hahahahahahahahahaha

          Comment


          • #6
            Re: Vježbanje prsa

            U gornjem dijelu pokreta se više uljučuje triceps, možda zato, ali je netko rekao, naturalci ne mogu baš profitirati od parcijalnih pokreta.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: Vježbanje prsa

              ništa se ne bu tric manje umorio ak se na kraju ne zaključa, a pecsi će bit pod stalnom tenzijom :P
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment


              • #8
                Re: Vježbanje prsa

                Originally posted by Mir7a
                ništa se ne bu tric manje umorio ak se na kraju ne zaključa, a pecsi će bit pod stalnom tenzijom :P
                Samo bezveze nagađam!
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #9
                  Re: Vježbanje prsa

                  Laktovi se ne zaključavaju da bi prsa bila pod konstantnom tenzijom.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

                    a pod zaključavanje se misli na potpuno ispravljanje?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

                      Originally posted by FcB View Post
                      a pod zaključavanje se misli na potpuno ispravljanje?

                      da

                      Comment


                      • #12
                        Re: Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

                        jednostavno je problem sto se pri velikim tezinama dovoljno ne pogadjaju grudi tj u tom slucaju se ukljucuju i drugi misici(ramena.triceps) pa preuzimaju odredjenu ulogu u svemu...Ja recimo u zadnje vrijeme izbjegavam spustati sipku skroz do grudi jer mi laktovi propadnu duboko i onda dosta vise pogadjam ramena prilikom izbacaja a grudi jedva da i osjetim....tako isto i neki likovi ne izbacuju teg do kraja da nebi opteretili dodatnio triceps i ramena...sve je to stvar individualnosti....treba naci polozaj da kad radis vjezbu osjetis najvise taj misic..nekog puni pokret jednostavno pogadja a nekome opterecenje dosta prelazi na druge misice..tako da je to po meni sve stvar individue...osnova je puni pokret dok ne udjes u rutinu i ne ojacas dovoljno..kasnije sebi trazi polozaj u vjezbi gdje najvise osjetis upravo taj misic koji radis...i da sto manje opterecenje prenese na druge misice

                        Comment


                        • #13
                          Re: Na ravnom benchu bodybulderi uteg ne dignu do kraja...?

                          ja isto nikad ne ispruzin ruku do kraja jer se gubi konstanta tenzija na prsima,isto tako spustan do 2 prsta od prsa,nikad udarit u prsa i odbit,puno bolje napreduju prsa i opterecenje na rame je manje,pogotovo ako je cilj pogodit gornji dio prsa malo uze i kad se bench spusta blize bradi onda ni slucajno dodirivat prsa tu rame pati opako

                          Comment

                          Working...
                          X