Announcement

Collapse
No announcement yet.

Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

    Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih kemikalija u boji karamele

    1kola-i-pepsi.jpg

    Proizvođači gaziranih pića se bore na sve načine kako bi spriječili federalne agencije SAD da izdaju regulaciju s kojom bi se trebale identificirati i objaviti sve toksične kemikalije koje se nalaze u popularnim pićima nalik na kolu, a naročito kemikalije koje utrokuju rak, poput 4-metilimidazola (4-MI), kemikalije s kojom se pravi „karamel“ boja u Coca Coli, Pepsi Coli, Sbapple Group Inc, Dr. Pepperu i još 365 drugih proizvođača kole i svim prehrambenim proizvodima s bojom karamele. 4-MI je poznati uzročnik raka u sisavaca, pa ipak FDA – Food and Drug Administration – krovna američka agencija za hranu i lijekove do sada nije ovakvu opasnu kemikaliju zabranila za upotrebu u hrani i piću.

    Nimalo zdravo zadovoljstvo!

    Prošlu je godinu Center for Science in the Public Interest (CSPI) – Centar za Znanost u Ime Javnog Interesa – javna građanska udruga – predala peticiju FDA kako bi zabranila da se 4-MI – umjetna karamel boja, koristi u hrani i piću. Ne samo da 4-MI nije esencijalno potreban dodatak jer je njegova svrha isključivo kozmetička, već se boja karamele može dobivati na prirodan način uz pomoć prave karamele, a ne opasnih kemijskih spojeva. Sve to jasno pokazuje da FDA uopće ne bi trebala čekati ni trenutak da odbaci i zabrani 4-MI.

    Kemijski izgled molekule kancerogene karamel boje 4-MI.

    No prošlo je više od godine dana od kada se predala pravovaljana peticija, a FDA do sada nije uradila ništa da zaštiti korisnike od opasne kemikalije. U međuvremenu su se objavile znanstvene studije koje dokazuju da je koncentracija 4-MI u većini gaziranih pića pet puta veća od legalnog limita koji je propisan u Kaliforniji. Kalifornijskim propisom o toksičnim kemikalijama u vodi, hrani i piću, nazvanim: Safe Drinking Water and Toxic Enforcement Act iz 1986. godine je navedeno da proizvođači moraju javno navesti kemikalije koje uzrokuju kancerogena oboljenja, naročito ako oni prelaze odobrene limite unutar proizvoda. Što znači da bi sva pića koja sadrže 4-MI trebala imati oznaku na kojoj jasno stoji da konzumiranje istih uzrokuje rak.

    Savršen prikaz stanja stvari; toskična zadovoljstva gaziranih pića postaju bombe koje uništavaju naše zdravlje!

    Prema izvješću LA Weekly, Coca Cola i Pepsi planiraju donekle modificirati svoje recepture stvaranja karamele da bi bili u skladu sa zakonima Kalifornije, oni na taj način također pokušavaju izaći iz noćne more odnosa s javnošću koja se stvorila oko ova dva giganta zbog upotrebe 4-MI. Ni Cola Cola ni Pepsi neće izbaciti 4-MI iz svojih receptura već će samo smanjiti količinu u gaziranim pićima boje karamele, što se ponovno svodi na izlaganje potrošača kancerogenim kemikalijama.

    „Kancerogene boje nemaju što raditi u prehrambenoj industriji, naročito ako uzmemo u obzir da je njihova funkcija kozmetičke naravi,“ rekao je glavni voditelj CSPI-ja Michael F. Jacobson u svojoj izjavi za tisak, „Naročito ako se nalazi u dokumentaciji Nacionalnog toksikološkog programa, u kojoj se navodi da boje pod nazivom 4-MI i 2-metilimidazol – još jednog kemijskog dodatka za boju karamele – mogu uzrokovati rak kod ljudi.

    Kancerogena karamel boja se koristi u mnogim proizvodima, kao na primjer ovim gotovim umacima za roštilj.

    „Coca Cola i Pepsi, s blagoslovom FDA, bespotrebno izlažu milijune amerikanaca kemikalijama koje uzrokuju kancerogena oboljenja,“ dodao je Jaconson u izvješću za Reuters.

    http://matrixworldhr.wordpress.com/2...boji-karamele/
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih kemi

    dosadni ste vise s ovom stetnoscu cole itd, onaj ko pije colu pit ce je i dalje, onaj ko ne pije nece je ni pit, isto ko i s cigaretama,
    osobno colu zero popijem cesto u kaficu uz kavu ili doma kad mi zafali nesto slatko i tako vec godinma i nije mi nista

    Comment


    • #3
      Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih kemi

      Reci mi šta si očekiva, da će ti ruka otpast il nešto tako?
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

        To što sam objavio par članaka vezano za colu je već postalo previše.

        A koliko cola troši na reklame, ako gledaš tv, ili čitaš novine, vidiš milijardu puta, i nije problem.

        Cola je no. 1 problem, jer je puna šećra, govana za boju itd itd itd, a ljudi ju piju kad god stignu, ne znajući šta piju i kao to stvarno djeluje na njih. Klinci to loču na tone, neće popit vodu kad je žedan, već colu. I ako je to normalno, i ako ta djeca imaju razvijen stav prema zdravom i nezdravom (znamo da nemaju zato jer su djeca) onda treba tisuću puta više i jače govoriti istinu, a ne skrivati ju pod tepih.

        Onda to djete izraste u odraslu osobu i dalje misli kako je cola cool, najbolja stvar za žeđ. Pa se sportske aktivnosti povezuj usa colom. Pa na kraju cola je i zdrava. Ne govore to eksplicitno, nego suptilno. Gle cola sponzorira olimpijske. Šta reći.

        Cola je samo primjer, ima takvih pića na bacanje, sa sličnim sastavom.

        I ako vam je zaista dosta takvih tema, ja također mogu reći, tko ne voli neka ne čita. Popij si colu.
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

          coca cola vjerovali ili ne od 100% svoje zarade 80% vrača nazad na reklamu.

          Comment


          • #6
            Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

            Originally posted by T.A.T.A. View Post
            coca cola vjerovali ili ne od 100% svoje zarade 80% vrača nazad na reklamu.
            ti im imas uvid u poslovne knjige pa znaš ili ??

            Comment


            • #7
              Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

              Ja cu to svojim jezikom komentirati, i boli me ona stvar tko ce se vrijeđati, a ako se netko uvrijedio onda sam to uradio s namjerom....

              Originally posted by funkomatic View Post
              dosadni ste vise s ovom stetnoscu cole itd, onaj ko pije colu pit ce je i dalje, onaj ko ne pije nece je ni pit, isto ko i s cigaretama,
              osobno colu zero popijem cesto u kaficu uz kavu ili doma kad mi zafali nesto slatko i tako vec godinma i nije mi nista
              Jel konju kad tako moram reci, potrebno kritizirati teme poput ovih koje mogu samo pomoci a ni najmanje odmoci ljudima? Sto fali ovoj temi? Dosadna? Pa koju pic-ku mile usrane matere komentiras onda? Jel ti smeta?Ti pij coca colu, zero ili obicnu, to je tvoja je-bena privatna stvar koja nikoga ovdje ne zanima, posebno ne u ovoj temi.
              I ne, naravno da ti nije nista jer si jos uvijek zelena mulčina, a kad dođe tvoje vrijeme onda ces plaćati svaku coca-colu koju si popio....
              Ovaj clanak me osobno podsjeti koliko mi coca-cola uopce ne nedostaje i zahvaljujem dizajneru sto obogacuje forum korisnim i informativnim člancima....



              Originally posted by dizajner View Post
              To što sam objavio par članaka vezano za colu je već postalo previše.
              Šta reći.
              I ako vam je zaista dosta takvih tema, ja također mogu reći, tko ne voli neka ne čita. Popij si colu.
              Znam da si pristojan, ja nisam...pa cu poruciti njegovim istomišljenicima da si nabiju coca-colu u š.... i odj-ebu iz tema koje su im dosadne.....


              Originally posted by funkomatic View Post
              ti im imas uvid u poslovne knjige pa znaš ili ??
              jedina stvar koja je dosadna u ovoj temi si ti.... prestani trollati, sjedi, čitaj i educiraj se...
              Naravno uz coca-colu....
              Sivonjo...
              Last edited by kelly; 17-08-12, 22:30.

              Comment


              • #8
                Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                +1111 wtfiću
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • #9
                  Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                  Originally posted by funkomatic View Post
                  ti im imas uvid u poslovne knjige pa znaš ili ??
                  Da..........

                  Comment


                  • #10
                    Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                    Originally posted by WTF View Post
                    Ja cu to svojim jezikom komentirati, i boli me ona stvar tko ce se vrijeđati, a ako se netko uvrijedio onda sam to uradio s namjerom....



                    Jel konju kad tako moram reci, potrebno kritizirati teme poput ovih koje mogu samo pomoci a ni najmanje odmoci ljudima? Sto fali ovoj temi? Dosadna? Pa koju pic-ku mile usrane matere komentiras onda? Jel ti smeta?Ti pij coca colu, zero ili obicnu, to je tvoja je-bena privatna stvar koja nikoga ovdje ne zanima, posebno ne u ovoj temi.
                    I ne, naravno da ti nije nista jer si jos uvijek zelena mulčina, a kad dođe tvoje vrijeme onda ces plaćati svaku coca-colu koju si popio....
                    Ovaj clanak me osobno podsjeti koliko mi coca-cola uopce ne nedostaje i zahvaljujem dizajneru sto obogacuje forum korisnim i informativnim člancima....





                    Znam da si pristojan, ja nisam...pa cu poruciti njegovim istomišljenicima da si nabiju coca-colu u š.... i odj-ebu iz tema koje su im dosadne.....




                    jedina stvar koja je dosadna u ovoj temi si ti.... prestani trollati, sjedi, čitaj i educiraj se...
                    Naravno uz coca-colu....
                    Sivonjo...
                    Neznam jeli ovo potrebno bilo od jednog tridesetgodišnjaka,ovakav izljev gnjeva.Neznam mene si iznenadio.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                      Originally posted by T.A.T.A. View Post
                      Neznam jeli ovo potrebno bilo od jednog tridesetgodišnjaka,ovakav izljev gnjeva.Neznam mene si iznenadio.
                      Naravno da nije

                      Comment


                      • #12
                        Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                        ufa neki ljudi i dalje pisu gluposti, neki ljudi i dalje preburno u afektu reagiraju haha neki ljudi na kraju filozofiraju pa ispadnu pametni
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                          Originally posted by staragarda View Post
                          ufa neki ljudi i dalje pisu gluposti, neki ljudi i dalje preburno u afektu reagiraju haha neki ljudi na kraju filozofiraju pa ispadnu pametni
                          Heheh, djelomicno se slazem... Izuzev ovog "u afektu burno reagiraju".... To bi znacilo da sad ne misle isto kao tada, u sto cisto sumnjam
                          Ja samo kazem ono sto 99% ljudi misli a ne govori....

                          Comment


                          • #14
                            Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                            Neki vole svjesno ili nesvjesno skrenut sa teme.

                            Tko ne moze normalno i kulturno raspravljat neka ne komentira, ili neka snosi posljedice iskljucivanja sa foruma.
                            The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                            Comment


                            • #15
                              Re: Industrija gaziranih pića očajno pokušava izbjeći klasifikaciju kancerogenih...

                              Originally posted by dizajner View Post
                              Neki vole svjesno ili nesvjesno skrenut sa teme.

                              Tko ne moze normalno i kulturno raspravljat neka ne komentira, ili neka snosi posljedice iskljucivanja sa foruma.
                              Treba ostati normalan i kulturan kad svaki dan citas spuštanja, omalovažavanja i podje*bavanja.... Kako objasniti na lijep nacin nekome tko ne zeli shvatiti da su postovi dobronamjerni i da se svaki dan ukazuje na stetnost pojedinih stvari a sve za dobrobit ljudi...
                              I svaki dan dođe neki tulipan kojemu takve stvari smetaju...?!
                              Pa kako ostati normalan i skuliran?!
                              Ja cu osobno snositi posljedice za svoje postupke, ali cu i u buducnosti tjerati sve takve u 3 p.m...

                              Comment

                              Working...
                              X