Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoc pri kupnju racunala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomoc pri kupnju racunala

    Ovako, znam da ovo nije informaticki forum, no mislim da ima i tu znalaca.
    Moram ovih dana kupiti novi komp i trenutno sam u nedoumici. Kupiti PC ili laptop (notebook)?
    Treba mi prvenstveno za multimediju i gaming. I znam da ce vecina reci "PC za gaming", no dosta putujem i nekako bih si rade uzeo laptop. No problem je sto nemogu izdvojiti vise od 5000 kn. Ok, vjerojatno i nesto vise nebi bio problem, no ako kupujem PC moram kupiti i monitor i kompletnu periferiju, pa mi to onda jos dize cijenu. (selim se a stari komp ostavljam, tako da mi i periferija treba, no to nemojte uracunavati u cijenu)
    Pretrazio sam sada sve ducane kojih sam se mogao sjetiti i iskreno, nisam bas nista konkretno nasao. Kupio bih naravno gotovu konfiguraciju PCa (garancija, nemam muke s slaganjem, a i jeftinije je).
    Okvirno sto mi treba je: quad-core proc, min. 1GB kvalitetne grafe, min. 500GB HDDa, min. 4GB rama, a sve ostalo je opcionalno. Ukoliko je laptop, onda sto veci monitor naravno.
    Ono sto me brine je kako se laptopi ponasaju s igrama. Ne govorimo o Alienwareu nego normalnom laptopu za smrtnike. Ne znam jesu li veliki problemi sa pregrijavanjem, ovim prilagodenim grafama i sl.
    Eto, ono sto bih molio je tocan link na shop. Znaci da si mogu otic i kupit gotovo racunalo.
    Inace bih si ga i sam slozio.
    Fala.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

  • #2
    Re: Pomoc pri kupnju racunala

    U zadnje vrijeme slabo pratim što se događa na IT sceni ali mogu ti preporučiti bug forum.Dečki tamo će ti sigurno složiti odličnu konfu za pare kojima raspolažeš

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc pri kupnju racunala

      Originally posted by bilder18 View Post
      U zadnje vrijeme slabo pratim što se događa na IT sceni ali mogu ti preporučiti bug forum.Dečki tamo će ti sigurno složiti odličnu konfu za pare kojima raspolažeš
      Da, upravo to, i ja isto nisam bas u toku, zato i pitam. Inace pocnem pratit kada moram kupovati, no sada stvarno nemam snage ni zivaca. x)
      A da, probat cu vjerojatno ili na Bugu ili PCexpertu, ali ne treba mi konfa nego konkretan proizvod. Ne isplati se to vise slagat. Imas puno krace garancije (ili nemas uopce), moras ga slozit a i nije vise uopce jeftinije, eventualno koju kunu ustedis...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc pri kupnju racunala

        Ipak mislim da je bolej da složiš neku konfu.Možeš za iste novce dobiti puno bolje preformanse računala.

        BTW gdje god kupio oni će ti ga složiti džabe,a na svaku komponentu imaš minimalno godinu dana garancije. Na Intelove procesore imaš i do 3 godine garancije. Neznam od kud ti to da nema garancije za neke komponente.

        Problem je što su u složenim konfama večinom no name napajanja koja brzo odu.Ili integrirane grafulje koje kurcu nevaljaju. I tako .Imaju dosta caka. Zato ako ikako možeš sastavi sam konfu i neka ti je oni samo slože

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc pri kupnju racunala

          Igy je zvijer za kompjutere, on će ti reći kada dođe, a ima tu još njih nekoliko na forumu...

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc pri kupnju racunala

            uvik je bilo:

            Laptop za putnike i non-gamere, a PC za gamere prvenstveno (osim alienwarea, sam si reka)

            i uvik je poželjno slagat konfu a ne kupovat u komadu. meni je pisalo "4 gige" rama, iman 3 i kusur -.-
            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc pri kupnju racunala

              Originally posted by Aquila_hr View Post
              uvik je bilo:

              Laptop za putnike i non-gamere, a PC za gamere prvenstveno (osim alienwarea, sam si reka)

              i uvik je poželjno slagat konfu a ne kupovat u komadu. meni je pisalo "4 gige" rama, iman 3 i kusur -.-
              To je normalno

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc pri kupnju racunala

                Originally posted by Aquila_hr View Post
                uvik je bilo:

                Laptop za putnike i non-gamere, a PC za gamere prvenstveno (osim alienwarea, sam si reka)

                i uvik je poželjno slagat konfu a ne kupovat u komadu. meni je pisalo "4 gige" rama, iman 3 i kusur -.-
                To sto imas 3 je jer Windowsi podrazavaju samo 3... izuzev 64bitnih i 7ice...
                pa valjda se podrazumijeva da dobiješ sto ti pise, lol
                a za ovo gore se slažem.
                Dobio sam prijedlog da si uzmem http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11215 misljenja?
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoc pri kupnju racunala

                  Originally posted by Aronnax View Post
                  To sto imas 3 je jer Windowsi podrazavaju samo 3... izuzev 64bitnih i 7ice...
                  pa valjda se podrazumijeva da dobiješ sto ti pise, lol
                  a za ovo gore se slažem.
                  Dobio sam prijedlog da si uzmem http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11215 misljenja?
                  imam i imam, lol spušija san ko i svak šta je kupova u komadu....pogotovo u Peveca
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoc pri kupnju racunala

                    Ja sam uvjek bilo za laptope.kupio sam asusov zvjer lap.igro sam bf2 i cod na njemu bez problema.mediutim novi bf3 i cod sam prekrizio.stari lap mi je crko zbog igara.laptop nije i nemoze bit za igre,odma da.znas.kupi stacionarni,jeftiniji su i bolji za gaming.plus mozes ga uvjek nadogradit.lap se.ugrije,izbaci iz igre itd a kad ode grqfa 99% slucajeva uvjek mozes uzet novi jer mjenjanje grafe+maticne se neisplati uopce...volim lapove al za gaming-0bodova
                    Pocivao u miru Bozjem

                    22.12.1984 - 20.12.2012

                    __________________________________________________ ___________________________

                    mentor: Sasa Draskovic

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pomoc pri kupnju racunala

                      Originally posted by Aquila_hr View Post
                      imam i imam, lol spušija san ko i svak šta je kupova u komadu....pogotovo u Peveca
                      A ok, Pevec necu komentirat... dobro da nisi bicikl tamo kupio x)
                      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                      Napreduje se... Avatar^^

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pomoc pri kupnju racunala

                        Originally posted by Aronnax View Post
                        A ok, Pevec necu komentirat... dobro da nisi bicikl tamo kupio x)
                        hahahahhaha, jesan nažalost, ono je za jednokratnu uporabu

                        svaki tjedan, bicikl jedan
                        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pomoc pri kupnju racunala

                          sigurno ti je bolje kupit u dijelovima, a to sa garancijon šta pričaš nisan siguran, jer ti imaš garanciju na svaki proizvod, ja kad san kupova dijelove ima san garanciju na proc godinu dvi, tako i na grafu, itd.
                          "What the mind believes the body achieves."

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pomoc pri kupnju racunala

                            Slozi si prioritete i odluci...laptopi nisu vise tako losi za gaming kao sto su bili prije.
                            Pri kupnji laptopa za gaming treba obratiti paznju na gotovo sve komponente - od CPU-a,grafe,HDD-a pa do chipseta,tako da, kada si ogranicen novcima izbor postane jos tezi.

                            Ako se odlucis na laptop,evo nekoliko smjernica:

                            -CPU MORA BITI INTEL. Tocka! AMD na laptopima se ne moze mjeriti sa i5 i i7 procesorima iz Intela. Kod gaming laptopa to je narocito tocno. i7 nije uslov,ali ga je dobro imati. Ne toliko zbog gaminga,vec zbog drugih stvari - igre i tako ne znaju(dobar dio njih, u zadnje vrijeme se stvar popravlja) iskorisiti prednosti vise jezgrenih procesora. i3 nikako, tako da onaj laptop iz linka koji si dao gore - zaboravi.

                            -grafa - i AMD(ATI) i Nvidia imaju dobrih grafa u ponudi,pa odluci sam. Vecina middle-high grafi danas ce ti uspjesno vertjeti vecinu igara(ne sve igre i ne sa ultra-high detaljima,ali dobar dio ce se solidno vrtjeti)

                            -HDD - olako se prelazi preko njega,a za game-ing je bitan(narocito ako imas malo ram-a). Bilo bi dobro odabrati laptope sa SSD-ovima po mogucnosti ili birati one koji se vrte na 7200rpm-a. Ukoliko imas dovoljno RAM-a(>4gb ) ovo je manje bitno.

                            Konkretno: do 5k kn je jako tesko naci laptop koji ce bez problema pogoniti SVE igre, bez osjetnog pada performansi.
                            Neki od prijedloga:
                            http://www.nabava.net/prijenosna-rac...006y4__1575811
                            http://www.nabava.net/prijenosna-rac...re-i7__1877281

                            Oba su vrlo dobari laptopi, imaju isti i7 procesor,4GB rama,a lako ubacis jos jednu plocicu od 4GB, dobre grafe(nisu high-end,ali sluze svrsi) i td.


                            Malo iznad 5000kn:
                            http://www.nabava.net/prijenosna-rac...re-i5__1286421
                            http://www.nabava.net/prijenosna-rac...re-i5__1482621
                            (bolje grafe)

                            Generalno,za 5k kn,tesko ces naci laptop koji ce savrseno vrtiti bas sve(i najzahtjevnije) naslove,a bez da se odreknes bas ultra-high detalja u nekim igrama i sl.
                            Ogranicavajuci faktor su grafe,pa bi tako za iole ozbiljnijim gaming laptopom trebao potegnuti malo dublje u dzep.(u rangu 7-8k kn se nadje jako dobrih gaming laptopa).


                            Ako ti laptop nije bas prijeko potreban, a zbilja ti treba stroj za gaming, ja bih odabrao desktop PC.
                            Za manje/jednako novaca se da sloziti PC koji ce bez problema vrtjeti sve do jedne igre i to puno bolje od bilo kojeg laptopa u tom rangu,pa i vecine iznad.

                            Nemoj uzimati gotove konfe jer se kod takvih konfi vecinom na necemu zakine,ne bi li trgovci ostvarili malo veci profit. Plus je sto dobijes u vecini slucajeva i licencu za Win.
                            Last edited by IgyBoy; 09-05-12, 11:37.
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pomoc pri kupnju racunala

                              moj buraz ce sad uzimati laptop za gejming,2000 dolara

                              Comment

                              Working...
                              X