Announcement

Collapse
No announcement yet.

Marihuana, uticaj na zdravlje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

    Originally posted by kingpin View Post
    nisam još pročitao u novinama da se Štef iz Zagorja napušio domačice i da je pobio pola familije sa sekirom.
    However, znao sam naletjeti na članak da je to napravio dok je bio pijan. Ili da se netko pijan kurčio s brzim autom i na taj način presudio sebi i još par ljudi.... toliko o tome što te može dovesti u veće probleme.


    fascinantno mi je da vas troje tu raspravlja o stvarima o kojima nemate ali apsolutnog pojma. Jedan puši 3 dana i odmah misli da je ulovio Boga za onu stvar a druga dvojica su joint vidjeli samo u američkim filmovima....

    Marihuana, kao i svi psiho stimulansi (kofein, alkohol, nikotin...) ne mora imati nikakve štetne posljedice ako se konzumira u ograničenim količinama. Iz osobnog (i tuđeg) dugogodišnjeg iskustva sa svime od navedenog garantiram da 90% ljudi nije u stanju odrediti koja je to količina.
    Nevjerojatno. Ako si tekst pročitao u cijelosti i sa razumijevanjem mogao si primijetiti da mehanizmi kao i simptomi konzumiranja marihuane nisu identični simptomima koji nastaju nakon konzumiranja alkohola. Kao što se efekt koji slijedi nakon konzumiranja trave razlikuje od onoga koji nastaje nakon litre i po točenog, tako se razlikuju i pravosudne mjere koje sankcioniranju Štefa ovisno jeli Štef ubio sa umišljajem ili predumišljajem, jeli bio narokan ili je duševni bolesnik pušten na vikend doma. Problemi i njihova "veličina" mogu iznimno izostati, kao kod tebe i društva na čijem dugogodišnjem iskustvu donosiš zaključak ili će se dogoditi prije ili kasnije u nečemu što poznajemo kao prostorno - vremenski kontinuum u kojem se redoviti potrošači sve teže orijentiraju, osim ako diler dijeli nešto falše. Novine pišu svašta a nije nepoznanica da su mainstream mediji u funkciji oblikovanja razmišljanja kod ljudi tako da novine ne bi uzeo kao hvale vrijedan izvor informacija. Toliko o tome.


    Kažeš da 90% ljudi NIJE U STANJU ODREDITI granicu, pardon količinu. Ako misliš da je nesposobnost određivanja štetne količine nečega što unosiš u sebe stvar koju možeš relativizirati, onda samo navali i svima nam javi kad saznaš za tu količinu, ako još budeš u stanju.
    Mene ne znaš, ni tko sam ni što sam, niti gdje sam bio, što sam prošao i što sam vidio, a joint sam osim u američkim filmovima vidio i u američkim serijama! Donosiš zaključak o meni i još dvojici što "nemaju apsolutnog pojma". Ako si tako fascinantan u svemu možda bi bilo bolje da manje pišeš o marihuani, travi, jointu ili kako ti paše.
    Last edited by Početnik; 05-06-13, 21:55.
    Svatko je krojač svoje sudbine

    Comment


    • #47
      Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

      Kako ne znam?
      Ti si Početnik koji na BB forumu piše o marihuani. Po stilu pisanja i razmišljanja vrlo dobro mogu procijeniti o kakvom profilu osobe se radi.
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #48
        Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

        Originally posted by kingpin View Post
        Kako ne znam?
        Ti si Početnik koji na BB forumu piše o marihuani. Po stilu pisanja i razmišljanja vrlo dobro mogu procijeniti o kakvom profilu osobe se radi.
        Dajte normalno pričajte. Nećete ništa ikome dokazat ako krenete sa "analaizama" tko je kakav. Može se ići u tom smjeru, ali neće dobro završiti, te najvažnije od svega tema nije rasprava o osobnostima članova.
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #49
          Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

          Originally posted by dizajner View Post
          Dajte normalno pričajte. Nećete ništa ikome dokazat ako krenete sa "analaizama" tko je kakav. Može se ići u tom smjeru, ali neće dobro završiti, te najvažnije od svega tema nije rasprava o osobnostima članova.
          kako da uopće raspravljamo kad na jednoj strani imamo ljude koji se bave rekreativnim body buildingom i povremeno puše marihuan a na drugoj nekakvog priučenog nadrifilozofa koji niti se bavi BB-om niti je vidio marihuanu uživo.
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #50
            Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

            Originally posted by kingpin View Post
            Kako ne znam?
            Ti si Početnik koji forumu piše o marihuani. Po stilu pisanja i razmišljanja vrlo dobro mijeniti o kakvom profilu osobe se radi.
            Da završim sa tobom u nadrifilozofskom tonu kako sam i započeo,donosiš površan zaključak kakav se od tebe i očekuje. Nemam potrebu za reprizom,brijem da si shvatio, kingpin koji se rekreativno bavi pušenjem trave i povremenim body buildingom.
            Stvar tako funkcionira, sviđalo se nekome ili ne. Marihuana ima opuštajući efekt koji sa vremenom prelazi u nemar prema sebi. Dugoročno nije preporučljiva kao ni kratkoročno jer jedan put kada probaš čari mare teško se riješit "benefita" koje pruža. Zato je početnici koji o tome ne znaju ništa zaguljeno brane kao da se radi o napadu na njihov osobni integritet. Q
            Last edited by kelly; 06-06-13, 12:06.
            Svatko je krojač svoje sudbine

            Comment


            • #51
              Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

              a što mislite o amfetaminima?

              Comment


              • #52
                Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                Originally posted by Početnik View Post
                Da završim sa tobom u nadrifilozofskom tonu kako sam i započeo,donosiš površan zaključak kakav se od tebe i očekuje. Nemam potrebu za reprizom,brijem da si shvatio, kingpin koji se rekreativno bavi pušenjem trave i povremenim body buildingom.
                Stvar tako funkcionira, sviđalo se nekome ili ne. Marihuana ima opuštajući efekt koji sa vremenom prelazi u nemar prema sebi. Dugoročno nije preporučljiva kao ni kratkoročno jer jedan put kada probaš čari mare teško se riješit "benefita" koje pruža. Zato je početnici koji o tome ne znaju ništa zaguljeno brane kao da se radi o napadu na njihov osobni integritet. Q
                Kad budeš jednog dana imao barem približno staža i iskustva u svim sferama društvenog života kao ja i ti ćeš si moći dopustiti luksuz da donosiš zaključke temeljene na seriji istih ili sličnih uzoraka ponašanja.
                Kingpin se bavi još sa puno drugih stvari osim bildanja i duvanja i zato mu nemoj izvrtati riječi...

                A sad o temi, samo prekomjerno korištenje marihuane može izazvati negativne efekte o kojima pričaš. To što dobar dio konzumenata na žalost počne prekomjerno konzumirati do te mjere da im to počne narušavati kvalitetu života nema veze sa samom substancom. Ista stvar je kod prekomjernog uživanja bilo čega.
                Konkretno znam osobu kojoj je kvaliteta života narušena jer je on previše vremena provodi na vožnji biciklom. Bježi s posla jer je lijep dan, sve što zaradi troši na dijelove za bicikl, zanemario je izgled itd. Dakle ima puno više štete nego koristi, od inače pozitivne stvari
                Da li u tom slučaju možemo govoriti ovisnosti? Mislim da se najprije radi o tome da čovjek treba znati mjeru u životu. A kako sam napisao i u prvom postu (koji si s visoka popljuvao) velika večina ljudi ne zna reći ne i nema mjere u ničemu.
                Znoj štedi krv

                Comment


                • #53
                  Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                  Najbolje da ja i ti zapalimo c6bacdd05d83bec99c6260b8a9867990.jpg MIRA !
                  Last edited by Početnik; 06-06-13, 14:24.
                  Svatko je krojač svoje sudbine

                  Comment


                  • #54
                    Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                    evo ja nisam zapalio 3 dana joint,niti sam boravio u prostoriji gdje se pušilo,i mogu reći da mi je jučer odpala noga,a danas mi se kita nediže....

                    Comment


                    • #55
                      Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                      Originally posted by Šjor Bepo View Post
                      a što mislite o amfetaminima?

                      jel ti to zakuhavaš ? sad ćeš vidjet kad ti krenu nabrajat kemijske spojeve i pisat imena poginulih od ''speeda'' ..

                      uglavnom,probao jesam,jednom smo frend,njegova cura i ja prije grada rokali i strašno dobar efekt ima,party je prošao odlično...

                      ne želim ga više koristiti jer je preskup,i puno bolje se osjećam kad mi stigne poštar s kutijom wheya.

                      Comment


                      • #56
                        Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                        Originally posted by kingpin View Post
                        kako da uopće raspravljamo kad na jednoj strani imamo ljude koji se bave rekreativnim body buildingom i povremeno puše marihuan a na drugoj nekakvog priučenog nadrifilozofa koji niti se bavi BB-om niti je vidio marihuanu uživo.
                        Tako da se držite teme i pokušavate iznijeti svoj stav bez ulaženja u osobnosti ili ponašanje ikoga. Lako, a to nije
                        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                        Comment


                        • #57
                          Re: Marihuana, uticaj na zdravlje ( ne znam gdje da postavim pa ovdje stavljam)

                          Comment


                          • #58
                            Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                            Originally posted by Šjor Bepo View Post
                            a što mislite o amfetaminima?
                            Body buildere bi svakako mogli zaintrigirat, ako to slikovito opišemo kao;
                            efedrin na steroidima

                            Comment


                            • #59
                              Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                              Originally posted by RNMI View Post
                              Body buildere bi svakako mogli zaintrigirat, ako to slikovito opišemo kao;
                              efedrin na steroidima

                              sad si ga usro totalno...jesi ti ikad to probao???

                              Comment


                              • #60
                                Re: Marihuana, uticaj na zdravlje

                                Nisam, ni budem.

                                Mislim da si krivo shvatio poruku, aludirao sam na to da je sam spoj veoma blizak efedrinu, točnije efed. zajedno s amfetamin. i metamfetamina, svi se međusobno razlikuju samo u dodanih par molekula na odgovarajućem mjestu, generalno su nastali iz istih kemikalija.
                                Al to je tema za neki drugi thread, ako smo počeli raspravljat o marihuani.

                                Doduše gledano s praktične strane, ti ozloglašeni spojevi imaju puno veću mogućnost primjene u BBu (kao stimulansi), nego marihuana koja ima depresivna svojstva.

                                Comment

                                Working...
                                X