Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kineziološki fakultet - Fakultet Tjelesnog odgoja i sporta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    kinezioloski fakultet

    Poceo sam razmisljat o ovome fakultetu,jer moze se reci ostalo me nista ne zanima.
    Sad sam trenutno na boksu, a i sportovi me opcenito zanimaju.Sto vi mislite o tom fakultetu,dali je naporan, dali se isplati ici na njega?
    Let me know if my biceps get in your way

    Comment


    • #17
      Re: kinezioloski fakultet

      ja poznam par tuntleka šta su završili taj fakultet, tako da mislim da je to čista pljuga
      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

      Comment


      • #18
        Re: kinezioloski fakultet

        sta oni misle o tom fakultetu, dali su naski uopce posao, sto se tice te struke?
        Let me know if my biceps get in your way

        Comment


        • #19
          Re: kinezioloski fakultet

          po meni teško ćeš nać posao u toj struci, jedino preko neke veze, kao što je našao ovaj jedan frend, a drugi je konobar
          http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

          Comment


          • #20
            Re: kinezioloski fakultet

            Originally posted by Joe
            po meni teško ćeš nać posao u toj struci, jedino preko neke veze, kao što je našao ovaj jedan frend, a drugi je konobar
            ,hvala na odogovoru.
            Tko god jos zeli nesto reci o ovom fakuletetu bio bih zahvalan..
            Let me know if my biceps get in your way

            Comment


            • #21
              Re: Kineziološki fakultet - Fakultet Tjelesnog odgoja i sporta

              Ne bi se složio s Joe-om da je faks pljuga...faks je solidno težak....posao nije pretjerano teško naći...ali kad se jednom negdje usidriš onda si miran..a uvijek možeš van posla zaradit neku lovu..Pogledaj Dalibora sa foruma
              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

              Comment


              • #22
                Re: Kineziološki fakultet - Fakultet Tjelesnog odgoja i sporta

                Evo ovako.
                Prvo za sve koji fakultet nazivaju DIF (Državni institut fiskulture) neka znaju da je to uvreda za fakultet. Fakultet se nikad tako nije zvao tj. zvao se tamo negdje 1945. godine ali ne kod nas već, mislim, u Beogradu. Kineziološki fakultet je mnogo više od fiskulture i ako već želite koristiti skraćenicu onda koristete KIF (Kineziološki fakultet). Ali to je već i krivica studenata tog fakulteta koji ga sami nazivaju DIF.

                Studenti KIFA se prvenstveno osposobljavaju za rad u školi kao profesori tjelesnog odgoja iako sad po novome tko završi samo tri godine dobiva titulu Prvostupnika Kineziologije i ne može raditi u školi dok ne završi 4 i 5 godinu. Takvi mogu raditi po raznim klubovima kao sportski treneri.

                Joe, fakultet je osobito težak (a koji nije?) i svatko tko misli suprotno vara se.
                U moje vrijeme kad sam išao na prijemni ispit (1997.) plivanje je bila eliminacijska norma (ali smiješna norma, barem za nas koji smo trenirali plivanje, 45 sekundi 50 metara). Uz to prijemni je obuhvaćao gotovo sve sportske discipline: judo i karate, nogomet, košarka, rukomet, odbojka, trčanje 1500 metara, uzmah na visokoj preči iz gimnastike, skok u dalj, zgibove, pjevanje, taping rukom......
                Svaka disciplina je nosila maksimalno 5 bodova. Uz to gledao se opći uspjeh iz Srednje škole pri čemu je prosjek od 2 nosio 2 boda, 3 je nosio 3 boda, 4 četiri boda i opći uspjeh sa ocjenom pet je nosio šest bodova. I onda se radila konačna lista po kojoj su prvih 25 sa liste ulazili bez plačanja i ne znam još koliko uz plačanje studija. Također minimalno je trebalo skupit 30 bodova sa sportskih disclina da bi prošao taj prag.

                Kad uđeš na fakultet onda su te čekali ispiti iz svih tih sportskih disciplina i to praktični i teorijiski dio plus anatomija, fiziologija, kineziterapija, sportska medicina od medicinksih predmeta, dvije psihologije, pedagogija, sociologija i još mnogo toga.

                E sad pošto su se pravila promijenila i sad postoji Državna matura trebaš provjeriti uvjete prijemnog ispita i što se traži. Odi do faksa i raspitaj se.

                Šta se tiče posla nakon fakulteta situacija nije bajna ako želiš raditi u školi. Mnogo je kineziologa na Zavodu za zapošljavanje. Ja sam imao sreće pa trenutno radim u školi a uz to sam stekao veliki renome kao osobni trener i tu imam dosta posla. Sa školom radim i do deset sati dnevno. Može se jako dobro zaraditi ali za to treba dosta truda. Ja sam od 1994. godine u teretani od kraja te godine sam poćeo raditi kao trener u fitness centru. Još dok sam pohađao Srednju školu.
                Ako ti se sve kockice poslože mogao bi zarađivati pristojnu svotu. Ako ne, mogao bi biti gladan kruha i raditi skroz nešto deseto bez obzira na završen fakultet.
                Ali neće i ova recesija i ova šugava vlast vječno trajat.

                Eto nadam se da sam ti koliko toliko pomogao.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #23
                  Re: Kineziološki fakultet - Fakultet Tjelesnog odgoja i sporta

                  jos samo kad bi neko znao da napise norme za upadanje na danasnji KIF(DIF)

                  Comment


                  • #24
                    Namjeravam upisati dif, mozete li mi dat savjet...

                    Namjeravam upisati kinezioloski fakultet u splitu,vecinu normi mogu polozit,jedino skok u dalj mi steka,za normu mi treba skok u dalj 2,40 mogu 2,30 pa jel imo ko voljan dati neki savjet kako to poboljsati,zanimaju me jos zgibovi,jeli lakse raditi na elasticnoj sipci il na obicnoj vodoravnoj.. iman 185cm i 72kg,cito san svasta po forumima a nigdje ne mogu nac neki program i prehranu koja bi mi odgovarala za poboljsanje mase pa bil netko mogao napisat ili dat link nekog dobrog programa za masu s prehranom,bio bih mu jako zahvalan..
                    Unaprijed hvala, "potencijalni" Difovac!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Pitanje: Namjeravam upisati dif,mozete li mi dat savjet

                      Originally posted by thoros50
                      Unaprijed hvala, "potencijalni" Difovac!
                      Nisi difovac nego kifovac.

                      Originally posted by thoros50
                      Namjeravam upisati kinezioloski fakultet
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: Pitanje: Namjeravam upisati dif,mozete li mi dat savjet

                        ajde bogati.. to je meni sve isti vrag dif kif :P samo ti meni daj savjet da postanem d(k) ifovac!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Pitanje: Namjeravam upisati dif,mozete li mi dat savjet

                          Originally posted by thoros50
                          ajde bogati.. to je meni sve isti vrag dif kif :P samo ti meni daj savjet da postanem d(k) ifovac!

                          kako sam jelly sad.. ja sam triba isto ove godine upisat.. al mononukleoza me s****** pa doktor reka tek dogodine..

                          sritno !
                          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                          Comment


                          • #28
                            Re: Pitanje: Namjeravam upisati dif,mozete li mi dat savjet

                            ima mnogo disciplina na prijemnom testu za dif, ko sto i sam valjda znas. bit ce ti i zahvati iz juda na lutki koja ima 50-70 kg morat ces pokazat osnovan zahvat prebacivanja. imas plivanje na 50 m, i trcanje, osnovne tehnike nogometa,rukometa i kosarke, pored zgibova itd.. a ovo drugo ne postoji program za masu i definiciju, to se postize dijetom uz trening koji moras nac da odgovara tebi i tvojim teznjama

                            Comment


                            • #29
                              Re: Pitanje: Namjeravam upisati dif,mozete li mi dat savjet

                              jel zna netko nesta o prijamnom za kif u zagrebu? cuo sam da si ukinuli neke stvari i da je sad na repertoaru plivanje 50m i provjera motorickih sposobnosti pa ako neko zna sto se podrazumijeva pod motorocike sposobnosti i opcenito o upisima itd. hvala unaprijed

                              Comment


                              • #30
                                Re: Namjeravam upisati dif, mozete li mi dat savjet...

                                koja je razlika zavrsiti dif ili visu sportsku??osim sto je visa sportska laksa,uz to ne ide se redovno!

                                Comment

                                Working...
                                X