Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

    Originally posted by juka
    Originally posted by giusseppe7777
    nisan s tin ima problema dok ne konzumiran whey iako dnevno pojiden kilo mesa i 5-10 jaja, tj od tih namirnica sad na defki mi nikad nije napuhan stomak

    zato šta piletina (pretpostavljan da jedeš nju ka i svi mi pomaže u rješavanju nadutosti) al whey nie.. sićan se kad san doktoricu pita u vezi toga.. kaže da prehrana koja ima veće količine proteina (općenito ko unosi dosta proteina tj. zdravo se hrani) ima nadutost.. tako da tria unosit cinka kroz hranu, vlaknasto i laneno ka šta je kolega navea..

    :


    Originally posted by vege
    ne jedeš dovoljno vlakana (povrće, voće, mahunarke, integralni kuvani pirinač). Ja sve to jedem u velikim količinama i moj problem je sto moram obavezno 2 puta da kenjam dnevno, sto i nije neki problem
    za enzime u apoteci nisam čuo, deluje zanimljivo...
    ono što ja znam je da je bitno da imaš dosta probiotičkih bakterija u stomaku, a manje kandide. To se postiže uključivanjem velikih količina povrća i voća u ishranu, naročito je koristan limun. Može i jogurt sa probiotičkim kulturama, ili jednostavno kapsule iz apoteke sa probiotičkim sporama bakterija.

    I VODA, VODA, VODA! Pre obroka, nikako posle - bar 1 sat posle jela bez vode. Najbolje je piti toplu ili mlaku vodu, hladna je izuzetno nezdrava i uništi ti "vatru" u stomaku, po ajurvedi a i bez ajurvede, ako razmisliš zdravorazumski
    da, istina...smanjije san unos vlakana nesvjesno trenutno zbog hiper-brzog tempa zivota, tj obaveza koje su me skrpale sad pred kraj semestra...
    aj fala na inf
    Originally posted by Jurica
    ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

    Comment


    • #17
      Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

      oke.. pokusat cu "dobro" prozvakat hranu prije nego je progutam , necu nikakve enzime uzimat al cu poslusat savjet za unos cinka - Zn+C u dm kupim i miran .. vidjet cemo kako ce djelovat
      Originally posted by PatrickStar
      Zvijerka - daj napiši količinski što dnevno pojedeš.
      Kolicinski:1 jabuka, 150 g zobenih, 5-8 jaja sa narezanom puretinom, 30g protein u prahu+ 45g glukoze , rucak zavisi ..jedem sta mater napravi tj. uvijek je neko meso (200g)+ riza 100g i povrce ,opet isto od rucka , posni sir 200 g + 5-6 kriški puretine , šaka badema,laneno ulje (jedna kašika) .

      Comment


      • #18
        Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

        Mislio sam da se možda pretrpavaš... Tu količinu pojedeš bez prisiljavanja?
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #19
          Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

          Originally posted by PatrickStar
          Mislio sam da se možda pretrpavaš... Tu količinu pojedeš bez prisiljavanja?
          Ne prisiljavam se uopce ..

          Comment


          • #20
            Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

            Želudac s vremenom zbog unosa prevelike količine proteina izgubi enzime, a ako ih ne unosite također imate smanjenu mogućnost apsorpcije, tj iskoristivost.

            Ja za svaki slučaj uzimam digestivni enzimski miks koji sadrži:


            (http://www.ph-ion.com/index.asp?PageAct ... tegory=268)

            Comment


            • #21
              Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

              i di to nabavljaš ?
              Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

              R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
              <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

              Comment


              • #22
                Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                Originally posted by juka
                i di to nabavljaš ?
                u americi



                Chill bro

                Comment


                • #23
                  Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                  Originally posted by juka
                  i di to nabavljaš ?

                  Iz USA.

                  Samo kad naručujem naručujem veće količine jer ide dhl-om, a oni imaju uz carinu i pdv još 160 kn svojih troškova.
                  Ak te zanima to ti je iherb.com. Imaju sad neku akciju do 1.5 s dostavom s dhl-om u pola cijene.
                  Inače dostava je kurirska i dođe za 2-3 dana.

                  Al ak te zanimaju baš enzimi probaj na e-bayu.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                    http://www.iherb.com/pHion-Balance-Comp ... 26044?at=0

                    Comment


                    • #25
                      Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                      Ima li ista slicno ,na nasim prostorima ?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                        Možda stvarno imaš dosta Candide u crijevima (koja koliko znam normalno obitava tamo, al problemi nastaju kad se previše namnoži), a možda jednostavno neku vrstu hane ne probavljaš kako treba ili si lagano intolerantan. Možda su i u šumi, to su sve nagađanja.

                        Ja bi pokušala izregulirat eventualnu candidu ako je imaš, jer je dosta ljudi ima, a stvara poprilične probleme.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                          Pa kako je se rijesiti.. mada sumnjam da je imam

                          Comment


                          • #28
                            Re: Stomak nekako nenormalno napuhan... nemam puno sala

                            Dosta zeznuto, ali svakako lakše nekome tko je već navikao ne jesti junk.
                            Ima ti dosta na netu o tome, pa pogledaj ako te zanima.

                            Al prvo probaj par dana izbaciti neke namirnice koje uobičajeno jedeš, možda ti jednostavno ne odgovaraju i napuhuju te. Kao meni mlijeko npr..

                            Comment

                            Working...
                            X