Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koje antivirusne i utility programe koristite?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

    Originally posted by Stjep
    avast.. i zadovoljan sam za sada s njim... prije kada sam imao stari comp, nisam koristio anti viruse, nego sam rusio win svakih par mjeseci jer mi je jako usporavalo komp... sada sam na visti i imam avasti, i uopce ga ne osjetim da radi... tako da mi za sada ne smeta....


    i jedno pitanje za vas sto koristite linux...

    kakav je prijelaz sa win na linux

    Ovisi sto radis na kompjuteru.
    Ako ga koristis prvenstveno za surfanje netom, komunikaciju s prijateljima, e-mailove, przenje DVD-a i CD-a,office poslove ili sl - prijelaz ti moze biti jako jednostavan - gotovo neprimjetan.
    Ovisi i o tome sto imas od "dodatnog" hardware-a (pisaci,skeneri,web kamere i td.), jer tu linux jos uvijek nema toliko podrzanih uredjaja kao windows-i,te bi pri kupnji tako cega trebao pripaziti da uredjaj ima podrsku u linuxu ili da je firma "linux" friendly i da je izdala drivere i za linux.

    Ako kompjuter koristis u svrhe profesionalne obrade videa,grafike,CAD programi, audia ili kao ja za potrebe programiranja ili neke specificne stvari prijelaz ti mozda i nece biti tako jednostavan.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #17
      Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

      AVG Free 9.0 - BESPLATAN JE!!!! i odlican!!!!

      Comment


      • #18
        Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

        Spyware Terminator - Najbolji besplatni za Spyware (Ima i stitove i stalnu zastitu)
        Aviria Antivir Personal - Takodjer besplatan ali ovaj prednjaci protiv virusa
        S Windowsima imam i onaj Win Defender makar je to shit al kad je tu vec...

        i za dodatnu regulaciju koristim Spyboot search & destroy isto besplatan
        "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

        Comment


        • #19
          Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

          Originally posted by IgyBoy
          Originally posted by Stjep
          avast.. i zadovoljan sam za sada s njim... prije kada sam imao stari comp, nisam koristio anti viruse, nego sam rusio win svakih par mjeseci jer mi je jako usporavalo komp... sada sam na visti i imam avasti, i uopce ga ne osjetim da radi... tako da mi za sada ne smeta....


          i jedno pitanje za vas sto koristite linux...

          kakav je prijelaz sa win na linux

          Ovisi sto radis na kompjuteru.
          Ako ga koristis prvenstveno za surfanje netom, komunikaciju s prijateljima, e-mailove, przenje DVD-a i CD-a,office poslove ili sl - prijelaz ti moze biti jako jednostavan - gotovo neprimjetan.
          samo za to koristim komp... razmisljam o tome da isprobam par mjeseci taj linux

          Comment


          • #20
            Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

            Originally posted by Stjep
            Originally posted by IgyBoy
            Ovisi sto radis na kompjuteru.
            Ako ga koristis prvenstveno za surfanje netom, komunikaciju s prijateljima, e-mailove, przenje DVD-a i CD-a,office poslove ili sl - prijelaz ti moze biti jako jednostavan - gotovo neprimjetan.
            samo za to koristim komp... razmisljam o tome da isprobam par mjeseci taj linux
            Onda si skini neku od sljedecih distribucija: Ubuntu, OpenSuse, Mandriva, Fedora ili Mint Linux, te eventualno PCLinuxOS....
            Sve osim zadnje imaju i hrvatsko sucelje.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #21
              Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

              di to ima za skinit... i sto bi mi ti preporucio

              Comment


              • #22
                Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                imas na torrentima za skinut....ubuntu nije los

                Comment


                • #23
                  Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                  Nemoras po torrentima - Linux je free operativni sustav,pa ga mozes direktno sa stranice pojedine distribucije skinuti...
                  Npr..

                  Ubuntu: http://www.ubuntu.com/GetUbuntu/download
                  Fedora: http://fedoraproject.org/get-fedora
                  OpenSuse: http://software.opensuse.org/112/en
                  Mandriva: http://www2.mandriva.com/downloads/?p=linux-one
                  Mint: http://www.linuxmint.com/download.php
                  PCLinuxOS: http://pclinuxos.com/?page_id=10
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                    Zaboravio sam,a nisam stigao editirati:


                    Preporuka: Ubuntu za sada,a ako ti se bude svidio i kada se malo naviknes na linux,probaj instalirati i druge pa vidi koja ti bolje pase...
                    Imas i KUbuntu (ubuntu sa KDE desktop okruzenjem), koji malo ljepse izgleda nego standardni Ubuntu...
                    Meni osobno je OpenSuse jako dobra distribucija, koristi KDE kao default okruzenje, naspram GNOME-a kojeg koristi Ubuntu i puuuno mi je oku ugodnija i intuitivnija je za koristenje...
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                      imam aktivan neki Nod ,mada nije mi toliko ni vazno posto samo beckupujem system kad se nest zavuce
                      NO ....
                      NO ....
                      NO ....





                      <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

                      Comment


                      • #26
                        Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                        Originally posted by IgyBoy
                        Ako ga koristis prvenstveno za surfanje netom, komunikaciju s prijateljima, e-mailove, przenje DVD-a i CD-a,office poslove ili sl - prijelaz ti moze biti jako jednostavan - gotovo neprimjetan.
                        Ovisi i o tome sto imas od "dodatnog" hardware-a (pisaci,skeneri,web kamere i td.), jer tu linux jos uvijek nema toliko podrzanih uredjaja kao windows-i,te bi pri kupnji tako cega trebao pripaziti da uredjaj ima podrsku u linuxu ili da je firma "linux" friendly i da je izdala drivere i za linux.

                        oduševljena sam linuxom, predivan je, jednostavan, preporođena sam, ne pada, nema virusa, sve štima.
                        meni čak radi i običan ne "linux" friendly printer;

                        jedino malo mijenja u doc. i PowerPoint-u margine ak ih otvaram na kompu s win.

                        ja se stvarno u te stvari ama baš ništa ne kužim; al kupio mi dečec laptop, instalrao Ubuntu, prebacio sve s mog starog kompa i sve teče ko podmazano!

                        dakle ako ja tuka tukasta za te stvari mogu uživat s Ubuntu, onda može stvarno svatko!
                        i još je sve dostupno i besplatno na ovim linkovima što je IgyBoy napisao,

                        volim Open source software, to je čak i aktivizam.
                        stvarno ne znam zašto svi ne pređu na linux/Ubuntu?

                        Comment


                        • #27
                          Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                          joj sto svi hvalite taj linux... pa morat cu ga jednom isprobat... tj. sada ukoro kad mi se komp zatruje... do sada vista 1,5g savrseno radi....

                          Comment


                          • #28
                            Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                            Originally posted by Stjep
                            joj sto svi hvalite taj linux... pa morat cu ga jednom isprobat... tj. sada ukoro kad mi se komp zatruje... do sada vista 1,5g savrseno radi....
                            imas linux portable verziju,bootuje se sa DVD-a pa ne moras da instaliras ako hoces samo da probas
                            NO ....
                            NO ....
                            NO ....





                            <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

                            Comment


                            • #29
                              Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                              Originally posted by Che
                              imas linux portable verziju,bootuje se sa DVD-a pa ne moras da instaliras ako hoces samo da probas

                              Velika vecina distribucija Linux-a dolazi na Live CD-u,koji ti omogucuje upravo to.
                              Ako i to nije dosta, neke od distribucija je moguce cijelo vrijeme vrtjeti sa CD/DVD/USB-a, a samo user postavke spremis negdje na HDD...


                              Originally posted by hardcora
                              oduševljena sam linuxom, predivan je, jednostavan, preporođena sam, ne pada, nema virusa, sve štima.
                              meni čak radi i običan ne "linux" friendly printer;

                              Heh,za ovo sa printerom si samo imala srece.
                              Dosta tih perifernih uredjaja nema jos uvijek drivere za Linux - nazalost.


                              Originally posted by hardcora
                              stvarno ne znam zašto svi ne pređu na linux/Ubuntu?

                              Eh, ima tu dosta stvari koji koce taj proces. Ti si u biti samo end user i kao sto sam rekao i Stjepu - ako radis samo osnovne stvari na kompu, prijelaz je relativno lagan.
                              No, ako ti kompjuter sluzi za posao(programiranje,CAM/CAD i td.) ili jednostavno imas nestandardni hardware(hardware za koji ne postoje driveri na linux-u) : webkameru,printer,skener,Wifi karticu,TV tuner,nekakve bluetooth uredjaje ili cak neke zvucne kartice - u problemu si.

                              I ja se nadam da ce ljudi sve vise poceti shvacati prednosti otvorenog software-a,ali ne vidim da ce se to desiti tako skoro.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Koje antivirusne i utility programe koristite?

                                hardcora je napisao/la:
                                stvarno ne znam zašto svi ne pređu na linux/Ubuntu?
                                Preveliki miljuni se okreću u softwerskoj industriji da bi svi prešli na Linux (tamo je sve džabe).
                                Preko noći bi propali: Adobe, Symantec, Microsoft, AutoDesk... da ne nabrajam dalje. Microsoftov marketing pomoću parole: "operativni sustav = windowsi", radi svoje.

                                Budućnost leži na Linux-u, samo treba biti strpljiv.
                                npr. u serverskoj tehnologiji (software-u) udio Micorsofta je mnogo manji nego u desktop računalima. Tu gubi trku sa Unix operativnim sustavima (Linux, BSD, Solaris) kod kojih je njih 95% besplatnih (CentOS je najpopularniji među njima).

                                Kod windowsa koristim:
                                Avira antivirus
                                Spybot search&destroy
                                Kad vidim da virus ili neki drugi problem se ne može rješiti, idem na format i novu instalaciju.
                                FORTES FORTUNA ADIUVAT.

                                Comment

                                Working...
                                X