Announcement

Collapse
No announcement yet.

Znojim se nenormalno...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: znojenje..

    Originally posted by Aronnax
    Originally posted by KCmatija
    Moze li se to koristiti samo za dlanove?
    Jer ja imam uzasnih problema sa znojenjem dlanova, evo sada dok ovo pisem ruke su mi mokre pa ih brisem o hlace.
    znojenje dlanova se meže trajno riješit presjecanjem živca ili strujom... raspitaj se u poliklinikama, možda nije prskupo
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #17
      Re: Znojim se nenormalno...

      Lokalno znojenje se također može srediti botulin toxinom-Botoxom. Nije skupo i nije štetno jedino se treba ponavljat.
      Dok Akineton i simpatomimetici su problem (ali i rješenje u nekim slučajevima, recimo kod ovisnika koji se liječe te piju metadon od kojeg se čovjek doslovno tušira!) jer djeluju na mnogo drugih procesa u tijelu. Znoj je samo jedan od desetak njih ali i prvi naj reaktivniji. Znate kako lijekovi za alergije suše jezik? To je u biti to. Blokada acetilkolina i muskarinskih receptora.

      Comment


      • #18
        Re: Znojim se nenormalno...

        Originally posted by ghrsak
        Lokalno znojenje se također može srediti botulin toxinom-Botoxom. Nije skupo i nije štetno jedino se treba ponavljat.
        Dok Akineton i simpatomimetici su problem (ali i rješenje u nekim slučajevima, recimo kod ovisnika koji se liječe te piju metadon od kojeg se čovjek doslovno tušira!) jer djeluju na mnogo drugih procesa u tijelu. Znoj je samo jedan od desetak njih ali i prvi naj reaktivniji. Znate kako lijekovi za alergije suše jezik? To je u biti to. Blokada acetilkolina i muskarinskih receptora.
        akineton je lijek za parkinsonovu bolest ako se ne varam, pa na koju foru cu kod doktora dobit recept za taj lijek? sto da mu recen da mi je to protiv znojenja?

        Comment


        • #19
          Re: znojenje..

          Originally posted by riss
          Originally posted by Aronnax
          Originally posted by KCmatija
          Moze li se to koristiti samo za dlanove?
          Jer ja imam uzasnih problema sa znojenjem dlanova, evo sada dok ovo pisem ruke su mi mokre pa ih brisem o hlace.
          znojenje dlanova se meže trajno riješit presjecanjem živca ili strujom... raspitaj se u poliklinikama, možda nije prskupo
          K, thnx! Inace, od tog presjecanja zivaca nema nikakvih simptoma? Nekako mi to opasno zvuci.

          Ma ja sam ko mali jako mucao i onda mi se od tad vuce to znojenje ruku. Mslm sada je mucanje neprimjetno, samo mi se dlanovi vjecno znoje sto mi strasno smeta za moj sport!
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #20
            Re: znojenje..

            Originally posted by Aronnax
            K, thnx! Inace, od tog presjecanja zivaca nema nikakvih simptoma? Nekako mi to opasno zvuci.

            Ma ja sam ko mali jako mucao i onda mi se od tad vuce to znojenje ruku. Mslm sada je mucanje neprimjetno, samo mi se dlanovi vjecno znoje sto mi strasno smeta za moj sport!
            pa ako ti to napravi netko tko zna šta radi, onda nije opasno
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #21
              Re: Znojim se nenormalno...

              Originally posted by gigi01
              akineton je lijek za parkinsonovu bolest ako se ne varam, pa na koju foru cu kod doktora dobit recept za taj lijek? sto da mu recen da mi je to protiv znojenja?
              nije samo za parkinsonovu ima on još indikacija, al nikad ne bi preporučio taj lijek samo onom tko ima problema sa znojenjem... previše neželjenih pojava dobiješ uz njega da bi se riješio fucking znojenja...
              preporučio bih jedan dobar sistematski, pa da se problem rješi ako je moguće iz korijena, ako je sve ok, onda preostaju higijenske mjere: kupanje, dezići, depilacija, izbacit što je moguće više sintetičku dojeću...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #22
                Re: Znojim se nenormalno...

                Čitao sam kako botox daju kao krajnje rješenje ako je znojenje preintezivno te ako smeta u obavljanju posla-sporta.
                Neurolog je taj koji lijekove daje. Jer intezivno znojenje na dlanovima pogotovo je često oblix nervoze ili tjeskobe. Prvo počnu liječnici sa tricikličkim antidepresivima i benzodeazepinima pogotov Ansilanom i Lorsilanom.
                A ako je znoj uporan akinetonom ili Atarax tabletama. U biti nečim što djeluje kao blokator muskarinskih receptora. Blokator para-simpatikusa.

                Neke od ovih metoda HZZO plača dok neke ne. Botox kao najbolje rješenje moraš sam platiti. Nuspojava je osrednji gubitak osjeta na vršcima dlana ali ne paraliza kao što se događa ženskama u licu.(pa izgledaju ko lutke, a vidiš stara klanfa! )

                Comment


                • #23
                  Re: znojenje..

                  Originally posted by riss
                  antiperspiranti su dobri, ali nije definitvno rješenje ako imaš npr. povišene hormone štitnjače... dva simptoma već imaš... znojenje, mršav si... simptomi koji mogu bit prisutni: povećani broj otkucaja srca u minuti, osjećaj vručine, ubrzan metabolizam (puno jedeš a malo se prima)...
                  u svakom slučaju nebi bilo loše prekontrolirat hormone
                  Da. To se inace dogada, ako ima hipertireozu. Ubrzan rad stitnjace. Prakticki ti je onda sve ostalo u organizmu ubrzano, od probave na dalje.

                  No to moze i ne mora biti. Moze se znojiti cisto zbog toga sto je u pubertetu. A metabolizam mu je prirodno mozda ubrzan.
                  At the end of the day it's the choices you make that count.

                  Comment


                  • #24
                    Re: znojenje..

                    Originally posted by Brooke
                    Originally posted by riss
                    antiperspiranti su dobri, ali nije definitvno rješenje ako imaš npr. povišene hormone štitnjače... dva simptoma već imaš... znojenje, mršav si... simptomi koji mogu bit prisutni: povećani broj otkucaja srca u minuti, osjećaj vručine, ubrzan metabolizam (puno jedeš a malo se prima)...
                    u svakom slučaju nebi bilo loše prekontrolirat hormone
                    Da. To se inace dogada, ako ima hipertireozu. Ubrzan rad stitnjace. Prakticki ti je onda sve ostalo u organizmu ubrzano, od probave na dalje.

                    No to moze i ne mora biti. Moze se znojiti cisto zbog toga sto je u pubertetu. A metabolizam mu je prirodno mozda ubrzan.
                    ma može bit još milion stvari, da ima tuberkulozu ili da ima neku malignu bolest bilo kojeg sustava, ma svašta... al opet je najgori mogući način rješavanja problema da bez pregleda liječnika uzimaš lijek...
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Znojim se nenormalno...

                      Ja ti imam isti problem,isto nisam debel a znojim se..
                      nikakvi antiperspiranti ni nist mi nije pomoglo ni dezodorani,ali jedino sto ti mogu reci da mi se znojenje malo smanjilo otkad jedem manje slano i ljuto. neznam dali ima kakve veze,ali dosta manje se znojim,ali opet previse...ja doslovno sjedim i znojim se

                      Comment


                      • #26
                        Re: Znojim se nenormalno...

                        Sol i ljuto u hrani(ljuto je plejada spojeva) šire arterije u mladosti a kasnije sol zatvara arterije. Ljuto pak specifičnim djelovanjem širi arterije. A kad se arterije šire uz povišeni arterijski a sniženi venski tlak čovjek se jače znoji jer iz krvi tekućina lakše izlazi iz krvotoka. Zato se veli ljuto ili vruće.

                        Razmišljao sam malo...treba smanjiti unos vode i tekućina u tijelo. Jer znojičari znaju mnogo više piti od normale...a višak tekučine odlazi i kroz znoj.

                        A živčani znoj je onaj mrzli...kad ste hladni ili je vani hladno a vi se znojite...živci ili bolest

                        Comment


                        • #27
                          Re: Znojim se nenormalno...

                          Originally posted by ghrsak
                          Sol i ljuto u hrani(ljuto je plejada spojeva) šire arterije u mladosti a kasnije sol zatvara arterije. Ljuto pak specifičnim djelovanjem širi arterije. A kad se arterije šire uz povišeni arterijski a sniženi venski tlak čovjek se jače znoji jer iz krvi tekućina lakše izlazi iz krvotoka. Zato se veli ljuto ili vruće.

                          Razmišljao sam malo...treba smanjiti unos vode i tekućina u tijelo. Jer znojičari znaju mnogo više piti od normale...a višak tekučine odlazi i kroz znoj.

                          A živčani znoj je onaj mrzli...kad ste hladni ili je vani hladno a vi se znojite...živci ili bolest
                          ja veću glupost još nisam čuo
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #28
                            Re: znojenje..

                            Originally posted by KCmatija View Post
                            Ovaj link više ne radi, može neki drugi za isti proizvod?

                            Comment


                            • #29
                              Re: znojenje..

                              Originally posted by 50-kilas View Post
                              Ovaj link više ne radi, može neki drugi za isti proizvod?
                              http://www.agmedica.rs/proizvodi.php , inace nema ga kupit kod nas koliko znam ali ima na ebayu.
                              IF YOU GIVE A FUCK OF WHAT PEOPLE THINK YOU'RE NOT GOING TO GET ANYWHERE !

                              Comment


                              • #30
                                Re: znojenje..

                                Našao sam cijenu na netu i ispada da bočica 50mL košta 166kn. Možda se isplati uzeti, ja sam već isprobao skoro sve deo i antiperspirant sprejeve, al to ništ ne šljaka. Doma ništ, al ako odem nekam, gotovo - počnem se znojti potpuno bezveze.

                                Comment

                                Working...
                                X