Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

    21.12.2012. Bolivija će zvanično zabraniti prodaju Coca Cole. Ovaj globalni priznati brend za sada u potpunosti ignoriraju tri zemlje; Kuba, Sjeverna Koreja i Burma (Mijanmar).

    Bolivijski ministar vanjskih poslova David Choquehuanaca je izjavio kako kako će kraj jednog majanskog ciklusa označiti i kraj Coca Cole u Boliviji kako bi se započela nova era bez kapitalizma te kako bi se prihvatila kultura života i zajedničkog duha.

    S obzirom da smo u proteklih godinu dana saznali pregršt podataka koji su proizvode najvećih proizvođača kole (Pepsi i Coca Cola) prikazali u pravom svjetlu, nadamo se da Bolivija neće samo stati na Coca Coli, već će se pobrinuti i za ostale proizvođače navodno zdravih gaziranih pića.

    ...
    Cjeli članak:
    http://matrixworldhr.wordpress.com/2...aju-coca-cole/
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

    glupi komunisti!!! nema ništa lipše od coca cole i to ne zero nego obične, fino ufitaš u kalorijski unos i ko ti šta može
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

      Cocacola je totalni junk. Jedino ako govorimo o prvotnoj coli koja je bil na bazi lišća koke, zato i ima naziv coca.
      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

      Comment


      • #4
        Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

        koja glupost i diktatorstvo....

        Comment


        • #5
          Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

          Zašto glupost? Zabrania bi ja i to i onaj ku rac od McDonalndsa, 2 najveća otrova u prehranbenon svijetu.
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

            zato sto je to samo korak prema cenzuri, prema ograničavanju i prema diktatorstvu
            pogledaj sjevernu koreju
            njima je bas super, nemaju ni mcdonalds ni coca colu ni brzu hranu

            tko hoće, neka pije
            i neka se kasnije nosi sa posljedicama svoga izbora

            Comment


            • #7
              Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

              Ako su oni diktatori i komunisiti, onda mi recite šta je Novi Zeland koji je zabranio narodu da uzgaja vlastitiu hranu na vlastitoj zemlji, dok SAD-a šalje u zatvor čovjeka koji skupljao kišnicu.

              Cola i mcdonalds us doslovni škart od hrane pored koje čovjek stvarno ima na raspologanju. A zabrana uzgajanja hrane i poistovjećivanje skupljanje kišnice sa kršenjem zakona je "demokracija"?

              http://www.naturalnews.com/034337_Ne...an_rights.html
              http://www.infowars.com/man-jailed-f...gins-sentence/

              Moram priznat da sam zbunjen.
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

              Comment


              • #8
                Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                Evo još tzv diktature

                Ovi također znaju zašto to rade. Nije to politika to je osvještenost i prava rekacija na ne zdravu hranu ako se to uopće može nazivati hrana.

                Coca-Cola banned at UK university as awareness of pesticide content spreads

                http://www.naturalnews.com/020065_Co...#ixzz23oAWSfK8
                The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                Comment


                • #9
                  Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                  Originally posted by dizajner View Post
                  Ako su oni diktatori i komunisiti, onda mi recite šta je Novi Zeland koji je zabranio narodu da uzgaja vlastitiu hranu na vlastitoj zemlji, dok SAD-a šalje u zatvor čovjeka koji skupljao kišnicu.

                  Cola i mcdonalds us doslovni škart od hrane pored koje čovjek stvarno ima na raspologanju. A zabrana uzgajanja hrane i poistovjećivanje skupljanje kišnice sa kršenjem zakona je "demokracija"?

                  http://www.naturalnews.com/034337_Ne...an_rights.html
                  http://www.infowars.com/man-jailed-f...gins-sentence/

                  Moram priznat da sam zbunjen.
                  zar je itko spominjao zabrana uzgajanja hrane i poistovjećivanje skupljanje kišnice?
                  odakle si ti ispao?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                    Originally posted by FcB View Post
                    zar je itko spominjao zabrana uzgajanja hrane i poistovjećivanje skupljanje kišnice?
                    odakle si ti ispao?
                    Pa ako je diktatura zabranjivanje cole, mora da govorimo iz prespektive demokracije u kojoj živimo i težimo (zapadni mrazvijenim zemljama koju su po defaultu demokracija)? To je samo primjer kako se olako pridaju značenja stvarima sa teškim riječima.

                    Uspoređivat zabranu cole sa dikaturom ili komunizmom je neosnovano i neodgovorno. Te ako je to stvarno tako, zapitao sam se šta je onda sa zabranjivanjem uzgoja hrane i kažnajvanje skupljanja kišnice. Za to onda ne postoji riječi u rječniku, trebaju tek osmilsiti.

                    Onda i mi živimo u diktaturi, mnogi suplmenti se ne mogu uvesti jer pojedini sastojci su potencijalno loši po zdravlje, tako barem kažu. Doslovno je zabranjen jedan broj proizvoda koji se normalno kupuju u SAD-u i zapadnoj europi.

                    Cenzura, diktatura, komunizam. Smiješno. Od kud ste vi ispali.
                    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                      nitko nije tvrdio da je bolivija diktatura, čitaj pažljvije
                      nitko nije tvrdio da su zapadne zemlje utopije
                      i nemoj potvrđivati svoju tezu i opvrgavati moju uvodeći nove premise

                      zabrana coca cole je KORAK prema diktaturi, kao što je i svaka cenzura KORAK prema diktaturi
                      svaki pojedinac koji je dovoljno razuman odlučuje sam hoće li piti jedno takvo benigno piće kao što je coca cola i sve suprotno je pogrešno

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                        Originally posted by dizajner View Post
                        21.12.2012. Bolivija će zvanično zabraniti prodaju Coca Cole. Ovaj globalni priznati brend za sada u potpunosti ignoriraju tri zemlje; Kuba, Sjeverna Koreja i Burma (Mijanmar).
                        http://matrixworldhr.wordpress.com/2...aju-coca-cole/
                        Dijelom točno,još jedna zemlja spada u tu skupinu a to je slovenija,oni štite svoj nacionalni brend coctu,nisam siguran mislim da je imao u malim količinama i to uvoznim ali znam da tamo nema niti jedne punionice coca cole.
                        I još nešto što se tiće Bolivije,to je jedina država na svijetu gdje je mc donalds propao,jer su tamo ljudi naučeni na tradicionalnu hranu i jednostavno posao nije išao!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                          Pa tvoja premisa je preostra i upotreba rijeci diltatura se klasicno zloupotrebljava, po mojem misljenju.

                          A prebacivat svu odgovornost na samog covjeka, pri konzumacoji bilo cega stp je stetno je za meme samo guranje drustvenih problema pod tepih.

                          Nekome je razumno piti colu, a nekome ne. Posto te roditelji nece uciti da je cola losa, sto vise okolina te doslovno nagovara da ju konzumiras. Da je bar samo cola u pitanju, tada bilo bi vise i razumnih ljudi. Znaci razumne ljude odgaja velikim djelom i okolina. Kako da onda covjek bude razuman u pravom smislu?

                          Ponovit cu se na drugaciji nacin. Vrlo je lako reci da neka drzava diktatura ili naginje ka njoj dok upotreba iste rijeci u vlastitoj drzavi se to ne moze ni zamisliti, a kamoli izreci.

                          U hr je zabranjeno eksplicitno reklamiranje cigareta. Koja razlika je izmedu toga i cole. Sloboda oglasavanja se krsi. A kad bi coli zabranili, npr u Boloviji, tada spominjemo cenzuru i diktaturu.

                          Posto svaki covjek definira pojmove po svome osobnom iskustvu, tako se isti koriste ili ne koriste, kako kome pase.

                          Mogu se jedino sloziti sa ovime. Da nema drzave koja nije diktatura ili koraci prema njoj. Toliko zakona krsi direktno ili djelomicno odredena prava, da bi trebali razmisljati i koja drzava nije diktatura.

                          I ocito da ako podrzavam bolivijski korak u zabranjivanju cole, da sam sklon diktaturi. Biram takvu diktaturu, nego tzv demokraciju.
                          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                            Originally posted by FcB View Post
                            zabrana coca cole je KORAK prema diktaturi, kao što je i svaka cenzura KORAK prema diktaturi
                            svaki pojedinac koji je dovoljno razuman odlučuje sam hoće li piti jedno takvo benigno piće kao što je coca cola i sve suprotno je pogrešno
                            Benigno piće kao coca-cola... pa nebi se slozio niti s tim a niti da je svaki pojedinac dovoljno razuman da odlucuje sam...
                            Svaki dan gledam roditelje s djecom, razmaženom djecom koja žele colu, fantu, sprite, b.lemon, tangerinu, oranginu...Što roditelji naprave? Udovolje svojoj razmaženoj dječici jer nisu dovoljno razumni niti osviješteni i ne znaju da štete svojoj djeci... Jer dijete kao dijete ne može biti dovoljno razumno da odlučuje ili da pozna štetnost takvik napitaka.
                            Isto vrijedi i za McDonalds, ljudi svakodnevno dovode djecu i prezderavaju ih tim smecem...
                            Bolivija cini uslugu ljudima, ni manje ni vise od toga, jer sami ljudi nisu sposobni procitati 2 članka o štetnosti pojedinih namirnica.
                            Ako cemo gledati da '' neka svi odlucuju zele li piti ili ne, i neka odgovaraju za posljedice'' tako mozemo legalizirati i drogu i reci istu stvar....

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bolivija će zabraniti prodaju Coca Cole

                              Originally posted by FcB View Post
                              zato sto je to samo korak prema cenzuri, prema ograničavanju i prema diktatorstvu

                              tko hoće, neka pije
                              i neka se kasnije nosi sa posljedicama svoga izbora
                              Nije to nikakva diktatura nego korisna zabrana.
                              A za ovo zadnje sam baš htio reći ovo:

                              Originally posted by WTF View Post
                              Ako cemo gledati da '' neka svi odlucuju zele li piti ili ne, i neka odgovaraju za posljedice'' tako mozemo legalizirati i drogu i reci istu stvar....
                              Tako možemo dozvoliti prodaju svih vrsta droge pa reći tko hoće nek se drogira i neka snosi posljedice, to tako ne ide.

                              Čaša vina je zabranjena a cola nije, a čaša vina je zdrava a čaša cole nije. Zar to nije nelogična diktatura?

                              Ja bih osobno zabranio prodaju cole i prženog junka i pomfrita. Zašto?
                              E pa pogledaj ove dvije slike:

                              mcdonalds-fat-women.jpg

                              stop-obesity-mcdonalds-30870646-400-282.jpg

                              Za mene su ove dvije debele djevojke otrovane i bolesne, i ova djeca su otrovana i bolesna, i neće se samo oni nositi sa svojim posljedicama, nosit će se cijela obitelj (mislim da svaki normalan roditelj pati ako su mu ovakva djeca) i cijelo društvo sa ovakvim pretilim osobama. Ove djevojke nisu sposobne za rad, i neće se ni udati nit će roditi djecu, nit imaju normalan život...
                              Ove djevojke i ova djeca umrijet će sa 50 i kusur godina, neće doživjeti 60-u godinu ako ovako nastave jesti prženi junk, pomfit i coca colu. Zbog toga pati cijela obitelj i oni sami, a i troškovi liječenja neće biti mali kada krene šećer i ostale boleštine.

                              Mislim da je ovo više nego dovoljno da se zabrani cola i junk.
                              Last edited by kelly; 18-08-12, 19:40.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X