Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoc pri kupnju racunala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Pomoc pri kupnju racunala

    Originally posted by simbaaa View Post
    moj buraz ce sad uzimati laptop za gejming,2000 dolara
    Za $2000 si kupi Alienware/MSI i uziva hehe

    @Igy, hvala na prijedlozima. Inace, nije mi nuzno da se sve vrti na ulta-high postavkama. To mi ionako smeta, samo da sam ziher da ce vrtjet sve na barem medium sljedece 2-3 godine, kasnije i low. Onaj sto sam ga stavio gore ima nVidia GT 555 od 2GB u sebi koja je dosta jaca od ovih 525 i 6100. A na Bug.hr mi je receno da je bolje da uzmem laptop sa jacom grafom na ustap procesora nego procesor na ustap grafe. I kazu da je ovaj i3 sasvim dovoljan da prati 555icu. Jer (citiram) "nije sve do takta procesora vec do nacina rada". A sto se HDDa tice, tu mislim da je nekih 640GB i vise nego dosta sto se memorije tice. A SSD su koliko sam vidio puno skuplji.
    Tako da sam sad dobio oprijecna misljenja, uzimati i5/7 ali sa slabijom grafickom ili jaku graficku sa i3 procesorom.

    A sto se desktopa tice, to cu jos razmislit, no za sada uzimam laptop.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #17
      Re: Pomoc pri kupnju racunala

      Vidim da je gore link iz ADMa krepao, pa evo drugi: http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna...5sf-s2321.html
      Uz taj i ovo mi je na Bugu preporuceno: http://www.jeftinije.hr/racunalna-op...FreshestPrices (ima Radeon HD 6770M (2GB DDR5 Duo), sto je takode 2GB i blizu 555ice po performansama ali i i5 proc)

      Sada je evo izbor definitivno suzen na ta 2 i ova 2 sto je Igy postavio...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #18
        Re: Pomoc pri kupnju racunala

        Decki su samo djelom u pravu sto se tice proca.Za grafu je savjet isto ok.
        Greskom sam tu uvrstio onog Asusa sa 610M Nvidiom.Izuzmi ga iz jednadzbe. 610M je zbilja grafa van konkurencije i nema sto traziti ovdje...za business je ok.

        Sto se tice navedenog i3 procesora, nije to toliko los procesor,da me se ne shvati krivo, ali kombinacija u tom laptopu, sto se tice gaminga nije nista superiornija kombinaciji i7(ili i5) i GT 525. Narocito ako se uzme u obzir da je u pitanju "oklastrena" varijanta GT 555, tj. chip N12E-GE2, koji nije full featured GT 555, vec je rijec o "jacoj" GT 630M(GF106 core), sa 128Bit DDR3 memorijom. U tom kontekstu je taj i3 i moze pratiti.

        Performanse navedene grafe(gledano neovisno o procesoru i ostatku konfiguracije) su jos uvijek iznad GT525-ice, ali nije rijec o nekakvim znacajnim razlikama.
        S druge strane, procesor, a narocito ako govorimo o i7 procu,sa 4 core-a moze dosta znaciti. Naorcito za "ostale" taskove(mimo gaminga, a spomenuo si multimediju,samo nisam siguran sto si pod tim podrazumjevao), tako da svakako moras napraviti odredjeni kompromis pri izboru.
        Ionako je razlika u sintetickim benchmarcima izmedju te dvije grafe mala. Iz tog razloga sam i predlozio kombinacije gore.
        Krajnja razlika u igrama ce biti nekoliko FPS-a u najbolju ruku.

        U svakom slucaju, zato sam i ostavio ona dva HP-a ispod -> HD 6770M je u rangu punokrvne GT 555M,oba imaju i5 procesore, a cijena navedenih laptopa je nesto sitno iznad 5000kn.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #19
          Re: Pomoc pri kupnju racunala

          Evo, mislim da odlazim kupiti ovo odmah u sljedeca 2 dana prije nego ih ponestane: http://outlet.hr/informatika/prijeno...%28lz474ear%29
          Snizeno, dobri i proc i grafa, cak mi se i boja svida. Samo treba nagovoriti starce na tih dodatnih 400kn, no kako su uljuceni i windowsi, ici ce i to... hh
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #20
            Re: Pomoc pri kupnju racunala

            Znam da je dual-core procesor, no koliko sam čitao po netu, ovaj i5-2410M se pokazao dosta kvalitetan. Takode HDD se vrti na 5400rpma, no mislim da je cijena-kvaliteta najbolje od svega sto sam nasao.
            btw. ima tko iskustva sa Oulet.hr?
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #21
              Re: Pomoc pri kupnju racunala

              Dobar izbor i vjerujem da se neces pokajati. Ovaj i5 je dosta jaci proc od onog i3-2330M.Turbo boost ce ti trebati u zahtjevnijim igricama.

              HDD bi mogao biti bolji,ali bi to opet znacilo stednju na nekim drugim komponentama u slucaju kada je budzet ogranicen....
              Na Outlet.hr nisam trgovao do sada,ali nisam cuo niti losih iskustava.

              Sretno i javi dojmove.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment

              Working...
              X