Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

    Povišen kreatinin, pijem kreatin. jel trebam prestat pit kreatin?

  • #2
    Re: nalaz krvi i mokrace

    Ako imaš povišen kreatinin onda ga prestani uzimati na neko određeno vrijeme a ne za stalno
    Last edited by arianko; 23-02-12, 00:56.

    Comment


    • #3
      Re: nalaz krvi i mokrace

      Zanemari moj prvi post. Nisam bio niti svijestan što pišem a nisam ni pročitao dobro tvoj problem.
      Sada sam švrljao internetom i našao sam moguče uzroke problem s jetrom ili bubrezima.
      Evo ti jedan citat.

      "kreatinin nastaje kao nusprodukt razgradnje bjelančevina(proteina)
      nastaje u jetri u cikulsu ureje i izlučuje se bubrezima.
      može biti problem sa jetrom
      može biti problem sa bubrezima
      ili
      jednostavno je u zadnje vrijeme jeo puuuuno mesa ili pak uzimao neke proteinske pripravke"

      Sumljam da je problem radi proteina jer bi po tome svi pocrkavali.

      Comment


      • #4
        Re: nalaz krvi i mokrace

        pio sam kreatin a dnevno sam jeo proteina oko 120-180, ovisi kak mi se da koji dan

        Comment


        • #5
          Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

          Odi pregledati burege i jetru. Bar bi ja tako napravio, jer baš i ne vjerujem da je od proteina i kreatina.

          Comment


          • #6
            Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

            Kada ideš vaditi krv onda ne bi trebao jesti 13-14 sati prije toga; to znači ako si krv vadio u 7 ujutro da nisi smio jesti poslije 18 sati dan prije. Ako si nakon 18 sati jeo nešto proteinsko, normalno je da ti je kreatinin povećan, a vjerojatno i urea.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

              Originally posted by kelly View Post
              Kada ideš vaditi krv onda ne bi trebao jesti 13-14 sati prije toga; to znači ako si krv vadio u 7 ujutro da nisi smio jesti poslije 18 sati dan prije. Ako si nakon 18 sati jeo nešto proteinsko, normalno je da ti je kreatinin povećan, a vjerojatno i urea.
              jeo sam 5h prije vadenja, 300g posnog sira. to je bilo oko 2h, a 3h prije toga p+uh nakon treninga, i jos sam popio shake sa kreatinom, a doktor digao cjelu paniku, sad ce me ponovo slat vadit krv

              Comment


              • #8
                Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                Heh, sta mislis zasto imas povisen kreatinin? Upravo zato sto pijes kreatin. Ne zato sto ti bubrezi ne rade kako treba nego jednostavno zbog povecane koncentracije kreatina, proizvodis visak kreatinina. Nista strasno. Ako si u mogucnosti obavit daljnje pretrage, odradi ih.
                "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                Youtube shit
                Web

                Comment


                • #9
                  Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                  Oprosti sto ti uljecem u temu ali imam sličan problem..pa da ne otvaram nove teme, molio bi za odgovore sto prije. Inace treniram pet put tjedna u teretani, prehrana i trenizni su mi dobro poslozeni. Od suplemenata uzimam protein i to od MVP nutrition dvije mjerice dnevno s tim pijem i jos nekih 50-ak grama dekstroze, uzimam isto i MVP kreatin monohidrat i to tako da ne radim punjenja nego u dane treninga uzimam 5g prije i 5 poslje u Pmw-u i tako mjesec dana nakon toga napravim pauzu od kreatina tjedan dana i opet nastavim, uzimam jos i multivitamin od dymataz-a jednu tabletu dnevno te omega 3-6-9 dvije tablete dnevno(MVP). Vode pijem oko 7 l dnevno al ciste vode ne racunam iz drugih izvora.Dok mi traje trening popijem litru vode. Evo sad mog problema..jucer sam dobio temperaturu 39.2 i bilo mi je stvarno lose , pa sam otisao kod doktora i posto je tamo neka mlada doktorica bila dala mi je izvaditi krv. Taj dan os suplemenata uzeo sam mjericu proteina, multivitamin. jednu tabletu ribljeg ulja, te sam jos uzeo tabletu za alergiju i dva lekadola da mi spuste febru malo. e sad kad sam izvadio krv imao sam sto i vidjeti kretinin mi je bio povisen i to 134 a gornja granica je 125, takoder bile su mi povecane ALT 137 a gornja granica je 48 , te AST 96 a gornja granica je 38, poviseni su mi bili i baziofili te nesegmentirani granulocit 9 gornja granica 2. Evo sve sam detaljno opisao pa bi sad molio ako moze pomoc da znam hocu li nastaviti sa suplementima ili ne..jer ja ih ne smatram losima...a sad neznam dal je ovo od njih ili od toga sto sam imam febru.¨¨

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                    kreatinin je obicno povisen kod osoba sa vecin proteinskim unosom, dok san leza u bolnici rekla mi doktorica da vecina sportasa ima povecan, napravi pregled na ultrazvuku i ako su bubrezi u redu to je najvjerojatnije zbog toga

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                      Da ne otvaram novu temu, imam slicni problem.
                      Znaci danas sam dobio test nalaza krvi od prije 2 mjeseca te bi urea trebala biti izmedu 2.7 i 6.8 a meni je 8.6! Pricao sam sa doktoricom koja mi je dala nalaz i ona je rekla da je to normalno, nije nista zabrinjavajuce, no da nebi smio tako dugorocno imati jer bi moglo biti opterecujuce za bubrege. Moja stara vam je medicinska sestra i ona je popila svu pamet ovog svijeta (jer je sebi u glavi pametnija i od doktora), te je poludila kad je vidjela nalaz a ja 5min prije rekao da necu jest sladoled u 10 navecer. Uglavnom kreatinin mi je 74 a trebao bi biti izmedu 60 i 104. Znaci donja granica, nista zabrinjavajuce. I sada sam slusao polusatni monolog od stare kako cijela obitelj s njene strane ima problema s bubrezima itd. i kako ce me za mjesec dana odvest kod sebe u bolnicu opet na test krvi (!), te kako ja nisam normalan jer sa 17 godina koristim one vejeve i imam poremeceno misljenje o sebi i ne hranim se dobro (citaj - ne jedem čips i sladolede) i idem u krajnosti, bla bla bla... Ona ne zna da koristim i kreatin. Nasla mi je bocicu prije pol godine u ladici i mislila valjda da sam na steroidima (roze tabletice, omfg) i od tada ga "ne koristim" jer ce mi od tog muda atrofirat.

                      Sada me muci kako da izbjegnem da mi na sljedecem testu bude opet urea povisena, a nedaj Boze i kreatinin? Prosli puta nisam vodio racuna 1% o tome jel' jedem 18 sati prije i ja mislim da je cisto do toga, no sada sam redovit sa kreatinom, te imam jos malo povecan unos proteina nego prije. Ugl, mislio sam 2 dana prije procistit se s puno vode i tih 18 sati prije nista ne jesti, te ne uzimati kreatin 3 dana prije (kre-alkalyn). To bi trebalo dati cisti nalaz?

                      Ispricavam se na kaoticnom postu, trenutno sam nevjerojatno zivcan.
                      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                      Napreduje se... Avatar^^

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                        ja si kontam da je dosta toga vezano uz vodu,ja je pijem prilicno malo s obzirom da koristim dosta toga od suplemenata.....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                          Originally posted by simbaaa View Post
                          ja si kontam da je dosta toga vezano uz vodu,ja je pijem prilicno malo s obzirom da koristim dosta toga od suplemenata.....
                          Ista stvar... ma normalna je stvar da je povisen nalaz ako se jede prije vadenja krvi i davanja mokrace, a ja sam uredno cak i doruckovao prije toga jer nisam znao da cu vadit, ali ako mi na sljedecem bude opet iole poviseno, nadrapao sam...
                          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                          Napreduje se... Avatar^^

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                            Originally posted by Aronnax View Post
                            Sada me muci kako da izbjegnem da mi na sljedecem testu bude opet urea povisena, a nedaj Boze i kreatinin?
                            Zadnji put kad sam vadio krv urea i kreatinin bili su mi blizu gornje granice, ali ja sam jeo oko ponoći piletinu i kuhana jaja. Rekla mi je doktorica da ne bi trebao jesti 13-14 sati prije vađenja krvi, znači zadnji obrok najkasnije u 18 sati ako vadiš krv sljedeće jutro oko 07h. Mislim da mi je isto i riss potvrdio.
                            Onda bi trebalo biti u redu.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nalaz krvi i mokrace, povišen kreatinin - Jel trebam prestat pit kreatin

                              Da, tako sam i racunao jer sam ja i ujutro jeo pa mi je zato definitivno i poviseno... No tesko da ce mi biti poviseno zbog sportske prehrane? Jedem ono tipicno nesto malo vise od 2g P po kg dnevno...
                              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                              Napreduje se... Avatar^^

                              Comment

                              Working...
                              X