Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izgubljene tajne trbušnih mišića

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izgubljene tajne trbušnih mišića

    nam došao trener, tvrdeći da ima metodu treninga koji bi smanjio obim struka za tri nedjelje, letio bi kroz vrata. Srećom, Don Alessi veoma brzo prica, i prije nego sto smo ga predstavili trotoaru, ubijedio nas je da ima neke vrlo zanimljive ideje.

    Unutrašnja grupa trbušnih mišiča, transversus abdominus i lumbar multifidus, koji se nalaze ispod ravnih trbušnih mišicč i vanjskih kosih, kontrolisu disanje, stav i apsolutnu snagu tijela. Aktivacijom ovih mišiča ćemo povećati napetost u torakalno-lumbarnoj fasciji i povećati pritisak unutar abdomena. To znači povećanje stabilnosti kao i snage leđa.

    Pozitivne strane ojačavanja unutrašnje grupe trbušnih misiča jesu smanjenje bolova u leđima, povećanje snage, smanjivanje obima struka. Štoviše, nije neobično da osoba smanji obim struka i za 2.5 cm, za svega 3 sedmice ovog programa.

    Uvucite stomak!

    Lanac je jak samo onoliko koliko je jaka njegova najslabija karika. Prije 25 godina, ljekari su ustanovili da su sportisti koji su trenirali sa pojasevima daleko podložniji povredama donjeg dijela leđa. Pojas doslovce ne dozvoljava dubokim mišičima da rade svoj posao i na taj način se jačaju i razviju, sto može dovesti do struktularne neravnoteze i povreda leđa.

    Bodibilderi Arnoldove ere su znali za važnost jačanja dubokih trbušnih mišića, Štoviše, imali su naviku prezentirati snagu tih mišiča izvedbom "vakuum" poze




    Ova poza je ujedno i sjajna ilustracija kako se ova vježba izvodi - jednostavnim snažnim uvlačenjem stomaka i zadržavanjem u tom položaju dok ne počnemo osjetiti "gorenje" mišiča. U tom položaju i kontrakciji mišiče zamrzavamo barem 10 sekundi. Osjetit ćemo kontrakciju mišiča u blizini kičme, dakle, ispod samih trbušnjaka.

    Kod izvođenja vježbi je jako bitno da izbacujemo zrak stomačnim disanjem, a ne plućnim. Kada stomak dovodimo u poziciju za vježbu, trebamo IZDISATI stomačnim mišićima, a ne udisati plućnim (sto ce većina ljudi činiti zbog pogrešne metode disanja). Također, može se plitko i brzo disati, ali treba paziti da disanje ne bude dovoljno duboko da narusi kontrakciju.
    Pošto su duboki trbušni mišići sporo-kontrahujuci, i mišići koji drže stav tijela (intenzivno se koriste), možemo ih trenirati svaki dan a da ih ne pretreniramo.

    Prvi tjedan
    Ležeci "vakuum".
    Legnemo na leđa, uvučemo stomak izbacujući zrak i u postignutoj kontrakciji mišiće zadržavamo od 10 do 30 sekundi.
    Ovo vršimo u 3 serije.


    Drugi tjedan
    Vakuum kontrakcija u pozi kada klečimo na rukama i nogama.
    Takozvana "doggy" poza. Noge su raširene u širini ramena, donji dio leđa treba malo saviti, a ramena spustiti.
    Kontrakciju držimo 30 do 90 sekundi.
    3 serije


    Treći tjedan
    Stojeća vakuum kontrakcija.
    3 serije x 2 minute
    Kada bi
    Attached Files
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

  • #2
    Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

    neki dan sam to spominjo Instict-u pa me popljuvo

    evo ti sad...
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

      Ma baš sam čitao o tome! Kao i sve drugo, svi i,aju svoje mišljenje a niko nije ni probao što je najgore!

      Isto kao za GVT štp tvrde da su opali na snazi a 3. faza gvt-a je zahtjevnija od bilo kojeg programa, OVT mu nije do koljena!

      Oču samo reći da su rjetki koji su isprobali a svi bi nešto rekli o tome!
      Ja ču probat pa kud puklo da puklo!
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment


      • #4
        Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

        Originally posted by KeLavra
        neki dan sam to spominjo Instict-u pa me popljuvo

        evo ti sad...
        ja ti necu 10 puta govoriti sto si krivo napisao. Nije problem u vjezbi vec u onome sto ti tvrdis i kako tvrdis.
        usput - ni na ovim uputama ne pise nista o izbacivanju 6-packa i zadrzavanju bocnih misica uvucenih.,..

        Comment


        • #5
          Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

          je ko provao ove vježbe za trbišne??

          meni se čini kao glupost ali neznam ako je učikovito i ako je neko probao nek mi javi pada i japocnem
          Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

          Comment


          • #6
            christiano ronaldo trbusni jel se mogu dobiti u 8 mjeseci ?

            zanima me ljudi jel se mogu dobiti trbusni kao ronaldo u 8 mjeseci do ljeta pozz

            Comment


            • #7
              Re: christiano ronaldo trbusni jel se mogu dobiti u 8 mjeseci ?

              omg,jel može ovo lock plssssss.

              Comment


              • #8
                Re: christiano ronaldo trbusni jel se mogu dobiti u 8 mjeseci ?

                Originally posted by maky25
                zanima me ljudi jel se mogu dobiti trbusni kao ronaldo u 8 mjeseci do ljeta pozz
                glupo pitanje al mogu ali isto ko i on nećeš imati ovisi o genetici i tvom stanju sada.....pravilna prehrana i trening u 8 mj nema problema
                Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.

                Comment


                • #9
                  Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                  valjda sam potrefio temu...
                  Dakle, definitivno sam pronašao dve vežbe koje mi jačaju stomak efikasno.
                  Prva, podizanje ravnih nogu dok visim u zgibu, a zatim što sporije spuštanje nogu, bez krivljenja u kolenima. Do skoro nisam mogao da podignem ravne noge (bez cimanja), pa sam vežbao sa savijenim u kolenima. Sad uspem da uradim 3-5 ponavljanja sa perfektno pravim nogama i SPORO.

                  Druga vežba je iz joge, NAULI KRIYA, i mislim da deliuje slično kao vakuum koji su radili BB stare generacije.
                  Nju još ne mogu da radim u potpunosti, jer nemam kontrolu nad mišićima. Priprema za nju bi bila jedna druga vežba, UDDIYANA BANDHA. Probajte da je uradite pravilno, oko 10 puta i videćete kako vam se struk stanji i nema onog otečenog izgleda...
                  http://www.youtube.com/watch?v=1P1Lo-73Y3M


                  A kad to savladate, pređete na NAULI KRIYA)))) Ovo je već fascinantna kontrola, bar za mene...
                  http://www.youtube.com/watch?v=KqARVEOOvAM
                  Last edited by vege; 03-10-11, 10:33.
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #10
                    Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                    Dakle, definitivno sam pronašao dve vežbe koje mi jačaju stomak efikasno.
                    Prva, podizanje ravnih nogu dok visim u zgibu, a zatim što sporije spuštanje nogu, bez krivljenja u kolenima. Do skoro nisam mogao da podignem ravne noge (bez cimanja), pa sam vežbao sa savijenim u kolenima. Sad uspem da uradim 3-5 ponavljanja sa perfektno pravim nogama i SPORO.
                    to je jedna od boljih vjezbi ja radin vec dosta dugo to i ovo
                    (ovo sta hanibal radi i drzi klinca u ruci)

                    Comment


                    • #11
                      Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                      like like postovi. ja san isto zadnje vrinome počeje prakticirat podizanje nogu dok visin u zgibu, al na načn da podignen noge skroz iznad glave
                      Originally posted by Jurica
                      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                        vidin da mi je neko edita post pa sad video ide od 00:00 ugl vjezba na koju san mislia je na 2:20 cca ako me pamcenje sluzi

                        Comment


                        • #13
                          Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                          Originally posted by FEARiTseLF View Post
                          vidin da mi je neko edita post pa sad video ide od 00:00 ugl vjezba na koju san mislia je na 2:20 cca ako me pamcenje sluzi
                          A super je i ta vežba! Probaću, ali bez klinca
                          Đuze, pa i mislio sam noge skroz do gore, do šipke To mi je novi "uspeh", nisam do skoro mogao više od do 90 stepeni u odnosu na trup... Ali vežbao sam sa savijenim kolenima i relativno brzo uspeo i sa pravim. MA, SAMO VEŽBA i čovek sve može!
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                            jako ti je teska ta vjezba neces moc odma sigurno a radi se sa 2 ruke bez klinca naravno : )))
                            pogodi vrhunski cijeli core
                            pa javi kako ide ; ))

                            Comment


                            • #15
                              Re: Izgubljene tajne trbušnih mišića

                              a sta mislite o ovom uvlacenju stomaka, da i ja pocnem malo, ma da mi je uzak struk, al volio bi jos ga malo suzit, samo nekako mi glupo je to, nelogicno jbga
                              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                              Comment

                              Working...
                              X