Announcement

Collapse
No announcement yet.

Marihuana, uticaj na zdravlje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

    Ja iskljucivo konzumiram da preveniram stres i opustim misice kao sto sam vec i spomenuo, povremeno, no sad se zaredalo 3 tj. svakodnevnog konzumiranja i mogu reci da je zbilja nepotrebno jer spavao ja 8 ili 10-11h nije mi dovoljno jednostavno, jednom-dvaput tjedno je cist ok (tad u krevet s curom ukljucit neki film i naravno, ne pogledat ga do kraja) ..ovisnost je kao sto dizajner kaze individualna, a tek subjektivno stajaliste o tome dal si ovisnik ili ne, ja cu sad isto pauzu napraviti, muka mi je vise jednostavno...sto se tice stetnosti, jednostavno slusam tijelo, kad vidim da pretjerujem s necim ostavim se toga iako je i to upitno i individualno, pa cak i subjektivno
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • #32
      Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

      [QUOTE=dizajner;948868]Slažem se sa svime osim sa kranjim po meni vrlo zatvorenim zaključkom.

      Ali vrlo dobro je pitanje tko i zašto poseže za konzumiranjem. No mogu reći iz mojeg iskustva da je većina zbog čistog odvaljivanja = nezadovoljstvo sobom, što na kraju donosi loše i prekomjerno korištenje. Tako isto ljudi posežu i za aalkoholom, no ono je legalizirano, reklamira se, i odobrava se. Već iz toga mogu reć ida nešto ne štima sa društvenim nepisanim i pisanim pravilima.[/QUOTE kritika na mjestu
      Svatko je krojač svoje sudbine

      Comment


      • #33
        Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

        kolko se kod vas u drugim krajevima Hrvatske kreću cijene marihuane,kolko vas košta gram?

        kod nas 100kn košta ''gram'',sad -->kolko bude u tom gramu to nitko nezna,ali dobije se 3-4 ''heada'' ili cvijeta....

        Comment


        • #34
          Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

          Želim naglasiti da marihuana više šteti nego što nudi benefita. Postoje iznimke ali mislim da ovdje takvih nema. Mi smo ipak sportaši. Opuštanje? Nauči autogeni trening. Za puno dobrih stvari treba truda, volje i propitivanja. Short cut postoji pa tko voli neka izvoli.
          Svatko je krojač svoje sudbine

          Comment


          • #35
            Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

            Kanabis je prvenstveno štetan u legalističkom smislu,
            dugogodišnji redoviti konzumenti će prije il kasnije gotovo sigurno imat susret s organima provedbe zakona (kao npr. jedan poznanik dok se vozio navečer u automobilu) a posljedice toga mogu bit neugodne za npr. buduće zaposlenje. Jasna stvar da mora birat koga bi poslodavac prije zaposlio, te kakva reputacija prati "pot headove" (to često koriste u američkim filmovima, stereotipnih prikaz takvih likova)

            Povremeno i "samo" nažalost nije to da si 3-4 puta tjedno napušen, to se onda već zove problem.

            Comment


            • #36
              Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

              Originally posted by RNMI View Post
              Kanabis je prvenstveno štetan u legalističkom smislu,
              dugogodišnji redoviti konzumenti će prije il kasnije gotovo sigurno imat susret s organima provedbe zakona (kao npr. jedan poznanik dok se vozio navečer u automobilu) a posljedice toga mogu bit neugodne za npr. buduće zaposlenje. Jasna stvar da mora birat koga bi poslodavac prije zaposlio, te kakva reputacija prati "pot headove" (to često koriste u američkim filmovima, stereotipnih prikaz takvih likova)

              Povremeno i "samo" nažalost nije to da si 3-4 puta tjedno napušen, to se onda već zove problem.
              Pitanje je kako to da alkoholičar nema "legalisijčkih" problema kod npr. zaposlenja? Ne želim izjedničavat alkohol i marihuanu, jer to je i glupo, ali ovo je licemjerno. Npr zabranit alkohol je također glupo jer se 70 ili 100% alkohol korisit u razne svrhe koje nemaju veze za pijenjem.
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

              Comment


              • #37
                Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                Pa to onda reci zakonodavcima jer su to oni odredili, a ne ja,
                i dok se to ne promijeni, nažalost stoji činjenica da zbog "trave" možete upast u daleko veće probleme sa organima vlasti nego zbog npr. alkohola. A svakodnevni korisnik će "naletit", to nije pitanje hoće li, nego kada.
                Uz to namjestili su fino i cijene, pa je ta "rekreacija" postala prilično skup i egzotičan sport.

                S druge strane, nisam sklon nekakvim radikaliziranjima i apsolutnog suzdržavanja od nečega,
                ali osobno smatram da ako se netko može fanatično odreći loše hrane u svrhu specifične BB prehrane, onda ne bi bilo od njega dosljedno da istodobno mu bude sasvim prihvatljivo postati ovisnik o kanabisu, pa čak i cigaretama.

                Comment


                • #38
                  Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                  Kad se već uspoređuju alkohol i marica, evo nekih studija o tome:

                  http://matrixworldhr.wordpress.com/2...a-tkivo-mozga/

                  http://matrixworldhr.wordpress.com/2...e-tezih-droga/

                  I još o marihuani:

                  http://matrixworldhr.wordpress.com/?...=Pretra%C5%BEi

                  Comment


                  • #39
                    Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                    Originally posted by simba1 View Post
                    Hm, da nema učinka na mozak (mislim da tu ovisi o kojoj količini pričamo, kojem vremenskom razdoblju konzumiranja, jel to svakodnevno il isvaki drugi, svak itreći dan, samo za vikend, koja je dob uživatelja, i još mnogo parmaetara koje teba uzeti u obzir,). Trebat će vremena da se sazna što je a što nije. Oni su uzeli 18 mjesec, mlade od 16 do 20 godina, - šta je sa onima koji puše 5 ili 10 godina i više...

                    Pušenje za razonodu tu i tamo, za kreativan rad, ali svaki dan za zdravu osobu (fizičkom smislu) je nepotrebno. Ako utječe na mozak još gore, ako ne utječe, ne opravdava da se čovjek mora napušavat svaki dan, te da bude ovisan i da bježi od nekakvih problema. Tada ih neće rješavat nego će si zapalit i reći, ah život je ipak OK, a ostatak života će trpit. Nema smisla, ako uživanje alkohola, trave i sl. stvari postaje jedini smisao života ili veći dio smisla života, onda je zaglibio. A utjecaj na zdravlje može pogoršat ili održavat postojeće stanje, ovisno jel ima negativan ili nikakv utjecaj. Da ima pozitivan utjecaj na fizičkom planu, jednostavno ne vjerujem. Ako pretpostavim da ima pozitivnog utjecaja, onda je to super. No i dalje ostaje pitanje psihičke ovisnosti i još mnogo toga (negativnog) za što mi ne treba nikavog istraživanje jer sam sam na sebi godinama testirao.

                    I sami kažu:

                    Da ne bi bili u zabludi, mi ne promoviramo uživanje marihuane, već samo želimo da se iznosi objektivna istina o nekoj biljci, te da se shvati prava vrijednost ove biljke koja očito predstavlja veliki svjetski problem, a svakako ćemo popratiti svako iznošenje relevantnih studija koje dokazuju ne samo njenu neškodljivost, već i njenu učinkovitost.
                    Biljka kao biljka je svestrana, i ima učinkovitosti, ali kad je pitanje pušenje (samo jedan segment njenog korištenja), ne mogu se složit da je OK.
                    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                    Comment


                    • #40
                      Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                      Jako dobro napisano, potpisujem (bez određenih osobno praktičnih dijelova).

                      Comment


                      • #41
                        Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                        h.png

                        Zloupotreba psihoaktivnih supstanci:uloga
                        farmaceuta
                        Mirjana Đukić i sur.
                        Svatko je krojač svoje sudbine

                        Comment


                        • #42
                          Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                          Mada je povezanost između konzumiranja kanabisa i shizofrenije poznata iz doba Antike, još uvijek je priroda tog odnosa, zbog svoje složenosti i mnogih pitanja na koja nemamo odgovore, nedovoljno istražena,. Mnogi su autori u različito vrijeme i različitim studijama pokušali prikazati modalitete te povezanosti. Istraživanja pokazuju da je kanabis odgovoran za tzv. «kanabinoidnu psihozu» i značajan otežavajući faktor kod pojave shizofrenije, te da čak može provocirati simptome shizofrenije u situacijama kada se bolest realno nije pojavila. Ta sličnost između simptoma bolesti i sličnih simptoma koji se javljaju kod većeg broja konzumenata kanabisa, navodi na hipotezu o povezanosti konzumiranja kanabisa i shizofrenije, napose kada se uz kanabis konzumiraju druge psihoaktivne supstance. No, sinergično djelovanje kombiniranog konzumiranja droga još uvijek je slabo istraženo.

                          ........

                          Psihosomatski poremećaji konzumiranja marihuane

                          Učinci intoksikacije marihuanom, kao i ostalim psihoaktivnim tvarima, ovise dijelom o jačini i veličini doze. Niske doze marihuane daju osjećaj opuštenosti i druželjubivosti, zbog čega je ona naročito popularna kod adolescenata. Veće doze međutim dovode do brzih izmjena emocija, otupljuju pozornost, fragmentiraju misli i oštećuju pamćenje. Vrlo visoke doze izazivaju halucinacije slične onima kod LSD-a, uključujući i ekstremnu paniku. Mnogi korisnici najčešće se dovedu u stanje veće opijenosti nego što su namjeravali. Ljudi koji su imali psihološke probleme prije konzumiranja marihuane, općenito podliježu većem riziku. Učinak marihuana ovisi i o jačini THC-a(delta-9-tetrahidrokanabinol), aktivnog sastojka marihuane, koji je danas višestruko povećan, prema nekim podacima od 04% THC 1970. do 28% 1990. godine (Marijuana Research Findings, 1990.) 7/ Pod utjecajem marihuane dolazi do gubitka pamćenja, odnosno do nemogućnosti osobe da se u trijeznom stanju, ili bez djelovanja marihuane, prisjeti nečega pod djelovanjem droge. Ako se ima na umu broj učenika i studenata koji konzumiraju marihuanu i sve veća jačina kanabisa, broj mladih koji zbog marihuane ugrožavaju učenje sve je značajniji.
                          Istraživanja su pokazala da marihuana umanjuje psihomororičke vještine potrebne za vožnju automobila. Broj smrtnih slučajeva u prometu i broj uhićenih vozača pod utjecajem marihuane ukazuju da ona ima razmjerno značajnu ulogu u ukupnom broju nesreća i uhićenja.
                          Kandel i suradnici su istražili učinke marihuane na uzorku od 1004 osobe starosne dobi oko 25 godina. (Kandel, 1986.) 8/ Utvrdili su štetne posljedice intenzivne uporabe marihuane, uključujući veći broj razvoda, više delinkvencije, više traženja pomoći stručnjaka za mentalno zdravlje, manje stabilne obrasce zapošljavanja i sl. Oni upozoravaju da je teško razlučiti posljedice konzumiranja marihuane, jer je teško odvojiti učinak marihuane od učinka drugih tvari koje pušači marihuane također koriste, posebno alkohol, kokain i heroin.
                          Mada ne postoje dokazi da marihuana ima nepoželjni učinak na normalno srce, postoji opasnost za ljude koji od ranije imaju srčanih tegoba (povećava se broj otkucaja). Vrlo je vjerojatno da će pušenje marihuane imati štetne posljedice i na osobe s zdravim srcem kada ostare. Dugotrajna uporaba marihuane može ozbiljno oštetiti strukturu i funkciju pluća. Istraživanja su pokazala da se vitalni kapacitet pluća smanjuje od jedne popušene cigarete marihuane jednako kao od šesnaest običnih cigareta. (Tashkin, Clavarese i Simmons, 1978.) 9/
                          Postoje dokazi da marihuana može biti štetna za reprodukciju, slabiju pokretljivost spermija i sniženu plodnost. (Hembree, Nahas i Huang, 1979.) 10/ Kod žena konzumiranje marihuane može dovesti do poremećaja ovulacije i skratiti period fertilnosti. Istraživanja na štakorima pokazala su da sastojci marihuane mogu proći kroz barijeru placente i tako utjecati na fetalni razvoj.
                          ( Vardaris i sur., 1976.) 11/ Eksperimenti s ženkama resus majmuna, u kojima su korištene razine THC koje odgovaraju intenzivnoj uporabi marihuane kod ljudi, upozoravaju na veoma čest gubitak fetusa. Ovi rezultati na životinjama upućuju na mogućnost da umjerena i intenzivna uporaba marihuane ometa reprodukciju i fetalni razvoj.
                          Predmet posebnog interesa kod proučavanja učinaka marihuane jeste njezin sinergijski učinak s drugim drogama, napose alkoholom. Dosadašnja istraživanja pokazuju da se sinergijom pojačavaju opisani negativni učinci na percepciju, kogniciju, motoričku aktivnost, rad unutrašnjih organa i reprodukciju. (Siemens, 1980.) 12/

                          POREMEĆAJI VEZANI UZ PSIHOAKTIVNE TVARI

                          POVEZANOST ZLOUPORABE KANABISA
                          I SHIZOFRENIJE
                          Svatko je krojač svoje sudbine

                          Comment


                          • #43
                            Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                            Još ovo:

                            http://www.health.gov.au/internet/drugs/publishing.nsf/Content/languages/$FILE/Bosnian.pdf
                            Svatko je krojač svoje sudbine

                            Comment


                            • #44
                              Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                              Originally posted by Masahiko Kimura View Post
                              DAAAA !! KAKO NEEE ?!

                              od trave ljudi više umiru nego od side,eno u Kazahstanu prekjučer umrlo 30 mladih ekstremista koji su zapalili joint,TRUE STROY -.-
                              Za Kazahstan nisam siguran, morat ću ti vjerovat. Ali čini se da si u pravu, od marihuane možeš umrijeti.
                              http://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/me...ch-0?&l_over=1
                              Svatko je krojač svoje sudbine

                              Comment


                              • #45
                                Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                                Originally posted by RNMI View Post
                                Pa to onda reci zakonodavcima jer su to oni odredili, a ne ja,
                                i dok se to ne promijeni, nažalost stoji činjenica da zbog "trave" možete upast u daleko veće probleme sa organima vlasti nego zbog npr. alkohola. A svakodnevni korisnik će "naletit", to nije pitanje hoće li, nego kada.
                                Uz to namjestili su fino i cijene, pa je ta "rekreacija" postala prilično skup i egzotičan sport.

                                S druge strane, nisam sklon nekakvim radikaliziranjima i apsolutnog suzdržavanja od nečega,
                                ali osobno smatram da ako se netko može fanatično odreći loše hrane u svrhu specifične BB prehrane, onda ne bi bilo od njega dosljedno da istodobno mu bude sasvim prihvatljivo postati ovisnik o kanabisu, pa čak i cigaretama.
                                nisam još pročitao u novinama da se Štef iz Zagorja napušio domačice i da je pobio pola familije sa sekirom.
                                However, znao sam naletjeti na članak da je to napravio dok je bio pijan. Ili da se netko pijan kurčio s brzim autom i na taj način presudio sebi i još par ljudi.... toliko o tome što te može dovesti u veće probleme

                                Originally posted by Početnik View Post

                                Psihosomatski poremećaji konzumiranja marihuane...
                                fascinantno mi je da vas troje tu raspravlja o stvarima o kojima nemate ali apsolutnog pojma. Jedan puši 3 dana i odmah misli da je ulovio Boga za onu stvar a druga dvojica su joint vidjeli samo u američkim filmovima....

                                Marihuana, kao i svi psiho stimulansi (kofein, alkohol, nikotin...) ne mora imati nikakve štetne posljedice ako se konzumira u ograničenim količinama. Iz osobnog (i tuđeg) dugogodišnjeg iskustva sa svime od navedenog garantiram da 90% ljudi nije u stanju odrediti koja je to količina.
                                Znoj štedi krv

                                Comment

                                Working...
                                X