Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

    Ni ja ne radim prednje rame.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

      Originally posted by Mir7a
      jer to onda nije military press? :S Osim ako u vojsci sad vojnici sjede na prozivci.↲plus, sjedeca verzija spa radi veliki pritisak na kicmu i opcenito je gej vjezba di ekipa obicno trpa kilazu..
      Isto kao sto i predrucenje bucicama mozes zvati predrucenje bucicama bez obzira sjedis li ili stojis .
      Nije ni bitno kako ga zoves, shvatio si sto sam htio reci, moj prvotni komentar se ionako odnosio na radne tezine. I ne, ne mislim da je sjedeca verzija "gej" nego odlicna alternativa stojecoj verziji za ljude koji imaju problema s kraljeznicom (npr. ja). "Trpanje" prekomjerne kilaze je ionako stvar vlastite gluposti i ega, a ne vjezbe.

      Originally posted by Mersault
      Ja još ne vidim zašto bi uopće bilo potrebno radit prednje rame i previše ga razvijat.
      Iz istog razloga zasto trebas raditi noge iako recimo imas "genetski jake noge" Vojnicki potisak i slicne vjezbe (Zadovoljan Mir7a? ) su odlicne vjezbe kojima ne sudjeluje samo prednje rame i svakako ih treba ukomponirati u trening.

      Comment


      • #18
        Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

        evo da se ubacim samo sa jednom vježbom koja meni super pogodi stražnji delt, dovucite klupu do crossa, legnite potrbuške, piknite težinu i radite, jednoručno jel, kad bih radio tipični fly previše bi odlazilo na trapez i nije to bilo to, ali ovako sasvim drukčije, inače mislim da su unilateralne vježbe kod ramena pun pogodak, može se koristiti veća težina, angažiraju se najjača mišićna vlakna, dolazi do smanjenja bilateralnog deficita i puno bolju koncentraciju imamo kad radimo s jednom rukom
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #19
          Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

          Originally posted by MATRIX

          Originally posted by Mersault
          Ja još ne vidim zašto bi uopće bilo potrebno radit prednje rame i previše ga razvijat.
          Iz istog razloga zasto trebas raditi noge iako recimo imas "genetski jake noge" Vojnicki potisak i slicne vjezbe (Zadovoljan Mir7a? ) su odlicne vjezbe kojima ne sudjeluje samo prednje rame i svakako ih treba ukomponirati u trening.
          to!
          nemojte si laskat i mislit da imate prevelike mišiće. Ako izjednačujete potiske i vučenja, sigurno nećete imat preveliko prednje rame. To, ili izbjegavanje trapeza je najgluplja stvar ikad. da ne pričam o gluteusima...
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #20
            Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

            Shvaćam ja što ti govoriš, ali opet ne možemo sve mišiće pobacat u istu kategoriju. Teško da će netko razviti prevelike latove da narušavaju simetriju, ali trapez i prednje rame je čest slučaj.

            Originally posted by Mir7a
            to!
            nemojte si laskat i mislit da imate prevelike mišiće. Ako izjednačujete potiske i vučenja, sigurno nećete imat preveliko prednje rame. To, ili izbjegavanje trapeza je najgluplja stvar ikad. da ne pričam o gluteusima...
            Što je preveliko? Sve se gleda u kontekstu i postoji nešto što se zove simetrija. BB je sport u kojem se ponekad namjerno zanemaruju određeni djelovi kako bi se vizualno povećali drugi. Najvažniji kriterij je estetika i nije dizanje utega samo sebi razlog.

            Comment


            • #21
              Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

              da,i ja bi se složio za jednoručne vježbe al da malo odem na offtopic o nesimteričnosti...samnom koji ide u teretanu kod kuće je sklekovima dobio prsa,a sad ih samo nastavlja derat u teretani,pa reče "sad ću samo ruke radit"...grešaka ko u priči....nadalje...kad ga vidiš sprijeda ono..ima prsa(iako je to sve previše i izgleda ne baš dobro),genetski je i uži pa ima izraženiji trapez..al iz profilla se točno vidi ta narušenost,a da ne spominjem da noge nije napravio otkad je kročio u teretanu eto toliko...ne zapostavljajate nijednu skupinu skroz...

              Comment


              • #22
                Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                Originally posted by MATRIX
                Iz istog razloga zasto trebas raditi noge iako recimo imas "genetski jake noge" Vojnicki potisak i slicne vjezbe (Zadovoljan Mir7a? ) su odlicne vjezbe kojima ne sudjeluje samo prednje rame i svakako ih treba ukomponirati u trening.
                "Genetski jake noge" aka "Jake noge od nogometa" nisu stimulirane ni kod jedne vježbe za neku drugu mišićnu skupinu. Prednja glava ramena je često dovoljno stimulirana kod treninga za prsa.
                Vježbač koji ne izvodi vježbe za prednju glavu ramena ne radi pogrešku, osim ako mu prednja glava ramena bitno ne zaostaje za srednjom. Takvi slučajevi su iznimno rijetki, gotovo nepostojeći.
                Radi li vježbač, koji ne radi noge jer su mu "jake od nogometa", grešku, nije teško zaključiti.
                Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                Comment


                • #23
                  Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                  koje od ovih vjezbi pogadaju prednje,koje srednje,a koje zadnje rame ?

                  povlacenje do brade
                  http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... right-row/
                  sjedece lateralno podizanje u pretklonu
                  http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -rear-fly/
                  sjedece lateralno podizanje
                  http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... ral-raise/
                  arnoldov potisak
                  http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... old-press/
                  stojeci potisak
                  http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... der-press/

                  Comment


                  • #24
                    Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                    Originally posted by MATRIX
                    Originally posted by Vladebisi
                    Letenje je osnovna i najbolja vježba za srednje rame.Vjerovatno ju loše izvodiš,sa prevelikim težinama pa ga nemreš pogodit kak spada.Isto tak i za zadnje rame,letenje ali u pretklonu.Ukucaj u you tube hungry like a wolf by dennis wolf&miloš šarčev pa nađi tam trening za ramena,odlična demonstracija mnogo vježbi za ramena
                    Ovo oznaceno se valjda nemoze dovoljno puta naglasiti, pogotovo kada su ramena u pitanju.

                    Smanjiti kilazu za duplo (da, duplo), dovesti tehniku do savrsenstva i kontrolirano raditi sve faze vjezbe je pravi put za napredak bocnog i straznjeg ramena. Tek kada se tehnika izvodjenja izbrusi do savrsenstva i zbilja osjeti ciljani misic treba polako poceti s povecanjem kilaze, ali u vrlo malim kolicinama.

                    Neka opca pravila za odrucenje s bucicama (stojece) bi bio:

                    * Tijelo blago poviti naprijed (tek toliko da bucice u pocetnoj tocki vise ispred tijela)
                    * Ne koristiti cheating (ljuljanje tijela), eventualno ga koristiti samo u posljednjoj, najintenzivnijoj seriji, ako ga koristite u prvoj seriji tezine s kojima radite su prevelike i evo vam razloga zasto bocna ramena ne rastu
                    * Laktovi blago povijeni i ukruceni tijekom cijelog gibanja
                    * Laktovi u gornjoj tocki gibanja moraju biti iznad rucnog zgloba sake a samim time
                    * Sake su u gornjoj tocki blago povijene prema dolje (kao da istacete vodu iz case)
                    * Raditi kontrolirano uzlaznu i silaznu fazu gibanja
                    * U najvisoj tocki gibanja laktovi nebi trebali prelaziti horizontalnu liniju ramena

                    Jedine vjezbe za ramena za koje smatram da se trebaju koristiti nesto vece tezine je vojnicki potisak (bucicama ili dvorucnim utegom) na klupi s naslonom (s naslonom zbog toga sto ogranicava mogucnost ljuljanja tijela te samim time tjera na dizanje misicima) i povlacenje dvorucnim utegom do brade.

                    Pozz
                    ovaj post je ko stvoren za mene,
                    1.zaostaje mi srednje rame ili mi se to cini posto sam sad na masi
                    2.kad radim s laksim tezinama i sporije tocno osjecam poslje serije kako me peku ramena,al ja sam takav da ako mogu podici vise idem na tu opciju i tako za ramena stavim vecu kilazu i onda ne uspijem pogoditi kako treba
                    3.zadnje rame sam popravio upravo tim sto sam smanjio kilazu

                    sad sam u trening ubacio i povlacenje do brade:
                    znaci trening je ovakav:
                    lat rais 3x8-10
                    pov do brade 3x8-10 al radim ga tako da pogodim srednje rame
                    lat raise u pretklonu 3x10-12
                    shrug 3x8-10

                    jeli to ok?
                    Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                      O.k. je.
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                        Originally posted by PatrickStar
                        O.k. je.
                        taj sam odg cekao hehe
                        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                          Originally posted by 19112011nike
                          koje od ovih vjezbi pogadaju prednje,koje srednje,a koje zadnje rame ?

                          povlacenje do brade
                          http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... right-row/
                          sjedece lateralno podizanje u pretklonu
                          http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -rear-fly/
                          sjedece lateralno podizanje
                          http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... ral-raise/
                          arnoldov potisak
                          http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... old-press/
                          stojeci potisak
                          http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... der-press/
                          Trapez i malo srednje rame
                          Zadnje rame
                          Srednje rame
                          Prednje i srednje rame
                          Prednje rame
                          Only dead fish go with the flow.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                            -zar stojeci potisak ne udara vise srednje rame?

                            Comment


                            • #29
                              Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                              Originally posted by ibro10 View Post
                              -zar stojeci potisak ne udara vise srednje rame?
                              ne...u pravu je ovaj iznad
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #30
                                Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                                -gdje mogu naci link da vidim koja je vjezba za sta? usput hvala

                                Comment

                                Working...
                                X