Announcement

Collapse
No announcement yet.

Food inc. - dokumentarac

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Food inc. - dokumentarac

    bila sam na smpoziju, gdje je znastvenica s biotehn. faksa govorila o otrovima u hrani, pa i u mesu i miliječnim proizvodima, od hormona, do lijekova, i rekla je da oni stvaraju estrogenizaciju muškaraca i žena, jer te supstance djeluju kao ksenoestrogeni.

    dugo sam tražila što čišće mliječne proizvode u zg-u, da nema ksenoestogenskih supstanci, i našla sam mljekaru VERONIKA, od seljaka iz zagorja uzimaju mlijeko, imaju posni sir 9,5 kn pol kile, u vrećici, što je najjeftinije od svih koje sam probala, i mlijeko je fino, vidi se da je domače jer se pretvori u jogurt za par dana. frižider imaju na skoro svakom placu.
    stvarno treba paziti na što jedemo!

    Comment


    • #17
      Re: Food inc. - dokumentarac

      Originally posted by hardcora
      bila sam na smpoziju, gdje je znastvenica s biotehn. faksa govorila o otrovima u hrani, pa i u mesu i miliječnim proizvodima, od hormona, do lijekova, i rekla je da oni stvaraju estrogenizaciju muškaraca i žena, jer te supstance djeluju kao ksenoestrogeni.

      dugo sam tražila što čišće mliječne proizvode u zg-u, da nema ksenoestogenskih supstanci, i našla sam mljekaru VERONIKA, od seljaka iz zagorja uzimaju mlijeko, imaju posni sir 9,5 kn pol kile, u vrećici, što je najjeftinije od svih koje sam probala, i mlijeko je fino, vidi se da je domače jer se pretvori u jogurt za par dana. frižider imaju na skoro svakom placu.
      stvarno treba paziti na što jedemo!
      baš ću ih potraziti sto se tice posnog sira. Inace sam na placu svake subote na Savici (tu i tamo na Branimircu) i nisam ih zasad zamjetio.
      "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

      Comment


      • #18
        Re: Food inc. - dokumentarac

        ja kupujem na trešnjevačkom i na jarunskom placu, i na dolcu ima valjda, potraži, vidjet ćeš, isplati se

        Comment


        • #19
          Re: Food inc. - dokumentarac

          Originally posted by hardcora
          ja kupujem na trešnjevačkom i na jarunskom placu, i na dolcu ima valjda, potraži, vidjet ćeš, isplati se
          ma dolac je vjecni problem, znam da imaju sve najjeftinije i da ima svega ali tamo se nemam gdje parkirat, mislim inace idem uvijek pjesice do grada ali bas za nosat vrecice po cijelom gradu i prljavim tramvajima mi se neda, u proljece kad cu moc na bike zasigurno cu otic
          "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

          Comment


          • #20
            Re: Food inc. - dokumentarac

            Originally posted by hardcora
            ej Dizajneru, hvala ti, ja ništ ne skidam, al hvala ti, bum kod nekog; baš si opak, sav si u otkrivanju LAŽI i OBMANA ovog trulog sistema; bum pogledala, jedva čekam. to je ono što me zanima!
            malo briješ, al dobro
            The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

            Comment


            • #21
              Re: Food inc. - dokumentarac

              SAD: Povučene smrznute pizze s tržišta zbog bakterije E.coli koja se spominje u ovom dokumentarcu.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: Food inc. - dokumentarac

                Originally posted by dizajner
                malo briješ, al dobro

                ma ništ ne brijem sunce vrijedno, znaš kakva sam, takva šašasta, sva sam u tom raskrinkavanju laži i obmana u kojima smo zapetljani, sad konceptualiziram tržišnu moć i ne vidim gdje su tu šanse da se mali čovjek izvuće iz tog sustavnog trovanja, što virusima, što lijekovima, što glupošću, što ideologijom

                Comment


                • #23
                  Re: Food inc. - dokumentarac

                  bas pogledo, i mogu rec da sam vise manje sve to znao...
                  jedino sto me iznenadilo jest velicina svih tih korporacija i tih polja
                  ali hej, sta ja tu mogu, ja moram jest meso
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Food inc. - dokumentarac

                    Moramo jesti meso ali ne moramo otrove, i ksenoestrogene supstance u mesu.

                    Da multinacionalne kompanije i svjetsko tržište hrane nije zbog cijena i profita uništilo prirodnu domaću proizvodnju, i da je domaća proizvodnja konkurentna i da imaju gdje plasirati proizvode, jeli bi zdravo i ne bi se trovali.

                    Opet stara priča o tržištu, profitu i gramzljivosti, neetičnosti i dehumanizaciji čovjeka i uvijeta života.
                    Ne mogu višeeeee. Što da radim?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Food inc. - dokumentarac

                      znam da nemoramo to jesti, ali gdje cu uvijek naci kravu, piletinu s pasnjaka, ili ribe koje nisu iz uzgoja?
                      danas je gotovo cijelo trziste prepuno takvih stvari...
                      a jos je gore kad si tek napunio 18 i ne odlucujes ti o takvim stvarima, vec tvoji roditelji...
                      da se mene pita, ja bi jednom mjesecno kravu zaklal i kokosinjac pa da imam
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • #26
                        Re: Food inc. - dokumentarac

                        Eh, dečki, dečki... A zašto jednostavno ne kupite account na rapidshare-u?
                        Otkad sam dobila username i password na rapidshare-u ne mogu smisliti Torrent Popizdim kad vidim da se skida više od sat vremena. A ovako dobijem cijeli film u roku od 10ak minuta

                        I definitivno ću skinuti i pogledati ovaj film .
                        There are no shortcuts to any place worth going.
                        ~Beverly Sills

                        Comment


                        • #27
                          Re: Food inc. - dokumentarac

                          imo ja jedno vrijeme... odlicna stvar... ali vise ne skidam ko prije, a i uclanjen sam na private torrent siteu pa je speed uvijek max :P
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment

                          Working...
                          X